» Blog » 10 lat z rpg
12-01-2015 14:37

10 lat z rpg

Odsłony: 314

10 lat z rpg

Nie wiem, czy w tym roku czy poprzednim, bo okoliczności mojej pierwszej sesji giną gdzieś w dziejach. Nie sięga tam historia mojego konta pocztowego a uczestnicy sesji nie pamiętają dokładnej daty. Ważne, że jakieś dziesięć lat temu zacząłem swoją przygodę z grami fabularnymi, jako mistrz gry w systemie Dungeons&Dragons. Skąd właściwie ten pomysł? Ktoś mi kiedyś powiedział, że ta nazwa AD&D w Baldur's Gate to coś więcej niż sam silnik gry. Potem czytałem artykuł o Baldur's Gate II w jakimś growym pisemku, który co nieco zahaczał również o "papierowe" rpg. Tyle, że musiał być napisany wyjątkowo kiepsko (albo ja coś źle zrozumiałem), bo wynikało z niego, że Monastyr jest jednym ze światów do D&D. A potem młodszy kuzyn zaczął grać w dedeki i wciągnął mnie już dokumentnie. Do mojej pierwszej "prawdziwej" sesji rpg - z kartami postaci, kostkami itd. zasiadłem mając 18 lub 19 lat, w gronie ludzi, którzy również nigdy wcześniej nie grali w erpegi. Wszyscy się więc na tych sesjach uczyliśmy od zera.

CIĄG DALSZY NA BLOGU ZEWNĘTRZNYM: dreamwalker.pl

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Też kiedyś byłem taki młody... 

Hejciłeś wfrp3ed? To Ci sie chwali! A jesienna gawede mozesz poznac czytajac "Jesienna gawede" - do nabycia na aukcjach i sklepach internetowych.

12-01-2015 16:23
ThimGrim
   
Ocena:
+2

Ech, wspomnień czar... Ja miałem może z 7-8 lat kiedy pierwszy raz trafiłem w objęcia szatanistów (satanistów/lucyferianinów) na sesji. Była jakaś wielka mapa na podłodze, ludziki lego robiły za postacie i cośtam cośtam. To chyba było coś ze Śródziemiem (bo tam chyba taka wielka mapa była) albo okiem Yrrhedesa. Może jedno i drugie. Czyli jestem lepsiejszy od ciebie, bo już 20 lat temu grywałem w RPG, na podwórku, na ławce i bez mechaniki. Słabiaki jesteście...

12-01-2015 19:42
Gawk
   
Ocena:
0

Niektórzy grają bez kumpli i bez rąk (bo ubezwłasnowolnieni są). To są dopiero kozaki.

12-01-2015 20:12

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.