string(15) ""
» Blog » Overwatch Poradnik - Ta cholerna D.Va...
15-07-2016 00:43

Overwatch Poradnik - Ta cholerna D.Va...

W działach: Overwatch, gry komputerowe, poradnik | Odsłony: 624

Overwatch Poradnik - Ta cholerna D.Va...

Cześć!

Ostatnim razem omawialiśmy niezbyt lubianego Bastiona. Tym razem opowiem Wam kilka słów na temat kolejnej kontrowersyjnej postaci – D.Vy. Swego czasu często pojawiały się komentarze, że jest ona zdecydowanie za słaba w stosunku do innych bohaterów klasy tank. W końcu jest ona czymś podobnym w działaniu do Winstona, ale często prawie połowę gry spędza w postaci łatwej do zabicia pilotki. Efektem jest, że w wielu sytuacjach drużyna musi radzić sobie bez prawdziwego obrońcy, mając w te miejsce mało mobilnego DPS’a.

Pozostaje pytanie – czy warto?

Moim zdaniem tak, a w tym poradniku postaram się nie tylko nauczyć was jak wykorzystywać tę nietypową postać, ale również przekonać iż jest to jeden z lepszych wyborów podczas rozgrywki. Nadeszła pora byście Wy także poznali jej mocne oraz słabe strony.

Na początek omówimy sobie jedynie postać mecha, później porozmawiamy na temat formy pilota, skończymy kilkoma uwagami o tym jak grać.

UWAGA! ZMIANY!

Niedługo w grze pojawi się aktualizacja, która znacznie wzmocni D.Vę. Żeby poradnik był aktualny, pod każdą zdolnością, która będzie zmieniona, znajduje się fragment kursywą o tym jak będzie wyglądała po patchu.

DZIAŁKA FUZYNJE

Z wyglądu są to dwa miniguny, więc najlepszym skojarzeniem jest Bastion. Niestety to błędny tok rozumowania. Pod względem działania działka fuzyjne najwięcej wspólnego mają ze strzelbami Żniwiarza. Broń z każdym wystrzałem wyrzuca z siebie 7 pocisków o bardzo dużym rozrzucie, których siła spada z dystansem. D.Va najlepiej sprawdza się gdy przykłada lufy swych dział bezpośrednio do łba przeciwnika.

Ponieważ mech ma nieskończoną pojemność magazynków, wielu ludzi ma bez przerwy wduszony przycisk strzału, licząc że ściana ognia będzie w stanie zniechęcić przeciwników do szturmu. Jeśli są głupi, pewnie się uda. Niestety rzeczywistość jest inna – gdy wrogowie są dalej niż 30 metrów od ciebie, nie dość że szansa trafienia jest niewielka, obrażenia od pojedynczego pocisku są mniejsze niż 1. Jak chcesz stawiać ścianę ołowiu, wybierz Bastiona. D.Va jest graczem bliskiego zasięgu, jak większość tanków.

Zwracaj uwagę, że podczas ostrzału jesteś spowolniony. Jeśli przeciwnik stoi dalej niż 10 metrów, więcej zyskasz podbiegając by wpakować w niego serię z bliska. Wolne człapanie w jego kierunku, przy okazji strzelając orzeszkami, nie przyniesie zbyt wielu korzyści. Najprawdopodobniej stracisz po prostu mecha.

 

CIĄG DALSZY

https://eliash2140.wordpress.com/2016/07/15/overwatch-poradnik-d-va/

1
Notka polecana przez: nerv0
Poleć innym tę notkę

Komentarze


nerv0
   
Ocena:
+2

Ach D.va, moja Overwatchowa waifu. <3 Serio uwielbiam nią grać i z jej pomocą można robić naprawdę straszne rzeczy drużynie przeciwnej, a nawet pozbawiona swojego mecha potrafi być bardzo uciążliwa. Jak teraz jeszcze ma dostać bufy to już w ogóle miód malina, moi przeciwnicy nie będą mieli życia. :D

15-07-2016 02:53
Eliash
   
Ocena:
0

Najlepsza zmiana to odporność pilota na Samozniszczenie. To będzie potrafiło dokonywać prawdziwych masakr. XD

15-07-2016 08:43
Bakcyl
   
Ocena:
0

Coś czuję, że po tych buffach będzie niezła histeria na forum i znerfią ją szybciej niż zbuffowali. I to pewnie tak, że nikomu się nie będzie chciało nią grać.

15-07-2016 16:44
Eliash
   
Ocena:
0

Czas pokaże ;)

15-07-2016 21:43

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.