string(15) ""
» Blog » Mini War - nowe Przewagi i Zawady
28-06-2013 22:53

Mini War - nowe Przewagi i Zawady

W działach: Mini War, Savage Worlds, autorki | Odsłony: 15

Mini War - nowe Przewagi i Zawady

Siemka

 

Mam dzisiaj dla Was coś fajnego. W Mini War była garść Zawad i Przewag, charakterystycznych dla tego miniaturowego świata. Było ich jednak na tyle mało, że gdyby ktoś chciał stworzyć drużynę drugi raz, raczej nie miałby do wzięcia nic nowego. Przynajmniej ja miałem tego typu problem XD

Z tego powodu przygotowałem garść nowych Przewag i Zawad dla malutkich wojowników, które pozwolą stworzyć trochę bardziej nietypowe postaci. Może chciałbyś spróbować zostać pechowym Elfem, żyjącym w zdominowanej przez kobiety szufladzie? Albo prawdziwym samotnikiem, który nigdy nie potrzebuje wsparcia innych zabawek? Lub też na odwrót - dzielnym chorążym, który samą swoją obecnością zagrzewa innych do walki?

Jeśli tak, poniższe cechy są właśnie dla Ciebie.

 

 

ZAWADY

 

Model oddziałowy (Drobna)

Stworzono cie do działania w grupie i gdy musisz sobie poradzić sam, stajesz się bezradny jak klockoludek bez klocków. Zawsze gdy postać jest zdana tylko na siebie (samotny zwiad, pojedynek jeden na jeden czy próba przypodobania się Fionie) otrzymuje karę -1 do wszystkich testów.

 

Samotny wilk (Poważna)

Limitowana seria, świetna rzeźba czy po prostu zwykłe przekonanie o własnej doskonałości. Cokolwiek by to nie było, masz świadomość, że jesteś zbyt dobry by potrzebować współpracować z innymi. Nie otrzymujesz i nie dajesz innym bonusu za walkę w wielu na jednego. Nie możesz też korzystać ze wsparcia innych ani też sam nikogo wspierać, na zasadach testów grupowych.

 

Zły odlew (Poważna)

Przesunęły się formy, rzeźbiarz skopał proporcje albo kogoś za bardzo poniosła wyobraźnia. Tak czy inaczej wyglądasz źle. Nawet bardzo źle. Otrzymujesz -2 do Charyzmy, a każdy kto cie zobaczy po raz pierwszy musi przetestować Strach. Na dodatek twoja konstrukcja jest naprawdę kiepska. Musisz wybrać Wigor, Zręczność lub Siłę. Wskazana cecha nigdy nie będzie mogła być wyższa niż k6.

 

Giermek (Poważna)

Wymagania: Zakonnik

Dopiero przyuczasz się na rycerza. To nie znaczy, że jesteś gorszy bo rycerze traktują cie jak kogoś kogo trzeba nauczać, udzielają wielu wskazówek, a nawet wysyłają na różne misje byś nabrał wprawy. Problem jest taki, że nie masz na sobie żadnej zbroi, a budowę jedynie młodego woja. Nie otrzymujesz więc bonusu do wytrzymałości jak reszta Zakonników.

 

Elf (Poważna)

Wymagania: Elfka

Jesteś męskim modelem w armii zdominowanej przez kobiety. Nie dość, że nie otrzymujesz bonusu do Charyzmy, to naprawdę nie masz lekkiego życia. Bez względu na armię w której służysz, elfki traktują cie jak pomiot na posyłki, a pozostali członkowie Sojuszu i tak mają cie za babę. Z tego powodu masz -2 do Charyzmy.

 

Zombiaczek (Poważna)

Wymagania: Nieumarły

Nie da się ukryć, że powłóczące nogami, nieporadne truposze szukające mózgów nikogo już nie przerażają. Raczej wzbudzają rozbawienie. Nie otrzymujesz żadnej rasowej zdolności Nieumarłych, ale jesteś tak uroczym zombiakiem, że nie masz też kary do Charyzmy.

 

Szeregowiec (Drobna)

Modeli jak ty nie posyłano nigdy do ambitnych zadań. Odwracanie uwagi lub zmasowany atak były jedynymi sensownymi zastosowaniami. Ta przypadłość pozostała ci do dzisiaj. Bez względu na to co zrobisz, nikt nigdy nie przypisze ci żadnej zasługi jako twojego własnego sukcesu. Zawsze będziesz traktowany jedynie jako najmniej istotny członek drużyny.

 

 

PRZEWAGI

 

Chorąży

Wymagania: Zakonnik, Duch k8

Jesteś obrońcą sztandaru, który ma krzepić serca towarzyszy oraz budzić trwogę u wrogów. Za fuksa możesz podwoić bonus wynikający z dowolnej posiadanej przez ciebie przewagi przywódczej lub użyć takiej której nie posiadasz, o ile masz odpowiednią rangę. Efekt utrzymuje się do końca walki, można wykorzystać kilka fuksów w jednej walce. Ponadto za fuksa możesz też sprawić, że przewagi przywódcze działają również na sojusznicze Figury!

 

Krok skrytobójcy

Wymagania: Mroczna Elfka, Doświadczona, Zręczność k8

Potrafisz komuś spojrzeć prosto w oczy, a zaraz po tym wbić mu nóż w plecy! Jeśli jakiś przeciwnik znajduje się w zasięgu twojego Tempa, możesz pojawić się nagle za nim i zaatakować. Wykonujesz przeciwstawny test Skradania przeciwko jego Spostrzegawczości. Jeśli wygrasz otrzymasz +2 do trafienia i obrażeń, a gdy uzyskasz przebicie bonus wzrośnie do +4. Nie możesz skorzystać z Kroku skrytobójcy gdy jesteś w zwarciu.

 

Szponoręki

Wymagania: Nieumarły

Jesteś typowym modelem bojowym, nikt nawet nie wpadł na pomysł, że możesz czasem potrzebować podać komuś pomocną dłoń. Obie twoje łapy to groźne, kościste szpony, prawie pozbawione możliwości chwytu. Walcząc wręcz jesteś uzbrojony i zadajesz dodatkowe k6 obrażeń, a także otrzymujesz +2 do testów Wspinaczki. Jednak gdy próbujesz czymś rzucić, coś chwycić lub użyć jakiegoś narzędzia (w tym broni) otrzymujesz -2 do wszystkich testów.

 

Język natury

Wymagania: Leśna elfka, Heros, Duch k6

To, że sama jesteś sztucznym tworem nie zmienia faktu, że doskonale rozumiesz język natury. Możesz inicjować Próby woli przeciwko zwierzętom oraz wszelkim robalom otrzymując +2 do tych testów. Jeśli uzyskasz dwa przebicia przerażony lub zawstydzony zwierzak ucieknie w popłochu. Tak! Kot też!

 

Komentarze


postapokaliptyk
   
Ocena:
+1
fajnie, że coś się w tym temacie dzieje :)
29-06-2013 18:42
Eliash
   
Ocena:
0
@postapokaliptyk

Dzieje się ;) Ale o tym innym razem XD
29-06-2013 18:59

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.