string(15) ""
» Blog » Nad czym obecnie pracuję
27-05-2009 19:42

Nad czym obecnie pracuję

W działach: Poltergeist | Odsłony: 10

Nad czym obecnie pracuję
W ostatnim czasie udało mi się pozamykać rozpoczęte projekty intelimediowe i obecnie większość mojego dnia upływa na pisaniu nowego kodu na potrzeby Poltergeista. Pierwsze efekty tej pracy powoli się pojawiają - nowa wyszukiwarka, zmiany w ocenianiu komentarzy czy choćby uruchomione właśnie konkursy SMS

Jest to jednak tylko wierzchołek tego co jest obecnie "w produkcji", wiec w tej notce rzucę trochę światła na kilka nowych funkcji, których możecie się spodziewać w najbliższej przyszłości. Wszystko jeszcze nieoficjalnie i bez podawania konkretnych terminów ;-)


Dodawanie filmów do not

Funkcja ta jest właściwie gotowa i obecnie testują ją moderatorzy. Pozwala ona na bardzo wygodne załączanie filmów (poprzez wklejenie kodu flasha) do not z naszej baz danych i została przygotowana przede wszystkim z myślą o trailerach filmów i gier.
Do dorobienia zostało wyłącznie naliczanie punktów oraz moderacja, więc już niedługo możecie się spodziewać publicznego udostępnienia tej opcji.

Efekt użycia tej opcji widoczny jest tutaj:
Teasery Assassin's Creed 2


Dodawanie zdjęć/grafik do not

Na tę chwilę dodawanie galerii w serwisie możliwe było w zasadzie wyłącznie przez moderatorów, gdyż wymagało odpowiednich uprawnień, a także sam proces był dosyć skomplikowany i pracochłonny. Ta zmiana ma na celu z jednej strony znacznie to uprościć, a z drugiej pozwolić każdemu użytkownikowi współtworzyć dowolną galerię w serwisie.

Dzięki temu każdy będzie mógł dołączyć do not nowe grafiki/zdjęcia związane z danym tytułem (i oczywiście otrzymać za to punkty), a dodatkowo będzie możliwe tworzenie zbiorowych fotorelacji z konwentów. Każda osoba, która była na danej imprezie będzie mogła bardzo łatwo wrzucić swoje zdjęcia (bez pośrednictwa redaktorów) i tym samym przyczynić się do lepszego przedstawienia danego wydarzenia innym czytelnikom.

Ta funkcja podobnie jak powyższa również jest już na etapie testowania przez redakcję i czeka na punkty oraz moderowanie nowych zdjęć.


Moje listy

Sam tytuł niewiele mówi, ale w skrócie chodzi o tworzenie w profilu list bazujących na naszej bazie książek, gier i innych wydanych tytułów. Pozwoli to na zbudowanie listy życzeń zawierającej wszelkie tytuły, które już się ukazały lub zostały zapowiedziane, zaprezentowanie w profilu swojej kolekcji czy pokazanie co się aktualnie czyta.

Sposób wykorzystania tej opcji zależy już od Was - może ona służyć jako prywatny notatnik odnośnie pozycji z którymi chce się zapoznać lub instrukcja dla znajomych, którzy mogą nie wiedzieć co należy Ci kupić na urodziny :)

Powoli zbliżam się do końca prac przy tej opcji, więc jak nic się nie wydarzy to powinna ruszyć w tym lub przyszłym tygodniu.


Recenzje użytkowników

Ideą tej opcji ma być stworzenie alternatywy dla naszych redakcyjnych recenzji poprzez umożliwienie użytkownikom publikowania własnych tekstów tego typu bez udziału redakcji. Linki do takich tekstów wyświetlałyby się na stronach not czy w specjalnych boxach na stronie działu. Przy tekście widniałoby oznaczenie "recenzja użytkownika" i byłby on publikowany w identycznej formie w jakiej został przysłany.

Recenzje tego typu nie byłyby moderowane, lecz każdy będzie mógł ocenić jakość tekstu (+/-) i na tej podstawie będziemy ewentualnie usuwać recenzje bardzo niskiej jakości.

Dzięki tej opcji każdy będzie mógł na bieżąco podzielić się wrażeniami z lektury książki czy seansu filmowego, opublikować swój tekst bez przechodzenia przez korektę redakcyjną i pomóc innym użytkownikom w decyzji odnośnie wybrania się do kina lub zakupu danej pozycji.

Prace przy tej funkcji są jeszcze na wstępnym etapie, ale prędzej czy później możecie spodziewać się jej pojawienia.


Zmiana oprawy

Ta sprawa ma trochę mniejszy priorytet niż te powyżej przytoczone i inne zmiany w kodzie, które zaowocują zwiększeniem funkcjonalności serwisu, ale kiedyś musi to nastąpić. Wstępny projekt jest gotowy i główne zmiany, które on wprowadza to powiększenie obszaru strony i lepsza jej organizacja, znaczne ujednolicenie wyglądu poszczególnych działów ( z zachowaniem ich kolorystyki i nagłówków), umożliwienie użytkownikom wyboru ciemnego tekstu na jasnym tle lub na odwrót, zmieniona nawigacja po stronie i nowe elementy pozwalające skuteczniej promować najciekawsze treści w serwisie.

Zmiana ta jest również związana z reorganizacją technicznej strony serwisu i jej wprowadzenie umożliwi m.in. dodanie opcji personalizacji wyglądu własnego bloga i profilu jako całości (własny nagłówek, kolorystyka, układ elementów w bocznej kolumnie).Ta lista bynajmniej nie jest kompletnym opisem planowanych zmian w serwisie i zawiera tylko wybrane rzeczy, które obecnie wprowadzam, ale daje pewne pojęcie o tym co nowego w najbliższym czasie powinno pojawić się w Polterze.

Wszelkie komentarze, sugestie i pomysły mile widziane :)

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Siman
   
Ocena:
+2
Czekamy. :)
27-05-2009 19:58
Chavez
   
Ocena:
+1
1. Wyswietlanie grafik przez jakiegos lyteboxa - to wyskakujace teraz okienko jest be :P

2. Wlasny uklad strony glownej, cos jak startowa googla - sam decyduje, ktore boxy w jakiej kolejnosci i jak duze maja byc. Ok, moga byc jakies predefiniowane stale (patronaty, reklama - spoko, rozumiem ze musza sie rzucac w oczy).

3. Mam nadzieje, ze te listy bedzie mozna tworzyc z dowolnego miejsca serwisu, tzn wchodze na note/recenzje i jest przycisk "dodaj do listy".

4. Nowe sposoby zarzadzania grafika dotycza takze galerii uzytkownikow?

5. Czekam na rozwiniecie blogow ;)

6. Do blogow - opcje edycji/usuniecia/dodania wpisu widoczne takze na stronie blogu, a nie tylko pod avatarem. Wielu ludzi juz sie gubilo, jak edytowac wpis.

7. Ocena nie tylko produktu w recenzji, ale takze kazdego tekstu.

8. Polec/antypolec wpis na blogu/news/tekst. Ogolnie dac mozliwosc oceny calego contentu. No i mozliwosc zmiany tej oceny, jak pacne przypadkiem polec wpis to nie moge cofnac.
27-05-2009 20:07
malakh
   
Ocena:
+1
+ 100 za Moje listy

Już od dawna przymierzałem się do upgrade'owania strony O mnie i dodania tego typu list, ale odstręczał mnie nakład pracy;p Teraz będę miał łatwiej;D
27-05-2009 20:46
Senthe
   
Ocena:
0
Chavez +1 za punkt 3, 7 i 8 - popieram!

Proponuję jeszcze dodać dwa drobiazgi do blogosfery - przekierowanie do strony głównej oraz pasek menu (czy jak go tam nazwać), którego bardzo brakuje (:

Ee... i żeby pasek "szukaj" zawsze był w tym samym miejscu, a nie chował się gdzieś po kątach - inaczej na blogach, inaczej przy artykułach.

Dzięki i czekamy :)
27-05-2009 21:36
Czarny
   
Ocena:
0
Brawka za recenzje użytkowników - znajdywanie kandydatów na redaktorów będzie dużo łatwiejsze :).
28-05-2009 10:20
Canela
   
Ocena:
+1
Świetne rozwiązania!
"Moje listy" to chyba coś, na co wszyscy czekali.
Zastrzeżenia mam jedynie co do braku moderacji w recenzjach użytkowników. Ot, rzucenie okiem przez redaktora i kliknięcie "ok" uchroniłoby serwis przed wrzucaniem na stronę główną artykułów skrajnie słabych, pełnych błędów ortograficznych, czy po prostu zwyczajnych bluzgów.
29-05-2009 16:40
Draker
   
Ocena:
+4
Dzieki za komentarze i polecenia.

Listy sa juz praktycznie gotowe i powinny ruszyc w okolicach niedzieli. Mysle, ze bedziecie usatysfakcjonowani sposobem ich funkcjonowania :)


Co do braku moderacji w recenzjach uzytkownikow to chce w tym elemencie maksymalnie ograniczyc udzial redakcji. To ma byc dzial serwisu, gdzie spolecznosc tworzy tresci i ocenia ich jakosc. Jezeli dana recenzja bedzie oceniona bardzo negatywnie to wtedy moderator ja usunie, ale mod ma byc tylko wykonawca woli spolecznosci.

Bluzgow w recenzjach sie nie obawiam, gdyz ich pisanie bedzie wymagalo zalogowania, a bluzgi jezeli juz padaja to wylacznie od anonimow. Pozostale aspakty (jakosc tekstu, ortografia, itp.) ocenia juz uzytkownicy i zadecyduja czy tekst jest wart pozostawienia w serwisie.

Mysle, ze poziom zdecydowanej wiekszosc tego typu recenzji bedzie co najmneij niezly, wiec nie zrobi nam sie smietnik. A jakbym mial sie mylic to po prostu pozniej dodamy jakies sito.
29-05-2009 17:13

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.