Blog - książki

Wyświetlono rezultaty 1-3 z 3.

Mogłabym napaść na antykwariat

11-05-2010 14:47
19
Komentarze: 10
W działach: książki
Uwielbiam stare książki! Na podaj.net upolowałam "Podróż międzyplanetarną" Marka Twaina z '51. Wydanie pochodzi z "Gazety robotniczej", wydrukowane jest na czymś, co przypomina papirus, a kartki wyglądają, jakby zamiast być przycięte, zostały "przyrwane". Coś w tym jest magicznego, że wolę takie wydania niż pachnące drukarnią, z graficznymi cudami na okładkach. W dodatku w zestawie dostałam "Zmęczonego amerykanina" Arta Buchwalda. Prawdę mówiąc nigdy o nim nie słyszałam, ale już pierwsza strona książki powiedziała mi, że trafia ona dokładnie w moje gusta.

Trochę socjologicznych mądrości

02-12-2009 23:23
10
Komentarze: 0
W działach: cytaty, książki
Zaczytując się literaturą naukową natknęłam się na taką oto perełkę, cytując za Goffmanem: Mężczyźni wykonywali drobne naprawy, na których się znali, a kobiety rewanżowały się we własnym zakresie. Zapewne poprzez pieczenie babeczek ;)

Łups!

31-07-2009 12:05
2
Komentarze: 2
W działach: recenzje, pratchett, książki
Łups! – Taki dźwięk prawdopodobnie wydało ciało krasnoluda, kiedy padało bez życia na ziemię. Popełniono morderstwo, w dodatku nie byle jakie, bo polityczne. Relacje pomiędzy krasnoludami a trollami od zawsze były napięte, a zabójstwo krasnoluda jeszcze bardziej pogorszyło te stosunki. Ankh-Morpork stoi na krawędzi wojny domowej i powstrzymać ją może jedynie rozwiązanie sprawy zabójstwa… a prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku, czyli – w tym wypadku – w okolicach Pseudopolis Yard, w rękach komendanta Vimesa, który zajmie się tą sprawą niezwłoczni...