Pamięć zwana imperium
string(15) ""
» Blog » Żyjemy w Matrixie
05-04-2013 14:47

Żyjemy w Matrixie

W działach: hmm... | Odsłony: 66

Żyjemy w Matrixie

Widzimy nasz świat, który nas otacza. Widzimy jak jest urządzony, możemy obserwować zachodzące w nim zmiany i wydarzenia. Naukowcy dostrzegli pewne wzory i je opisali - tak zrodziły się nauki. Każda opowiada o wybranym aspekcie otaczającego nas świata i dostarcza narzędzi, które pozwolą nam na zrozumienie reguł zaobserwowanych zjawisk. Jest psychologia zajmująca się człowiekiem jako jednostką. Socjologia patrzy na społeczności, ekonomia na reguły rządzące rynkiem, itd.

 

Świat tandety, masowej kultury, wolności i głupoty. Media produkują papkę bo masy chcą papki, a nieliczni zadbają o siebie sami. Jest wolna prasa, pisząca o tym co ważne z masowego punktu widzenia, i oszołomy.

 

Funkcjonujemy w tym świecie, działamy, próbujemy się wpasować w te reguły po to aby osiągnąć stan, który może być odbierany przez nas samych jako "szczęście". Zasady są jasne, a kto umie z nich korzystać - korzysta. A wszystko toczy się swoim torem.

 

I jest drugi świat, którego mieszkańcy przygotowali ten pierwszy specjalnie dla nas. Mała grupa decydująca o losach niemal całej planety. Dla zabawy. Robią to bo mają plan, cel nadrzędny. I realizują go małymi krokami, subtelnie, w sposób, który trudno zauważyć. Oni kontrolują media - papka nie powstaje przypadkowo. Papką się zalewa aż jej odbiorca nie ma wyboru poza pochłanianiem jej. To celowe działania sprawiły, że nasz świat wygląda tak jak wygląda.

 

Matrix.

 

Obraz świata, który ma trzymać przy życiu ale niezbyt skomplikowanym i wymagającym.

 

I prawda, subtelnie przenikająca iluzję.

 

Prawdopodobnie w którymś momencie pomyślałeś sobie "O kolejny oszołom z teoriami spiskowymi". Nie prawdopodobnie - na pewno tak pomyślałeś. Bo tak zostałeś zaprogramowany. Bo tak właśnie masz myśleć o tej wizji.

 

Prawda jest niełatwa. Przeraża. Wielu staje w jej obliczu i wycofuje się zanim jeszcze zdąży się przyjrzeć. Ludzie się boją prawdy.

 

Ale nieliczni przebili iluzję. 

 

Kilku najaktywniejszych próbuje przekazywać informacje, ale masa ich odrzuca. Masa została tak zaprogramowana. Większość trwa biernie. Ale jest kilku takich, co przekazują informacje bardzo subtelnie. Wiedzą, że wyjście w pełni jawne od razu zakwalifikuje ich do "oszołomów". Kodują więc informacje w swoich materiałach, wrzucają do nich przekaz. Jawny bo każdyna to patrzy, ale subtelny - zobaczą tylko patrzący uważnie. Kilku spróbuje wyjaśnić na podstawie utworu (jak było w przypadku "Not Afraid" Eminema), ale masa daje temu odpór bo tak została zaprogramowana.

 

Kilku z niej zacznie jednak dostrzegać pewne fakty. Zamiast od razu krytykować oszołomów patrzą na materiał, z którego oni skorzystali. Krzyczeć mogą sobie co chcą, ale kurde, te stalowe bale konstrukcyjne, stanowiące rdzeń wieżowców, zostały przecięte. Nie ma bata aby jakakolwiek eksplozja zostawiła tak równą krawędź. I jeszcze słowa inżyniera projektującego WTC - "Budynki zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymały kilka uderzeń samolotów tej klasy."

 

I nawet nie zorientują się kiedy przebiją iluzję.

 

Bo prawda jest taka, że żyjemy w Matrixie.

 

;)

Komentarze


Bo-Lesław
   
Ocena:
+2
@Aure_Canis
Nie mogę Ci powiedzieć tak tajne.

Na templariuszowskim szkoleniu w bazie UFO u wylotu pustej ziemii na Antarktydzie zakazali mi ujawniać zbyt wiele.
06-04-2013 15:22
de99ial
   
Ocena:
0
@Bo-Lesław
;)
06-04-2013 18:30
Sznurek44
   
Ocena:
+2
@Bo-Lesław
Przykro mi, zakazali wyjawiać również fakt, że w ogóle czegoś zakazali. Przysłali mnie, abym Cię zlikwidował. Rzucam k20...
06-04-2013 20:01
piotrkow dungeon
   
Ocena:
0
de99ial, polecam Ci kanał Maxa Kolonka na YT, bo on Mówi jak jest ;)
06-04-2013 21:20
de99ial
   
Ocena:
0
;)
06-04-2013 22:47

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.