string(15) ""
» Blog » Nowe Starłors RPG jest git!
09-04-2014 22:23

Nowe Starłors RPG jest git!

Odsłony: 508

Nowe Starłors RPG jest git!

Cześć

Chciałem dać jakiś dwuznaczny tytuł (bo dobrze wpływa na licznik odwiedzin). Ale się powstrzymałem. 

Słuchajcie - jakiś czas temu, występujący na tym forum Beamhit zainteresował mnie Edge of The Empire. Ja na opiniach wyżej wymienionego nauczyłem się polegać. Dlatego też postanowiłem dać szansę nowym Gwiezdnym Wojnom - erpegowi rzecz jasna, bo (jak na fandomitę przystało) ostentacyjnie strzelam hejt-blasterkiem we wszystko, co kojarzy się z Jar Jar Binksem (tak zwane nowe Star Wars).

Do Starych War jakoś szczęścia nie miałem. Trochę grałem na tej starej edycji, jeszcze pod szyldem West End Games. Na kserze, ksera, wydruku. Taka partyzantka. Wersję na k20 (po raz kolejny jak na fandomitę przystało) ostentacyjnie ostrzelałem hejtblasterem, chociaż ponoć teraz słyszałem, że nie była taka zła. Saga Edition też nie znam, bo mi się z herbatą z biedry kojarzy. Poza tym to dalej d20 (gdzie położyłem mój hejtblaster wyprodukowany przez Fundom Corporation Ltd?). Ale teraz pałeczkę (hi hi) przejęło Fantasy Flight Games z ich starą, dobrą polityką "Myślisz, że nie upchniemy 5 różnych erpegów w tym samym uniwersum?". Upchną, możecie być pewni. Z Warhamerem 40k im się udało. Wróćmy jednak do Starych War - na razie wyszło Edge of the Empire, wkrótce premiera Age of the Rebelion. Pierwsze kupiłem, z drugim się wstrzymam. 

No własnie. Jestem już po pierwszej sesji Edge of the Empire. Było fajnie. I spłodziłem raport, ale zawierający też trochę uwag ogólnych. Jak gra wygląda w praktyce, czego mogłoby być więcej i tak dalej. Zwykłego raportu bym tu nie pimpował - zakładam, że takie rzeczy pisze się dla uczestników. To jednak są testy nowej gry (i scenariusz z podręcznika), więc być może kogoś to zainteresuje. Nie nagabuję, jednakże w razie chęci znajdziecie wpis klikając własnie tutaj. Pozostałych raportów już tu anonsował nie będę. Daję słowo.

 

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
0

Na ile jest to grywalne w znającej filmy ekipie, gdzie fanem jest tylko MG?

09-04-2014 22:41
Drachu
   
Ocena:
+3

Nie wiem - bo u nas fanów nie było wcale. Znamy filmy (a Elf jeszcze KOTORy) - mniej więcej w takim stopniu w jakim wypada znać je fantaście. Ale wybitnych fanów u nas nie ma, a gra mimo to bardzo pozytywnie zostałą odebrana.

09-04-2014 22:45
Malaggar
   
Ocena:
+1

WEGowe SW, mimo swoich problemów, było naprawdę smacznym RPGiem.
D20, po wielu houserule'ach też u mnie śmigało jakoś. Ale, im dalej w las, tym gorzej - Saga to była totalną porażką, a FFGowe (tak! przeczytałem je! A CO?!) posysają mniej więcej na takim poziomie, jak Sagowe. Niestety, nawet moja miłość do SW nie przysłoni mi smutnej prawdy - Gwiezdne Wojny nie mają generalnie szczęścia do RPG.

09-04-2014 22:52
Headbanger
   
Ocena:
0

Kcialem kupić... ale bojem się tego co Dizney będzie ciął i gra będzie niekompatybilna z kanonem ;(

10-04-2014 00:53
Malaggar
   
Ocena:
0

Którym z miliarda kanonów?;)

10-04-2014 01:06
Headbanger
   
Ocena:
0

Tym co trzeba.

10-04-2014 01:24
Beamhit
   
Ocena:
+3

EotE to dobra gra. Słuchajcie Drasia ;)

Natomiast nie słuchajcie osób, które w RPG nie grają (jak Mal i plusujący go Z) ;)

10-04-2014 07:32
~Yuri

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Pytanie zasadnicze - na ile mechanika nie jest hermetyczna i pozwala grać nie tylko kimś z gatunku szmuglerów, ale także np. Jedi, żołnierzem, agentem. Wiem, że wyjdą dwie gry o innych gałęziach, ale czy wystarczy kupić tylko EotE i potem przerobić profesje by nie musieć kupować Age of Rebellion i innych gier z 90% tą sama mechaniką?
10-04-2014 07:43
Beamhit
   
Ocena:
+2

Mechanika jest ta sama i jest kompatybilna w całości. Podstawka to nie tylko szmuglerzy, ale też najemnicy, łowcy nagród, technicy, politycy czy medycy. Można na tym rozegrać kilka konwencji, chociaż granie rebeliantami (takimi co to wykonują misje przeciwko Imperium, i są szwadronem myśliwców, oddziałem komandosów czy komórką wywiadowczą) jest w pisane w AoR (łącznie z pięciem się w po szczeblach kariery w siłach rebelianckich). Dlatego też warto sobie odpowiedzieć czy chce się przygody w stylu "poszukiwaczy przygód" czy "oddziału wojskowego" i zakupić tylko jedną podstawkę. Jedi to inna bajka, kanonicznie nie było ich wtedy dużo, a mechanicznie to raczej uberprzepaki będą. Nie przeszkadza mi to, że użytkownicy Mocy zostali chwilowo ograniczeni do uczulonych na Moc.

10-04-2014 08:12
Kamulec
   
Ocena:
+4

Mal i plusujący go Z, grajcie w RPG.

10-04-2014 10:29
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
A po co? Nikt ich tu nie chce.
10-04-2014 10:42
Headbanger
   
Ocena:
0

I słusznie, tępić bitter non-gamerów!

10-04-2014 11:03

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.