string(15) ""
» Blog » Wyzwanie książkowe 2014 - Tydzień #20
21-05-2014 20:49

Wyzwanie książkowe 2014 - Tydzień #20

W działach: Wyzwanie książkowe 2014, Wyzwanie książkowe, Książki | Odsłony: 92

Wyzwanie książkowe 2014 - Tydzień #20

Kolejny tydzień, czyli walka o sen i zaliczanie wszystkiego, żeby moc skupić się na przygotowaniach do sesji i licencjacie. W tle: sarkastycznie słoneczny Sosnowiec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Golem i dżin. Część 2 – Helene Wecker,Fabryka Słów 2014

 

Nie lubię dzielenia książek na tomy, szczególnie jeżeli nie jest usprawiedliwione kosmiczną objętością danej pozycji. Tutaj nie było, więc trochę czasu mija zanim człowiek przypomni sobie o co chodziło w tej fabule i przyzwyczai się do stylu autorki.

Odczucia po lekturze mam jednak trochę bardziej negatywne niż po pierwszej części. Część 2 jest, hm, bardziej wypełniona fajerwerkami, więcej się dzieje, jest dużo pośpiechu i po drodze gdzieś gubi się trochę czar atmosfery poprzedniczki. Wydaje mi się, że autorka także kilkukrotnie wpada w sidła sztampowych rozwiązań – choć na ogół udaje się jej tego uniknąć, a wybory bohaterów są trudne i bolesne. Ale nie jestem pewien czy wybaczę Wecker sprowadzenie wątku Dżina i Golema do paranormal romance.

Golem i dżin był nominowany do Nebuli. To po raz kolejny każe zastanowić się nad wartością tej nagrody – bo nie jest to książka zła, ale obiecuje znacznie więcej niż ofiaruje. A jeżeli mimo to należy do top5 książek anglojęzycznych zeszłego roku, to raczej słabo.

 

 

 

Cytat tygodnia:

Brak

 

Link do Google Docs, gdzie można znaleźć bardziej statystyczne zestawienie moich lektur oraz informacje o tym, co obecnie czytam.

2
Notka polecana przez: Krakonman, Scobin
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.