string(15) ""
» Blog » I Konkurs(ik) Krótkiej Formy
08-12-2010 21:03

I Konkurs(ik) Krótkiej Formy

W działach: Konkurs(ik)i, miesiące tematyczne | Odsłony: 33

Miesiąc Elfi trwa w najlepsze - otwierający go tekst Zsu-Et-Ama o eladrinach cieszy się dużym zainteresowaniem, a dziś dołączył do niego przegląd elfich tekstów z naszego działu. W kolejnych tygodniach możecie się spodziewać dalszych artykułów o długouchach - w tym Waszych własnych tekstów! Ogłaszamy bowiem I Konkurs(ik) Krótkiej Formy - minikonkurs, zwycięzcy którego trafią na stronę jeszcze w Boże Narodzenie!

 

 

REGULAMIN

 

Tematem I KKF jest elfia magia - możecie na przykład stworzyć nowe czary, przedmioty magiczne, zaczarowane lokacje czy stwory będące dziełem elfiej Sztuki. Jedynym poza zgodnością z tematem wymogiem jest to, by forma była naprawdę krótka - limit znaków wynosi 4500 (wliczając spacje), w co wlicza się część mechaniczna.

 

Pracę należy nadesłać do 15.12 do godziny 23:59. Wszelkie ustalenia dotyczące dopuszczalnych podręczników i wersji systemu są takie same, jak w Konkurs(ik)u XIV (regulamin w powyżej podlinkowanej notce o Miesiącu Elfim). Podobnie, jak w nim, praca nie może być wcześniej publikowana poza forum serwisu.

 

Prace oceni jury w składzie:

Mateusz 'Zsu-Et-Am' Kominiarczuk

Tomasz 'Radnon' Cybulski

Marek 'Planetourist' Golonka

 

Trzy najlepsze teksty trafią na stronę w ramach świątecznej aktualizacji dnia 25.12. Ich autorzy otrzymają premię w wysokości +50 punktów (w dodatku do zwykłej ilości punktów za tekst odpowiedniej długości). Wysłanie pracy na konkurs jest równoznaczne ze zgodą na publikację z poprawkami uznanymi za konieczne przez redakcję. Ma to na celu upewnienie się, że tekst będzie gotowy do świątecznej publikacji nawet, jeżeli jego autor nie znajdzie czasu na pracę nad nim tuż po ogłoszeniu wyników.

 

Życzymy powodzenia i zachęcamy do spróbowania sił w Konkurs(ik)u Krótkiej Formy!

Komentarze


Krackus
   
Ocena:
+1
IMO świetna inicjatywa - łatwiej się zmotywować do napisania krótkiego tekstu niż długiego, a że nie trzeba długo czekać na publikacje to tym lepiej. Z drugiej strony organizowanie go w podobnym terminie co konkurs(ik) to już pomysł taki sobie - ale może się mylę?.
Jednak nie wiem czy sam cokolwiek napiszę, bo 15 mam egzamin i potem zabieram się za konkurs(ik) (może zdążę skrobnąć magiczny przedmiot ale wydaje mi się że miałby zbyt obszerną stronę mechaniczną) ;).
09-12-2010 01:16
Kamulec
   
Ocena:
0
Jakie są szanse, że ktoś będzie miał czas, pomysł i dopracuje pracę przez tydzień, kiedy te poprawiane przez kilka tygodni dalej pozostawiają często sporo do życzenia?
09-12-2010 01:41
Radnon
   
Ocena:
+1
KKF to przede wszystkim alternatywa dla tych, którzy nie mają czasu, motywacji albo pomysłu na pisanie tekstów do normalnego Konkurs(ik)u, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć udział w obu. Po prostu napisanie krótkiego tekstu jest łatwiejsze, szybsze i, jak słusznie zauważył Krackus, znacznie łatwiej się do tego zmotywować.

Nie zgodzę się też ze zdaniem, że nie da się napisać dopracowanego tekstu w tydzień. Stworzenie zaklęcia, magicznego przedmiotu albo pułapki to nie jest praca na długie tygodnie. Jeśli tylko ma się pomysł to spokojnie można to napisać i dopracować w ciągu kilku godzin albo nawet szybciej.
09-12-2010 10:16
Squid
    Pytanie do organizatorów:
Ocena:
0
Przyjmujecie prace do starszych edycji, ewentualnie same pomysły bez części mechanicznej?
09-12-2010 15:39
~Khemlish Val'Drach

Użytkownik niezarejestrowany
    Co z własnymi pomysłami
Ocena:
0
Mam pytanie. Wymyśliłem jakiś czas temu coś na kształt magicznego ognia tylko powiązanego z Corellonem a nie Mystrą. Czy to podpada pod Elfią magie?
09-12-2010 21:21
Planetourist
   
Ocena:
+1
@Squid: przyjmiemy pracę pod S&W, jeżeli o to chodzi. W sumie to nawet zgodne z ideą konkursu - skoro stawia na zwięzłość, to aż się prosi o wykorzystanie zwięzłej mechaniki. Natomiast pomysł bez rozpiski odradzam - toto jest o wiele mniej użyteczne, więc raczej nie ocenimy go za wysoko. Chyba, że mechanika po prostu nie będzie potrzebna.

@Khemlish: jasne, jeżeli to coś magicznego i elfiego, to łapie się do tematu. Boską magię też przyjmiemy.
09-12-2010 22:11
~Deithwen_Addan

Użytkownik niezarejestrowany
    Adres mailowy
Ocena:
0
Prace na Konkursik Krótkiej Formy wysyłamy na adres mailowy taki sam, jak przy "dużym" Konkursiku czy ma on swój własny adres?
10-12-2010 15:34
Radnon
   
Ocena:
+1
Adres jest taki sam jak przy normalnym Konkurs(ik)u. Dobrze jest tylko zaznaczyć w temacie albo tekście wiadomości, że dana praca jest na Konkur(ik) Krótkiej Formy.
10-12-2010 19:40

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.