string(15) ""
» Blog » Overwatch Poradnik - Ta cholerna Zaria...
13-08-2016 02:13

Overwatch Poradnik - Ta cholerna Zaria...

W działach: Overwatch, gry komputerowe, poradnik | Odsłony: 196

Overwatch Poradnik - Ta cholerna Zaria...

Cześć, internety!

Tym razem pomówimy sobie o wyjątkowej postaci, bowiem to nie Ty grasz nią, a ona Tobą! Zaria, bo o niej mowa, jest bohaterką klasy tank o niepowtarzalnym stylu gry. Teoretycznie posiada cechy bohatera prowadzącego, ale jest o wiele agresywniejsza, co przypłaca wytrzymałością oraz zdolnościami ochraniania towarzyszy. Początkowo może sprawiać pewne trudności, ale bez wątpienia warto próbować, gdyż wpływ Rosjanki na walkę jest nieoceniony.

 

DZIAŁO CZĄSTECZKOWE

Broń Zarii to świetna pukawka dla wprawionego kulturysty. Cholernie ciężka, ale za to ma porządnego kopa, jeśli się wykażesz. Działo cząsteczkowe posiada dwa tryby strzału. Pierwszy to promień zadający 95 obrażeń na sekundę. Baterie wystarczają na 5 sekund prowadzenia ognia. Zasięg wynosi około 16 metrów, więc nie jest on użyteczny na duże dystanse, zmuszając Zarię do walki z bliska, jak większość innych tanków. Niestety w przeciwieństwie do nich, Rosjanka musi wykazać się odrobiną celności, bo by zadawać sensowne obrażenia, nie wolno spuszczać celownika z ofiary. Strzelanie na oślep przynosi marne rezultaty. Największą zaletą Działa cząsteczkowego jest ignorowanie Odbicia Genjiego oraz Matrycy obronnej D.Vy, więc masz istotną przewagę nad tymi postaciami. Niestety nie przebijesz w ten sposób tarcz Reinhardta i Winstona.

Drugi tryb ognia pozwala atakować na dystans. Zaria strzela podobną do granatu kulą energii, która leci po łuku i eksploduje przy kontakcie z innym bohaterem lub dowolną powierzchnią. Obrażenia nie są zbyt duże, zaledwie 45, ale zawsze to jakieś narzędzie do atakowania odległych przeciwników. Ponadto pocisk ma efekt odepchnięcia, choć nie jest ono zbyt silne. Strzał alternatywny warto wykorzystywać przede wszystkim przeciwko zbitym grupom przeciwników (aby wykorzystać obrażenia obszarowe – 2 metry) lub w walce z bohaterami, na których trudno jest utrzymać wiązkę lasera, jak Smuga czy Lucio. W przypadku Genjiego lepiej się wstrzymać, pocisk podlega wszystkim prawom rozgrywki, więc może być odbity i wykorzystany przeciwko nam (oraz naszym kolegom).

Ogólnie działo cząsteczkowe jest wszechstronną bronią, która wymaga pewnego obycia. Celność oraz dobre dobieranie trybu strzału są bardzo ważne dla rozgrywki. Zwłaszcza, że obrażenia nie są szczególnie imponujące, więc lepiej nie obniżać ich jeszcze bardziej przez złe wykorzystywanie. Do obrażeń niedługo jeszcze sobie wrócimy.

 

CIĄG DALSZY

1
Notka polecana przez: Bakcyl
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.