string(15) ""
» Blog » Overwatch Poradnik - Ten cholerny Torbjorn...
26-08-2016 00:03

Overwatch Poradnik - Ten cholerny Torbjorn...

W działach: Overwatch, gry komputerowe, poradnik | Odsłony: 312

Overwatch Poradnik - Ten cholerny Torbjorn...

Cześć, internety!

Nadszedł czas napisać coś o geniuszu inżynierskim krasnoludów kryjących się w swych szwedzkich twierdzach. Ich reprezentantem w świecie Overwatch jest kochany (i nienawidzony) Torbjorn Lindholm, dla przyjaciół Torbi.

Ten niski brodacz jest bohaterem klasy Obrońców i tak też powinien być wykorzystywany. Jego specjalnością jest budowanie bojowych wieżyczek, które nieustępliwie ostrzeliwują nieprzyjaciół. Jest stosunkowo łatwy w prowadzeniu, wyspecjalizowanie się w tej postaci będzie wymagało bardziej nauczenia się możliwości jakie dają poszczególne mapy, a nie dobrego refleksu. Z tego powodu na końcu poradnika znajdziesz kolejny poradnik, ale w wersji video, w którym omówię jedną mapę pod względem rozstawiania wieżyczek. Mam nadzieję, że przypadnie Ci do gustu.

NITOWNICA (1)

Podstawowa broń Torbjorna, która posiada dwa przydatne tryby strzału. Podstawowy ogień wyrzuca lecący po lekkim łuku pocisk zadający 70 obrażeń (szybkostrzelność 2/s). Gdy przyzwyczaimy się do tory lotu, zaczniemy zadawać solidne obrażenia, znacznie większe od tych, które oferuje nasza wieżyczka. Dlatego zapomnij o memach gdzie Torbjorn wypełnia krzyżówki, a wieżyczka robi Play of the game. Oczywiście czasem się tak zdarzy, ale to Nitownica jest głównym źródłem obrażeń, wieżyczka to jedynie bardzo przyjemny dodatek.

O ile pierwszy rodzaj ataku jest dobry na dystans, drugi zamienia krasnala w śmiertelne zagrożenie przy małych odległościach. Lewym klawiszem myszy zamieniamy Nitownicę w strzelbę rzygającą chmarą ognistych odłamków. Nasza szybkostrzelność znacząco spada, ale każdy strzał wyrzuca 10 śrucin, gdzie każda zadaje do 15 obrażeń (łącznie 150). Może nie jesteś tak niebezpieczny jak Żołnierz czy Żniwiarz, ale ciągle jesteś konkretnym zagrożeniem, więc nigdy nie uciekaj od walki i strzelaj zawsze gdy masz ku temu okazję. Przewagą krasnala jest bycie skutecznym na każdym dystansie.

PODSUMOWANIE NITOWNICA:

  1. Nie unikaj walki. Nitownica jest głównym źródłem obrażeń, a wieżyczka to jedynie dodatek.
  2. Na dystans używaj podstawowego trybu ognia.
  3. Z bliska używaj strzału alternatywnego.

MŁOT KOWALSKI (2)

Krasnolud to jeden z nielicznych bohaterów posiadających dwie różne bronie. Oręż zmieniamy jak w klasycznych strzelankach, czyli klikając odpowiednio 1 dla Nitownicy oraz 2 dla Młota. Pomimo znacznie mniejszego rozmiaru zabawka ta zadaje takie same obrażenia jak oręż Reinhardta, więc nie mamy się czego wstydzić! Problemem jest jedynie mniejszy zasięg ciosu oraz ograniczone pole zamachu. Warto pamiętać, że gdy chowamy Nitownicę, ta automatycznie przeładuje się po 2 sekundach. Dlatego w walce na bliski dystans możemy zamienić strzelbę na młotek i bić nim przez ten czas. W ten sposób nie marnujemy czasu na odnawianie amunicji, wciąż zadając znaczące obrażenia.

Jednak walka nie jest domyślnym zastosowaniem tej zabawki. W pierwszej kolejności młota używamy do naprawy oraz ulepszania naszych wieżyczek. Robimy to za pomocą uderzania w już rozstawione konstrukcje. Zasady są proste:

  • Jedno uderzenie przywraca wieżyczce 50 życia.
  • Zdrowa wieżyczka 1 poziomu wymaga 5 uderzeń aby awansować na poziom 2 (czyli potrzebne jest 5 sekund).
  • Uderzenia wykonane do ulepszenia wieży liczą się nawet gdy będziemy musieli je przerwać lub naprawiać wieżyczkę. Oznacza to, że jeśli uderzymy wieżę 4 razy, a ta zostanie zraniona, po jej naprawie będziemy musieli uderzyć już tylko raz.

Osobiście odradzam leczenie wieżyczek w sytuacjach gdy jesteśmy pod ostrzałem, ponieważ możemy w tym czasie zadać znacznie większe obrażenia naszą Nitownicą, ale powinniśmy dbać o ich zdrowie zawsze gdy mamy na to czas i możliwości.

PODSUMOWANIE MŁOTA KOWALSKIEGO:

  1. Używaj młota gdy w Nitownicy zabraknie amunicji.
  2. Zawsze ulepszaj wieżyczki do drugiego poziomu.
  3. Nie naprawiaj wieżyczek gdy masz szanse na strzelanie do wrogów.

 

CIĄG DALSZY

2
Notka polecana przez: Johny, Wlodi
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.