» Blog » Jestem zmęczony
29-04-2013 18:02

Jestem zmęczony

W działach: różne | Odsłony: 79

Jestem zmęczony
Pracowałem na to, gdzie dziś jestem. Patrząc na gospodarkę, nie wybrałem emerytury. I jestem zmęczony, bardzo zmęczony.

Jestem zmęczony mówieniem mi, że mam „dzielić się” tym, co posiadam z ludźmi, którzy nie dzielą ze mną mojej etyki pracy.

Jestem zmęczony mówieniem mi, że rząd weźmie pieniądze, które zarobiłem, jeśli będzie konieczne to siłą, i odda ludziom zbyt leniwym, aby je zarobić samemu.

Jestem zmęczony, przekonywaniem mnie, że islam to religia pokoju, kiedy każdego dnia czytam historie muzułmanów, którzy zabijają swe córki i siostry dla ich rodzinnego „honoru”. O muzułmanach, którzy krwawo odpłacają za zniewagi; muzułmanach, którzy zabijają chrześcijan i żydów, ponieważ wierzą inaczej; muzułmanach podpalających szkoły dla dziewcząt; muzułmanach kamieniujących na śmierć ofiary gwałtów za „cudzołóstwo”; muzułmanach dokonujących wycinania części narządów rodnych młodych dziewczynek; wszystko w imię Allaha, Koranu i szariatu.

Jestem zmęczony przekonywaniem mnie, że ze względu na „tolerancję dla innych kultur” mamy pozwalać Arabii Saudyjskiej i innym krajom muzułmańskim fundować za pieniądze z naszego paliwa meczety i szkoły koraniczne głoszące nienawiść w Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Ameryce i Kanadzie, podczas gdy żadne z tych krajów nie pozwala na zbudowanie kościoła, synagogi czy religijnej szkoły w własnych krajach.

Jestem zmęczony nakazywaniem mi obniżania mojego standardu życia, by walczyć z globalnym ociepleniem, o istnieniu którego nikomu dyskutować nie wolno.

Jestem zmęczony pouczaniem mnie, że narkomani są chorzy, a ja muszę im pomóc z tej choroby wyjść płacąc za ich leczenie i szkody, jakie poczynili. Czyżby jakiś wielki narkotyk napadł na nich w ciemnej uliczce, zmusił do wciągnięcia białego proszku nosem, lub przyłożył im nóż do gardła zmuszając, by go zażyli?

Jestem zmęczony słuchaniem słynnych sportowców, gwiazd filmu czy muzyki i polityków wszelkich partii, dowodzących, że ich problemy z prawem były niewinnymi błędami, błędami młodości bądź głupimi błędami, podczas gdy wszyscy wiedzą, że uważają za swój jedyny błąd to, iż dali się przyłapać. Jestem zmęczony ludźmi, którzy domagają się dla siebie szczególnych praw, innych niż dla zwykłych ludzi.

Naprawdę jestem zmęczony ludźmi, którzy nie biorą odpowiedzialności za swoje życie. Jestem zmęczony słuchaniem ich, gdy winią rząd, dyskryminację, czy cokolwiek innego za własne problemy. Jestem również zmęczony obserwowaniem młodych chłopców i dziewcząt, tatuujących się i kolczykujących bez opamiętania, przez co nikt ich później nie chce zatrudnić, a oni sami domagają się zasiłków od państwa.

Tak, jestem cholernie zmęczony. Ale cieszę się również, że mam 83 lata. I nie będę musiał obserwować, jak tym ludziom idzie tworzenie świata. Żal mi tylko moich dzieci i wnuków. Dzięki Bogu, wychodzę stąd, a nie przychodzę.

(nie)Bill Cosby

Komentarze


etcposzukiwacz
   
Ocena:
0
Wypijmy toast za wspaniałe czasy w jakich przyszło nam żyć. Za wolność która sprawia że prawde najlepiej powiedzieć tuż nad grobem lub jeszcze lepiej wcale.
Ciekawe czy notka zniknie?
29-04-2013 18:15
Aesandill
   
Ocena:
+2
@ etc
" Ciekawe czy notka zniknie? "

Nie wydaje mi, albo ja jestem ślepy i głuchy albo polter nie przywala się do tego typu tekstów.

Jestem już pare lat tutaj, nie bawie sie w nadmierne dupochrony a nie miałem ukrytej notki ani warna czy bana. Myśle (ale moge sie mylić) że wystarczy nie przekraczac pewnych granic*.

* choc czasem ma się na to ochotę
29-04-2013 18:35
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+1
@ Aes
Obyś miał racje.
A co do tych granic, to już raz słyszałem:
"Są granice, których przekroczyć nie można"
a potem nie było Teleranka.
29-04-2013 18:43
~tylda
   
Ocena:
+11
Z Enterprise
   
Ocena:
0
just hit delete :)
29-04-2013 19:03
dzemeuksis
   
Ocena:
0
Jestem zmęczony, przekonywaniem mnie, że islam to religia pokoju, kiedy każdego dnia czytam historie...

Czyli jak piszą, że islam to religia pokoju to źle, a jak piszą o patologiach w islamie (obecnych tak naprawdę w każdej innej religii, tylko w innych postaciach) to cacy?

Tak, wiem że to uproszczenie - podobnie jak ta cała tyrada. Z dużą częścią się zgadzam, ale w tej jednej kwestii takie postawienie sprawy dowodzi, że to co próbują robić rządowe media przynosi doskonały skutek.
29-04-2013 19:21
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+2
@ dzemeuksis
Oczywiście że w kazdej religii są patologie. (Niektórzy poprostu twierdzą że one są patologią, ale to zostawmy.) Jednak tak dużo jak w tej religii pokoju to nie ma w żadnej innej wielkiej religii.
29-04-2013 19:28
Hajdamaka v.666
   
Ocena:
0
"Jestem zmęczony słuchaniem ich, gdy winią rząd, dyskryminację, czy cokolwiek innego za własne problemy."

Śmiesznie to brzmi w ustach czar... ups, Afroamerykanina.
29-04-2013 19:39
yaevin
   
Ocena:
+7
Jestem zmęczony tłumaczeniem economy jako ekonomia.
29-04-2013 19:46
de99ial
   
Ocena:
+2
@~tylda
Poprawione.

@yaevin
Jestem zmęczony gramatycznymi nazistami na każdym kroku.
29-04-2013 19:59
earl
   
Ocena:
+3
Jestem zmęczony mówieniem mi, że rząd weźmie pieniądze, które zarobiłem, jeśli będzie konieczne to siłą, i odda ludziom zbyt leniwym, aby je zarobić samemu.

Jak słusznie ktoś to powiedział - państwo nigdy nic nie daje obywatelom. To obywatele dają państwu część swoich dochodów po to, by mogło sobie istnieć i decydować o tym, na co te zabrane obywatelom pieniądze przeznaczyć.
29-04-2013 20:12
de99ial
   
Ocena:
0
To jak nazwiesz osoby żyjące z zasiłku? Obywatelami najwyraźniej nie są bo oni od państwa jedynie biorą.

@dzeme
Kiedy pojawią się w mediach doniesienia o tego typu praktykach czynionych przez wyznawców innej niż islam religii, uwierz mi - będę jej tak samo nielubił.
29-04-2013 20:22
KRed
   
Ocena:
+2
@Hajdamaka v.666
Śmiesznie to brzmi w ustach czar... ups, Afroamerykanina.

Akurat ten tekst to fake, ale wygląda wiarygodnie właśnie dlatego, że Cosby celnie kiedyś podsumował czarnych:
https://prawda2.info/viewtopic.php ?t=6832
29-04-2013 20:24
Nuriel
   
Ocena:
+11
@earl

Jak słusznie ktoś to powiedział - państwo nigdy nic nie daje obywatelom.

Drogi, bezpieczeństwo wewnętrzne, obrona terytorium, możliwość używania środków płatniczych.

decydować o tym, na co te zabrane obywatelom pieniądze przeznaczyć.

Zabrane, pfff.
Sam z sąsiadem autostradę zbudowałeś? Jak chcesz piwo w barze kupić to tachasz kozę na plecach czy raczej wyjmujesz zwitek papieru z portfela i bulisz?

Państwo (w bardzo szerokim znaczeniu) może być bardziej lub mniej efektywne, ale to nie znaczy że tylko "okrada" biednego obywatela i nie ma on z jego istnienia żadnych korzyści.

Jeśli ja jestem czymś zmęczony to wysłuchiwaniem takich tekstów.
29-04-2013 20:30
Kamulec
   
Ocena:
+8
Korwin potrafi tak rzeczy ująć, by pozornie brzmiały ładnie, choć w gruncie rzeczy nonsens, egoizm i nietolerancja - rozwiązania oparte na niezgodnym z rzeczywistością obrazie świata. Tutaj niestety wydaje mi się, że jest podobnie, choć mam nadzieję, że się mylę.

"rząd weźmie pieniądze, które zarobiłem, jeśli będzie konieczne to siłą, i odda ludziom zbyt leniwym, aby je zarobić samemu."
Potrzebującym się rzadko zostaje z "lenistwa". Zwykle brak pieniędzy to pochodna innych problemów.

"Jestem zmęczony, przekonywaniem mnie, że islam to religia pokoju"
Wszystkie religie podtrzymują stare obyczaje, nie przystające do współczesnego świata. Europejski katolicyzm musiał się trochę zliberalizować, ale to nie zasługa religii, lecz otoczenia, do którego się dostosowała. Z Islamem będzie podobnie, ale że najmocniejszy jest w zacofanej części świata, długo to jeszcze potrwa.

"Jestem zmęczony przekonywaniem mnie, że ze względu na „tolerancję dla innych kultur” mamy pozwalać Arabii Saudyjskiej i innym krajom muzułmańskim fundować za pieniądze z naszego paliwa meczety i szkoły koraniczne głoszące nienawiść w Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Ameryce i Kanadzie, podczas gdy żadne z tych krajów nie pozwala na zbudowanie kościoła, synagogi czy religijnej szkoły w własnych krajach."
Ładnie powiedziane. Ale nikt nie próbuje do tego przekonać. Czy Ty aby nie starasz się za tym ukryć zakazu budowania świątyń niekatolickich, bo może akurat tam będą głosili nienawiść? Jeśli tak, to kościołów też trzeba zakazać.

itd.
29-04-2013 20:35
earl
   
Ocena:
+3
@ de99ial
Dlatego państwo zabiera od innych obywateli te pieniądze, bo przecież samo dochodu nie wytwarza.

@ Nuriel
Gdyby państwo samo wytwarzało dochód to można byłoby powiedzieć, że daje obywatelom coś od siebie a tak jego sposób działania polega na załatwianiu czegoś za nieswoje pieniądze. A, jak widać po naszym kraju i wielu innych, ogarniętych kryzysem, i to robi nieskutecznie.

Jeśli ja jestem czymś zmęczony to wysłuchiwaniem takich gadek.
To po co tu siedzisz i piszesz swoje dywagacje?
29-04-2013 20:49
Aesandill
   
Ocena:
0
@ earl
polega na załatwianiu czegoś za nieswoje pieniądze.

teoretycznie za swoje, bo państwo to my...
tyle że dla wielu, państwo to coś, albo Oni
29-04-2013 20:53
earl
   
Ocena:
+4
@ Aes
A dziwisz się, że takie jest myślenie? Skoro rządzący dochodzą do władzy mamiąc wyborców różnymi obietnicami a potem ich nie realizują albo realizuję obietnice wręcz przeciwne, to trudno nie mieć wrażenia, że państwo to klika rządząca a nie naród. Zresztą - taka jest też jego definicja sensu stricto: państwo jako aparat władzy publicznej, podejmujący decyzje wiążące dla obywateli.
29-04-2013 20:57
Bo-Lesław
   
Ocena:
+2
@Earl
Państwo wytwarzające dochód w różnych państwowych spółkach, centralnych gospodarkach czy innych formach interwencjonizmu już w Polsce przerabialiśmy. Jakby się uprzeć to takiej jaką proponujesz definicji KRLD wytwarza obecnie dochód a USA nie. ;)
!
@Kamulec
"Czy Ty aby nie starasz się za tym ukryć zakazu budowania świątyń niekatolickich, bo może akurat tam będą głosili nienawiść?"

Jakoś nie słyszałem o księżach z KRK chwalących zamachy terrorystyczne zas o mułłach chwalących bohaterskich Czeczenów z Bostonu trochę sie w mediach o różnym zabarwieniu politycznym pojawiło.
29-04-2013 20:59
earl
   
Ocena:
+3
@ Bo-Lesław
Przerabialiśmy. I do dzisiaj państwowe zarządzanie gospodarką odbija nam się czkawką.
29-04-2013 21:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.