string(15) ""
» Blog » Pocztówki z D&D - notka pilotażowa
11-12-2010 17:03

Pocztówki z D&D - notka pilotażowa

W działach: Notki pilotażowe | Odsłony: 245

Pocztówki z D&D - notka pilotażowa

 

            Moja prelekcja W 80 minut dookoła D&D pozwoliła mi zebrać myśli na temat mojej ulubionej gry i zastanowić się nad tym, co właściwie w niej cenię. Uznałem, że Podziemia i Smoki to przede wszystkim skarbnica dobrych i wybitnych pomysłów na fantastykę i gry fabularne – pojawiających się zarówno w regułach, jak i settingach oraz czymś, o czym zacząłem myśleć jako o 'kanonie D&D' – elementach pojawiających się w każdym świecie, czasami wynikających po części z mechaniki.

 

            Tak narodził się pomysł 'Pocztówek z D&D' – tekstów przybliżających co ciekawsze elementy Podziemi i Smoków. Będą one nie tylko ciekawostką i przypomnieniem najlepszego, co D&D ma do zaoferowania – znajdzie się w nich miejsce także na nowe podejścia do starych tematów i propozycje umieszczenia ich w innych realiach, w tym w settingach innych systemów. Niektórym pomysł, dajmy na to, zasiedlenia wolsungowej Luny łupieżcami umysłów przypadnie go gustu, inni zapewne uznają takie mieszanie bajek za zbyt dziwaczne – ale dla nich też coś się znajdzie. W Pocztówkach pojawią się bowiem pomysły na, nomen omen, łupienie pojedynczych pomysłów z opisywanych tematów i odkształcanie ich tak, by pierwotna, DDkowa postać była niewiele więcej, niż inspiracją.

 

            W każdym artykule pojawi się konwersja omawianego tematu na polską edycję Savage Worlds – nie tyle ze względu na gusta autorów, co raczej dlatego, że jest to mechanika z założenia uniwersalna, a więc 'grywalne i brawurowe' materiały będą przydatne dla wielu Prowadzących. Jeżeli temat aż będzie się prosił o przeniesienie w jakieś konkretne realia, na pewno w tekście pojawi się też Parowa (Wolsung), Postapokaliptyczna (Neuroshima), Ponura (Warhammer), Piracka (7th Sea) czy dowolna inna Pocztówka. Może zdarzyć się i tak, że opisywana ciekawostka nie doczekała się konwersji na nowsze edycje D&D – wtedy na pewno pojawi się ona jako Podziemna Pocztówka.

 

            Nie jest to jedyna tego typu inicjatywa działu – niedawno zaczęliśmy też publikować namuzowywania, czyli artykuły przedstawiające pojedyncze, dalece odległe od oryginału podejście do różnych elementów D&D.

 

Jak na razie ukazało się sześć Pocztówek: BNi bez klas, elfy Eberronillithidy, listy czarów, rdzewiacze i zwodniki.

             

 

 

Komentarze


   
Ocena:
0
świetna praca;p jednakże na pomysł elfiej siatki szpiegowskiej manipulujacej ludzmi wpadłem juz pare ladnych lat temu... tyle ze ich celem nie bylo zniszczecnie ludzi, a przejecie wladzy w ludzkich panstwach tak by elfy byly "szlachta" sprawujaca rzady, zas ludzie obywatelami drugiej kategori..(co nie znaczy jednak-niewolnikami!)
Ech chcialem to wyslac na elfi miesciac ale jakos czasu zawsze braknie....
19-12-2010 15:31

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.