» Blog » Doktor Strange - Recenzja
01-11-2016 11:11

Doktor Strange - Recenzja

W działach: Filmy, Recenzje | Odsłony: 148

Doktor Strange - Recenzja

Filmowe Uniwersum Marvela rozrasta się w zastraszającym tempie. Do filmów trafiają coraz bardziej zapomniane przez fandom postaci. Byli już naukowcy, kolorowi kosmici, mutanci, kosmiczne szopy, bogowie, kosmiczne drzewa, super-żołnierze. Z braku pomysłów wygrzebano coś z najbardziej zakurzonych półek z komiksami – najprawdziwszego czarodzieja, prawie jak z Harrego Pottera.

 

Film reprezentuje mniej więcej to co wszystkie z „serii”. Sporo niezłego humoru, trochę widowiskowych akcji, niewymagająca, łatwa do przyswojenia fabuła. Można to lubić lub czuć lekki przesyt formą. Moje wewnętrzne dziecko wciąż dobrze bawi się na tych produkcjach. W zasadzie nie jest to już oglądanie filmów, a wielkiego serialu, którego poszczególne odcinki są ze sobą mniej lub bardziej powiązane.

Akurat Doctor Strange bardzo luźno nawiązuje do wydarzeń z innych filmów, można go spokojnie oglądać bez znajomości uniwersum, a opowiedziana historia jest spójną całością. Ponieważ jest to debiut marvelowego maga, mamy tutaj do czynienia z klasycznym origins story, którego znaczną część stanowi zarysowanie tła bohatera oraz jego drogi ku zostaniu obrońcą uciśnionych, z klasycznym ratowaniem świata na deser. Początek jest zabawny, osobiście kojarzył mi się trochę z serialami medycznymi typu Doktor House, później mamy typową historię o upadku i szukaniu nowego sensu życia. Nieunikniony jest też szybki rozwój protagonisty, od zera do bohatera, którym żaden statysta nie zostałby nawet po tysiącleciach treningów. Całą historię ratuje odrobinę kilka zwrotów akcji oraz masa humoru i dobre tempo prowadzenia. Mnie trochę drażnił główny wątek będący kliszowym ratowaniem świata, bo ile można oglądać to samo? Nadprzyrodzeni herosi naprawdę nie miewają problemów niższej rangi? Poczułem jednak pewną satysfakcję, gdy zobaczyłem jak całość została rozwiązana.

CIĄG DALSZY

1
Notka polecana przez: Johny
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.