string(15) ""
» Blog » Overwatch - Bądź jak Smuga
19-07-2016 00:47

Overwatch - Bądź jak Smuga

W działach: Overwatch, gry komputerowe, Bądź jak | Odsłony: 235

Overwatch - Bądź jak Smuga

Hejka, Słonka! Nowy film przybył! ^_^

 

Zgodnie z życzeniem jednego z widzów, przygotowałem materiał o Smudze :)

 

Zachęcam do oglądania i komentowania, jestem otwarty na wszystkie uwagi. ;>

 

 

 

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Johny
   
Ocena:
+1

Hej.

Nie gram w Overwatch, ale twoje poradniki sprawiły że zainteresowałem się tą grą i  zacząłem trochę czytać dla przyjemności.

Moim zdaniem poradniki o Bastionie i Mechu są o wiele lepsze od tych na filmikach. Gdybym miał zacząć grać w tę grę szukałbym właśnie  takich artykułów (Bastion, Mech). Zamieszczasz w nich jakie strategie i taktyki według ciebie są skuteczne, jak wykorzystywać umiejętności, "na czym polega dana postać" i "co można z nią zrobić". Bardzo fajnie się je czyta i generalnie zachęca do dowiedzenia się czegoś więcej.

Jeśli chodzi o filmik o Smudze, to moim zdaniem jest tragiczny.

Po pierwsze wstęp do krytyków. Nie wiem jak inni, ale ja chcę się dowiedzieć czegoś o grze. Nie obchodzą mnie twoi krytycy. Poświęciłeś im mnóstwo czasu, używając do tego dosłownie klozetowego humoru, który był tylko denerwujący. I po co? Tych którym się będzie twoja twórczość podobać nie obchodzą twoi krytycy. A ci którzy cię krytykują i tak po takim głupkowatym wstępie zdania nie zmienią. Nie musisz przepraszać nikogo za twoją twórczość. Jak ktoś ci dowala za cokolwiek, to albo wyciągnij wnioski, albo to zignoruj.

Ktoś ci dowalił za głos. Moim zdaniem słusznie. Brzmisz jak ktoś kto bardzo stara się coś odgrywać i przez to wypada strasznie sztucznie. Trochę się uczę przemówień publicznych. O to jak możesz to moim zdaniem zmienić:

Metoda pierwsza. Wypisz sobie w punktach co chcesz powiedzieć. Poznaj te punkty jak najlepiej. Potem zrób sobie kilka prób - opowiedz o tych punktach tak jakbyś to mówił w najzwyklejszej rozmowie. Bądź jak najbardziej naturalny.

Metoda druga. Napisz sobie dokładnie co chcesz powiedzieć. Potem naucz się tego na pamięć ale uwaga, gdy będziesz to robił czytaj na głos, tak byś siebie słyszał jak mówisz. Zrób kilka prób jak ci idzie przed nagraniem.

Obie metody mają wady i zalety. W pierwszej łatwiej jest uzyskać naturalność. W drugiej łatwiej się ustrzec paramowy jak yyy eeee uhmmm, mówi się płynniej ale jak źle się nauczysz na pamięć możesz mówić jak robot .

Dalej, treść filmiku. Nie wiem, nie znam gry, ale dla mnie ten filmik to kompletne lanie wody. Zero konkretów. Wszystkie twoje rady z Tomem i Jerrym czy strusiem były zupełnie puste. To tak jakby pływak zapytał "jak mam wygrać wyścig?" a trener mu odpowiedział "Musisz pływać szybciej, musisz być jak struś pędziwiatr". Eeeee? To nie ma żadnej wartości. Dla porównania - rady o mechu, że jego działek trzeba używać z bliska bo z daleka są znacznie osłabione, w jak różnorodny sposób można wykorzystywać jego samozniszczenie i tak dalej. To było ciekawe To był konkret. To było pełnowartościowe danie. To co było o smudze to zaledwie hamburger z fastfoodu. Niczego praktycznie się o tej postaci z niego nie dowiedziałem.

20-07-2016 16:31
Eliash
   
Ocena:
0

Dzięki za komentarz!

Co do wartości merytorycznej materiałów, to na blogu wrzucam opowiadania oraz właśnie poradniki. Te filmiki na YT to jedynie moje luźne opinie na temat bohaterów, nie mają służyć do nauki grania.

Co do głosu, masz rację. Chcę się nauczyć to robić lepiej, ale aktualnie jeszcze mocno stresuje mnie mówienie do mikrofonu. Próbowałem już mówić spontanicznie, ale film wypełniony był jęknięciami i innym syfem, dlatego aktualnie robię to w taki sposób. Postaram się skorzystać z Twoich rad, mam nadzieję że pomoże to przy kolejnych materiałach.

20-07-2016 17:09

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.