» Blog » Prezentacja TED o D&D
24-11-2016 21:23

Prezentacja TED o D&D

W działach: RPG | Odsłony: 313

Interesuję się trochę przemówieniami publicznymi. Oglądam sobie od czasu do czasu wystąpienia z konferencji TED (Technology, Entertainment and Design – Technologia, Rozrywka i Design), której celem jest popularyzacja idei wartych propagowania. I dziś mi youtube zaproponował do obejrzenia takie coś:

https://www.youtube.com/watch?v=6PaHJqpQnyw

Mimo, że z niektórymi tezami mówcy się nie zgadzam, taki sposób popularyzacji RPG jak najbardziej mi odpowiada.

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
0

Mam wątpliwości odnośnie jakości przemówienia, a przez to tego, na ile może być zachęcające.

24-11-2016 22:24
Johny
   
Ocena:
0

Czy ja wiem? Mi się podobało to, że mówca był prawdziwy na scenie. Na przykład moment w którym mówił o chorej matce i widać po nim było jak wypada z rytmu bo ogarniają go emocje. Dla mnie to wszystko było szczere. Facet bez gwiazdorzenia po prostu powiedział swoją historię. Publiczność fajnie reagowała. Było trochę humoru a treść była ciekawa.

Po za tym jeśli chodzi o zachęcanie, może też działać marka wydarzenia. Na TEDzie można znaleźć naprawdę fajne rzeczy, więc jeśli znalazły się na nim nasze gry, to ktoś kto interesuje się wydarzeniem, może zainteresować się również nimi.

24-11-2016 22:36
Kamulec
   
Ocena:
0

Co do ogólnej jakości – oczywiście kwestia tego, z kim się porównuje. Dla mnie ważne pytanie, to jaki był cel mowy? Jeśli chce zachęcić do rozrywki, nie powinien tego mówić tak smutno.

25-11-2016 01:19
KRed
   
Ocena:
+1

Oglądałem. Szału nie robi.

Wrażenie jakie pozostaje po tym wystąpieniu jest takie, że D&D służy temu aby pewne osoby powstrzymać od samobójstwa.

Ten wykład powinien prowadzić Furiath.

25-11-2016 01:45
Kamulec
   
Ocena:
0

Ale zgadzacie się z tym, co Furiath napisał przed laty, macie podobne spostrzeżenia?

25-11-2016 01:53
lastname
   
Ocena:
0

Taki wykład w Polsce powinni prowadzić obrońcy moralności w RPG. Oni rozpropagowali gwałtami RPG w polskich mediach. Nikt chyba tak nie przysłużył się RPG jak oni.

PS. Nigdy więcej wanien na konwencie!

25-11-2016 10:26
Exar
   
Ocena:
+1

Ale zgadzacie się z tym, co Furiath napisał przed laty, macie podobne spostrzeżenia?

Generalnie tak - jednak sądzę, że wszystkie czynności, które wymagają wyjścia poza ramy codzienności (cokolwiek to jest - dla jednych picie co piątek, dla innych oglądanie meczy w TV dla jeszcze innych siedzenie na fejsie) poprawiają naszą inteligencję, wiedzę, czasem obycie i umiejętność reakcji na nowości. RPG jest jedną z takich czynności (i dzięki otoczce RPGowej, czyli nowi gracze, nowe systemy, nowi MG cechuje się dość dużą dozą "nowości" i potrzeby dostosowania się, nawet mimo wieloletniego grania).

25-11-2016 10:49
Exar
   
Ocena:
0

Nikt chyba tak nie przysłużył się RPG jak oni.

Nie bój sie, tłuszcza już tysiąc razy zdążyła zapomnieć co to RPG (tak jak zapomina co wybory o przekrętach rządzących nami od 25 lat tych samych ludzi w różnych kofiguracjach).

25-11-2016 10:50
Kamulec
   
Ocena:
0

W notce Furiatha pojawił się punkt Zarządzanie czasem, tworzenie notatek. W jego opisie porusza wyłącznie zagadnienie tworzenia notatek iż tym się zgadzam, ale wg mnie gry fabularne nie uczą zarządzania czasem (może uczą, ale jak ktoś prowadzi same krótkie, dobrze przygotowane jednostrzały). Natomiast w punkcie Ciekawe pomysły na integrację i spędzanie wolnego czasu widzę nadmierną generalizację.

Poza tym jednak z wpisem Furiatha się zgadzam, sądzę, że przydały mi się te umiejętności do prowadzenia szkoleń i do zarządzania projektem.

26-11-2016 12:12

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.