string(15) ""
» Blog » Filmowo i fantastycznie w Polsce
12-12-2011 23:17

Filmowo i fantastycznie w Polsce

W działach: Film, Konwenty | Odsłony: 3

Filmowo i fantastycznie w Polsce
Dawno, dawno temu... Podczas pracy w Stopklatce, miałem okazję 'newsować' o ogromnej ilości festiwali filmowych, które odbywają się w Polsce. Jestem praktycznie pewien, że o większości z nich przeciętny fantasta nie słyszał. W natłoku tych imprez udało mi się jednak wypatrzeć jedną niezwykle ciekawą. Mowa o eFHa - Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów. Od razu mi się oczy zaświeciły, gdy tylko zobaczyłem, że coś takiego istnieje. O co chodzi? Mianowicie, jest to impreza filmowa skierowana właśnie do Nas - Fanów Fantastyki. Można nakręcić coś swojego i wygrać ciekawe nagrody pieniężne oraz przyjechać i zobaczyć amatorskie filmy fantastyczne. A te wcale nie są takiej złej jakości. Zobaczcie zresztą sami:
Pokój - reż. Marek Kurzok
Światy Dantego - reż. Patrycja Bączek
Bo eFHa to tak właściwie dwa konkursy:
  • Fantastycznie Nakręcone Słowa - jest to konkurs współorganizowany przez Stopklatkę oraz Fabrykę Słów. Zasada jest prosta - na podstawie wybranego opowiadania znanych twórców polskiej fantastyki (Grzędowicz, Pilipiuk, Kossakowska i wiele innych) trzeba nakręcić etiudę bądź film. Do wygrania 3000 PLN. Za pozostałe miejsca - również nagrody finansowe.
  • Konkurs ogólny eFHa - tutaj z kolei obowiązuje już zwyczajna dowolność w doborze tematu. To na co wpadniemy i zrealizujemy, zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni i pomysłów. Oczywiście w klimacie fantastycznym. Nagroda za pierwsze miejsce to 1000 PLN. Reszta miejsc na podium to również nagrody pieniężne. Ponadto przyznana zostaje nagroda publiczności.
Dla kogo jest eFHa? Całość absolutnie skierowana jest do fanów oraz do wszystkich chętnych i otwartych na nowe filmowe rozwiązania. Nie ma tutaj miejsca na nadęcie, które towarzyszy większości imprez filmowych czy też nudnych spotkań. Formuła tej imprezy jest bardzo prosta - mamy się dobrze bawić w fantastycznym gronie, oglądając fantastyczne filmy i rozmawiać na fantastyczne tematy :) A teraz ręka w górę - ilu z Was wiedziała o istnieniu festiwalu? :)
Więcej informacji o samym festiwalu na stronie głównej oraz na Facebooku (zachęcam do "lubienia"): Gdzie i kiedy? Trzecia już edycja festiwalu odbędzie się w Bielawie (woj. dolnośląskie) w dniach 21-22 kwietnia. Na zakończenie polecam Wam obejrzeć bardzo fajnie i profesjonalnie zrealizowany materiał video pokazujący jak wygląda impreza od środka.

Komentarze


38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ja wiedziałem :)
Kumpel (z Bielawy, pewnie dlatego :) ) co roku zaprasza. Jeszcze sie nie wybrałem, ale kto wie, moze w 2012? :)
15-12-2011 06:47
Headbanger
   
Ocena:
0
heh, w Bielawie coraz dziwniejsze rzeczy się dzieją. Reagge'aowisko, Drużyna Footballu Amerykańskiego... teraz to. Daleko tam nie mam więc może podjadę i przy okazji odwiedzenia rodziców.
15-12-2011 11:03
bukins
   
Ocena:
0
@zigzak

No mam nadzieję! Trzymam kciuki, że się uda :)

@Headbanger

A widzisz - to już trzecia edycja imprezy :)
15-12-2011 15:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.