Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-14 z 14.
Synowie Jaskiń: Niedźwieżuki

Synowie Jaskiń: Niedźwieżuki

16-10-2009 21:33 | Marcin 'Corrick' Godzierz
"Brutalna siła, bezwzględność i brak jakichkolwiek skrupułów pozwala przetrwać w okrutnym i straszliwym świecie zielonoskórych. Żyjąc wśród orków, hobgoblinów i trolli jedna chwila nieuwagi może okazać się zgubna. Doskonale zdają sobie z tego sprawę przedstawiciele kolejnej rasy, którą można śmiało zaliczyć do bliskich krewnych goblinów. Choć niedźwieżuki najchętniej nie przyznawałyby się do pokrewieństwa z innymi goblinoidami to jednak zaakceptowały narzucone przez orków zasady panujące wśród zielonoskórych, lata temu przywierając do tej znienawidzonej powszechnie społeczności. Wiele osób, które miało okazję walki z nimi, przestrzega, że bestie te nie są tak głupie i przewidywalne jak orkowie, a może nawet przewyższają je siłą."

Dział D&D i d20 ma przyjemność zaprezentować artykuł Szymona 'Nefariusa' Domina traktujący o kolejnej podrasie zielonoskórych. Tym razem o niedźwieżukach.

Życzymy miłej lektury! » więcej
Kanion Szczeliny

Kanion Szczeliny

07-10-2009 22:01 | Marcin 'Corrick' Godzierz
"Zatem chcesz się dowiedzieć czegoś o Kanionie Szczeliny? Dobrze, że najpierw pytasz znawcę, zamiast od razu wyruszać w te tereny, jak wielu głupich awanturników. Ich kości pewnie dalej tam bieleją. A zatem postaw mi kolejkę, a ja opowiem ci o rzeczach, o jakich nigdy nie śniłeś."

Dział D&D i d20 ma przyjemność zaprezentować artykuł Jakuba 'Cubuka' Łukasika dotyczący Kanionu Szczeliny - największej rozpadliny na całym Oerth. » więcej
Sven Vrath

Sven Vrath

23-09-2009 18:12 | Marcin 'Corrick' Godzierz
"Ciężko jest rozmawiać o pewnych wydarzeniach czy istotach. Są historie, których nie opowiada się łatwo, w których ciężko znaleźć początek. Do takich historii z pewnością należy historia Svena Vratha, jednej istoty szarpanej setkami dusz, bytu groteskowego niczym slaad i nie mniej nieprzewidywalnego."

Dział D&D i d20 ma przyjemność przedstawić Svena Vratha, Bohatera Niezależnego autorstwa Wojciecha 'VoBono' Bońki.

Życzymy przyjemnej lektury! » więcej
Nefarius Izelhower zilustrowany!

Nefarius Izelhower zilustrowany!

25-08-2009 22:22 | Marcin 'Corrick' Godzierz
Bohater niezależny, zrzędliwy Czerwony Czarnoksiężnik z Thay, znany jako Nefarius Izelhower doczekał się ilustracji - przygotowała ją Joanna 'mindark' Chołda. » więcej
Adventurer's Vault - recenzja

Adventurer's Vault - recenzja

14-08-2009 18:12 | Marcin 'Corrick' Godzierz
"Ekwipunek w podręczniku głównym pozostawia niedosyt - wystarczy wspomnieć, że jedyne mikstury, które można tam znaleźć to 4 warianty klasycznego eliksiru uzdrawiającego. Niedługo po premierze Player's Handbook pojawił się na półkach nowy suplement do czwartej edycji, będący zbiorem przekonwertowanych ze swojej poprzedniczki przedmiotów i kilkunastu nowości."

Dział D&D i d20 zaprasza do przeczytania recenzji podręcznika do czwartej edycji D&D pt. Adventurer's Vault, którą przygotował 'Nuke'. » więcej
Nowe Twarze Sigil: Baltazar Wystawny

Nowe Twarze Sigil: Baltazar Wystawny

03-08-2009 11:13 | Marcin 'Corrick' Godzierz
Dział D&D i d20 ma ogromną przyjemność zaprezentować kolejnego Bohatera Niezależnego z projektu Nowe Twarze Sigil. Autorem Baltazara Wystawnego, bogatego i zarazem altruistycznego kapłana jest Maciej 'Aureus' Gajzlerowicz.

Życzymy przyjemnej lektury! » więcej
Konkurs(ik) X zakończony!

Konkurs(ik) X zakończony!

31-07-2009 21:35 | Marcin 'Corrick' Godzierz | Komentarze: 4
Właśnie zakończyła się dziesiąta edycja Konkurs(ik)u działu D&D i d20. Zwycięzcą został Wojciech 'Ardavel' Szałapski wraz ze swoją pracą zatytułowaną "Gra pozorów". Wyróżniona została "Oaza Fervaxa" autorstwa Szymona 'Nefariusa' Domina. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału i życzymy powodzenia w przyszłości!
Synowie Jaskiń

Synowie Jaskiń

21-07-2009 00:26 | Marcin 'Corrick' Godzierz
"Brutalna siła przesądza o pozycji w stadzie. To odwieczna mądrość. Jak w wilczym stadzie, najsilniejszy, a najczęściej również największy i nierzadko najgłupszy rządzi, dowodzi i rozkazuje. Czyż nie takie zdanie mamy o orkach? O potwornych barbarzyńcach, którzy są plagą i przekleństwem wielu cywilizacji i ziem Faerunu. Orkowie to przecie bezmyślne bydlaki, które za sprawą siły fizycznej zagarniają, co im się uda, oddają cześć nikczemnym bóstwom oraz uprzykrzają życie setkom niewinnych osób. Nikt nie zastanawia się nad innym wizerunkiem tego grubiańskiego ludu, bo i po co?"

Dział D&D i d20 ma ogromną przyjemność przedstawić tekst Szymona 'Nefariusa' Domina traktujący o życiu codziennym orków.

Serdecznie zapraszamy do lektury! » więcej
Historia Elminstera

Historia Elminstera

06-07-2009 19:44 | Marcin 'Corrick' Godzierz
"Opisanie setek lat żywota Elminstera jest niezwykle trudne i długotrwałe. Z tego też powodu skupię się tylko na najważniejszych wydarzeniach z jego życia."

W dziale D&D i d20 serwisu Poltergeist ukazał się archiwalny tekst z dnd.pl autorstwa Darklorda.

Serdecznie zapraszamy do lektury! » więcej
Księżycowe Ostrza

Księżycowe Ostrza

19-06-2009 22:29 | Marcin 'Corrick' Godzierz
"Księżycowe Ostrza, zwane też Księżycowymi Klingami, to jedne z najpotężniejszych mieczy w całym Faerunie. Celem ich powstania miał być wybór króla Pięknego Ludu. Jednakże poprzez stulecia zdobyły tak wielką sławę, że wielu zapomniało o pierwotnej przyczynie ich wykucia."

Dział D&D i d20 ma ogromną przyjemność zaprezentować tekst przybliżający genezę i cele powstania Księżycowych Ostrzy przygotowany przez Katarzynę 'Zireael' Mosz. » więcej
Sigilijska Śpiewka #7!

Sigilijska Śpiewka #7!

29-05-2009 16:52 | Marcin 'Corrick' Godzierz
W dziale D&D i d20 ukazał się siódmy numer Sigilijskiej Śpiewki, elektronicznego miesięcznika utrzymanego w realiach settingu Planescape, kierowanego nie tylko do starych fanów, ale i do początkujących oraz osób, które dotąd nie zetknęły się z Planami. Zachęcamy wszystkich do lektury. » więcej
Zrzędliwy Czarnoksiężnik z Thay

Zrzędliwy Czarnoksiężnik z Thay

28-04-2009 19:57 | Marcin 'Corrick' Godzierz
"Strach? Gdybyś mieszkał w Thay od dziecka, tyle lat, co ja, w końcu uznałbyś, że takie uczucie to słabość, a nie przejaw rozsądku. Strach w końcu przerodzi się w przezorność, nic więcej. Sposób na sukces? Najlepszą obroną jest atak."

Dział D&D i d20 przedstawia kolejnego bohatera niezależnego autorstwa Szymona 'Nefariusa' Domina. » więcej
Elfi Dualista

Elfi Dualista

24-04-2009 14:09 | Marcin 'Corrick' Godzierz
"Dualiści to elfi poprzednicy magów specjalistów z obecnych Krain. Skupiają się na jednej szkole magii i jej dokładnym przeciwieństwie, z wyłączeniem wszystkich innych odmian Sztuki. Badają i wykorzystują właściwości przeciwstawnych magicznych sił. Obecnie można ich znaleźć tylko w Cormanthyrze, Everesce i Evermeet. (...)"

Dział D&D i d20 z przyjemnością prezentuje klasę prestiżową autorstwa Katarzyny "Zireael" Mosz, przeznaczoną do edycji 3.5 systemu. » więcej
Pomoc w tłumaczeniu PSCS

Pomoc w tłumaczeniu PSCS

03-05-2008 13:11 | Marcin 'Corrick' Godzierz | Komentarze: 1
Redakcja strony Sfery.org poszukuje chętnych do pomocy przy tłumaczeniu kolejnych rozdziałów podręcznika Planescape: Opisu Wieloświata (do pobrania z serwisu Planewalker). Zainteresowani udziałem w pracy nad przekładem i korektą proszeni są o zgłaszanie się w tym temacie (do pisania notek konieczne jest posiadanie konta w serwisie Sfery.org).