» Blog » Je parle français mal
18-05-2009 14:55

Je parle français mal

W działach: français, muzycznie, słodkie blożkowanie | Odsłony: 0

 

Od dziecka zakochana byłam w języku francuskim, lecz przez wszystkie lata mej edukacji miłość ta była niespełniona, ponieważ moje kolejne szkoły, w całej swej okrutności, preferowały język niemiecki.

Z niemieckim to trochę takie małżeństwo z rozsądku – skoro już śpimy w jednym łóżku, to czemu by się nie zacząć kochać? Nie przetrwało ono jednak próby czasu i od paru lat widujemy się jedynie sporadycznie, przy okazji wspólnych wakacji lub przypadkowego spotkania w kinie.

Z angielskim od zawsze łączyły nas czysto przyjacielskie stosunki i mimo iż na stopie edukacyjnej nie mieliśmy ze sobą wiele wspólnego, spotykamy się prawie codziennie w pracy i poza nią.

 

Natomiast francuski był dla mnie nieosiągalnym ideałem. Podkochiwałam się w nim skrycie bojąc się zrobić ten pierwszy krok. Nie wiem, czy to zasługa zbliżającego się letniego szaleństwa, czy może ja przestałam patrzeć na świat przez krzywe zwierciadło państwowej edukacji, ale odważyłam się! Jesteśmy już po pierwszej randce i postanowiliśmy zacząć regularnie się spotykać. I choć wiem o nim niewiele, niczym napalona nastolatka staram się wyszukiwać nowe informacje i dowiadywać się jak najwięcej, żeby uwieść go przy okazji następnego spotkania ;)

 

Podsumowując: Zapisałam się na francuski!

 

I żeby nie było tak całkiem bezcelowo i blogowo, podsyłam przepiękną piosenkę genialnego francuskiego zespołu:
 
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Neurocide
   
Ocena:
0
Lepsze jest Bikini Machine - bo śpiewają w języku w którym jest kilka spółglosek - mimo, że czerpał kiedyś z francuza garściami. A ze śpiewających morderców to wolę Hitlera śpiewającego Sex Bomb.
18-05-2009 22:40

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.