» Blog » Kadra Twierdzy Rulezuje!
24-10-2011 11:55

Kadra Twierdzy Rulezuje!

W działach: Obozy, Kadra, Twierdza Fantastyki | Odsłony: 60

Kadra Twierdzy Rulezuje!
W ostatni weekend w Gdańsku odbyła się poobozowa impreza integracyjna przygotowana dla Kadry obozowej Poszukiwaczy Przygód ([url=www.poszukiwaczeprzygod.pl]www.poszukiwaczeprzygod.pl[/url]) na której podsumowaliśmy ostatni sezon letni i wreszcie odreagowaliśmy go w pozytywny sposób. Podczas spotkania przewinęło się ponad 60 osób. Nie zabrakło przedstawicieli żadnego z naszych cyklów obozowych, a dużą część grupy stanowiła silna reprezentacja Kadry Twierdzy Fantastyki, która w konkursie na najbardziej zgraną Kadrę w firmie - po dogrywce - zajęła drugie miejsce (dla mnie i tak jesteście najlepsi!).

Spotkanie podzielone było na dwie części: rekreacyjną - w Marina Wellness Center, oraz rozrywkową - w Pubie 'Paszcza Lwa' w Oliwie. Podczas pierwszej części wszyscy kadrowicze mogli skorzystać z dobrodziejstw naszego centrum rekreacji w Hotelu Novotel Marina na granicy Gdańska i Sopotu. Wieczorem w Oliwie odbyła się jedna z najlepszych imprez w historii firmy. Wiele zabaw, spontanicznych akcji, zdrowa rywalizacja w ramach konkursu na najbardziej zgraną kadrę, świetna muzyka zafundowana przez DJ Żubra (aka Vitalius). Do tego: kilkanaście kilogramów kiełbasek, wieeeele litrów złotego trunku i niezliczona ilość innych smakołyków.

W związku z oficjalnym podsumowaniem sezonu Lato 2011 chciałbym raz jeszcze podziękować całej Kadrze Twierdzy Fantastyki za trud i pracę włożoną w organizację i wypoczynek uczestników podczas naszych obozów letnich. Jako wieloletni wychowawca i kierownik doskonale zdaję sobie sprawę jak trudne jest to zadanie i jak wiele wysiłku trzeba włożyć w to przedsięwzięcie. Kochani - jesteście najlepsi! Praca z Wami to była prawdziwa przyjemność. Mam nadzieję, że widzimy się w przyszłym roku!


KADRA TWIERDZY FANTASTYKI - SEZON LATO 2011 ::


-> MACIEJ 'lucek' SABAT

Nazywam się Maciej Sabat i od 18 lat gram w RPG. Oczywiście z przerwami - głównie po to, żeby napisać jakąś grę. Jestem współautorem jednego z najlepiej przyjętych polskich RPGów - słynnego Wolsunga. Napisałem też parę mniejszych gier, scenariuszy i larpów, przetłumaczyłem trochę anglojęzycznych materiałów, pracowałem przy grach planszowych. Przez wiele lat związany byłem z wydawnictwem Kuźnia Gier, aktualnie zajmuję się promocją i public relations w magazynie o książkach "Literadar".

Gry fabularne to dla mnie najlepsza rozrywka, jaką kiedykolwiek wymyślono. Pozwala odkrywać w sobie niesamowite rzeczy, o których wcześniej nie miało się pojęcia. Najbardziej lubię gry-opowieści, które równo rozdzielają odpowiedzialność za świat i fabułę pomiędzy graczy. Ale nie stronię też od klasycznego rpg - w końcu jednym z moich ulubionych autorów jest ojciec Conana - Robert E. Howard. Obozy rpg są dla mnie trochę jak konwenty - dużo się dzieje, gramy, zajmujemy się rpgami, larpujemy. Strasznie fajna sprawa - szczególnie, jeśli ktoś lubi konwenty tak bardzo, jak ja.


-> BARTOSZ 'Nurgling' CZAPNIK

Współzałożyciel Łódzkiego Klubu Miłośników Fantastyki „Kapituła”. Jako dziecko zaczytywał się Tolkienem i Howardem. Obecnie… nic się nie zmieniło. Mistrz Gry z jedenastoletnim doświadczeniem. Student ostatniego roku Pedagogiki Społecznej - od czterech lat pracuje jako wychowawca - od dwóch jako pracownik Poszukiwaczy Przygód. Organizator imprez promujących fantastykę oraz redaktor portalu Polter.pl. W przyszłości chce wykorzystywać gry fabularne jako narzędzie pracy z dziećmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym.


-> MARIUSZ 'Mario' MAJCHROWSKI

W RPG gra od 8, w LARP od jakiś 7 lat. Szef działu LARPowego Akademickiego Klubu Fantastyki 'Sigmar' UG. Współzałożyciel słynnego LARPowego Klubu Fantastyki 'Zardzewiały Topór'. Trochę sesji i LARPów już w życiu poprowadził, sam już się jednak w cyferkach gubi. Od 3 lat pracuje z młodzieżą organizując LARPy i fabularyzowane gry terenowe. Członek Polskiego Towarzystwa Badania Gier i sekretarz gdańskiego oddziału PTBG, zajmuje się ludologią - czyli naukowym badaniem gier, szczególnie RPG i LARP. Studiuje socjologię i pedagogikę.

W grach fabularnych najbardziej lubi wcielanie się w najróżniejsze role i eksperymentowanie z nimi. No i przede wszystkim czysty fun ze spotkania w gronie znajomych. Przez fanów fantastyki zostanie chyba wyklęty, bo nad znanych zagranicznych pisarzy ceni sobie polskich autorów. To tyle, resztę dowiecie się na obozach. Do Twierdzy Fantastyki zawita pierwszy raz i ma nadzieje zostać na dłużej.


-> KAROL 'Młody' PIETROWICZ

Prezes Gdańskiego Klubu Gier Bitewnych 'Snot' . Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w grę 'Warhammer Fantasy Battle'. Organizator wielu turniejów lokalnych i ogólnopolskich, obecnie główny propagator tego systemu na pomorzu. Mimo ścisłego związania z grami bitewnymi od 8 lat jest człowiekiem tysiaca zainteresowań; miłośnik planszówek, amator tańca, fan muzyki starszej od niego, kopalnia wiedzy o sporcie. Od dwóch lat wychowawca na obozach Poszukiwaczy Przygód. Prywatnie student Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Finanse i Rachunkowość. Drużynowy Mistrz Europy WFB 2011!


-> MARIUSZ 'Kot' BUTRYKOWSKI

Pasjonuje się grami fabularnymi od kilkunastu lat, a fantastyką od dzieciństwa, tj. od zawsze. I nie spodziewa się wyrosnąć z tego przed osiemdziesiątką. Wychowany na klasyce literatury fantastycznej bloku wschodniego, ale oczytany także w zachodnich i najnowszych tytułach. Nie stroni od anime i mangi, gier komputerowych i planszowych, działał także w ramach ruchu rycerskiego w Malborku. Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania włóczęga, z konieczności domator i freelancer zawdzięcza swój pseudonim właśnie tego rodzaju sprzecznościom.

Gry fabularne są dla mnie sposobem na okiełznanie wyobraźni, której mam trochę zbyt wiele i przekucie jej w wiele godzin dobrej zabawy - zarówno w tworzenie, jak i w odgrywanie. Nie stronię również od LARPów, chociaż w bardziej tradycyjnej formie i bez eksperymentów.


-> JACEK 'Darken' GOŁĘBIOWSKI

Nazywam się Jacek Gołębiowski, gram od 8 lat ale zdążyłem pracować już w dwóch firmach związanymi z RPG - początkowo w wydawnictwu Portalu a obecnie w Kuźni Gier. Jestem założycielem serwisu Gry-Fabularne.pl traktującego o nowościach rpg. Bloguje na darken.pl oraz koordynuje tłumaczenie zagraniczych gier (m.in. The Shadow of Yesterday który już niedługo ukaże się drukiem). Jestem pomysłodawcą amatorskiego projektu wydawniczego - Doghouse Games.

W graniu stawiam na równe rozłożenie obowiązków między grających. Oprócz tego uwielbiam być organizatorem i rozpalać chęć współpracy u innych ludzi. Oprócz tego lubię gry planszowe, kawę i czekoladę.


-> MIRIAM 'Mirklanda' MOŚCICKA-BIEDAK

Nazywam się Miriam Mościcka – Biedak, od siedmiu lat jestem zaangażowana w ruch rycerski i rekonstrukcję historyczną. Od wielu lat uczestniczę w rekonstrukcji bitwy pod Grunwaldem. Jestem członkiem Bractwa Rycerskiego Grodu Złotowskiego „Durandal” oraz Chorągwi Pomezańskiej. Interesuję się głównie okresem okołogrunwaldzkim.
Poza rycerstwem zajmuję się również grami rpg oraz LARPami, biorę udział w kilku projektach ogólnopolskich. Jestem członkiem Stowarzyszenia Gier i Fantastyki Perła Imperium a w nim Toruńskiej Grupy LARPowej Doppelganger, oraz sekcji RPG. Prowadzę Wilkołaka Apokalipsę, Wilkołaka Odrzuceni, Warhammera oraz Zew Cthulhu.
Z wykształcenia jestem pedagogiem a moją największą miłością jest muzyka klasyczna.


-> OSKAR 'Osaka' MIECZKOWSKI

RPGowym mistrzem gry jest od lat 11, larpowym od 8. Poprowadził już kilkadziesiąt larpów, udzielając się na znanych imprezach, takich jak Polcon czy Pyrkon. Jego ostatni projekt to ogólnopolska drama cykliczna "Shadows Of Poland" działająca w aż 4 miastach w Polsce i zrzeszająca ponad 100 graczy. Zajmował się organizacją larpowej części Festiwalu Gier i Fantastyki Copernicon 2011. Jest fanem literatury science-fiction, w szczególności zaś twórczości Stanisława Lema


-> PAWEŁ 'Borek' BORKOWSKI

Od sześciu lat pożera fantastykę nałogowo jako członek łódzkiego stowarzyszenia miłośników erpegów i fantastyki. Jako wielki fan gier fabularnych razem z przyjaciółmi eksperymentuje z formą hobby, nie bojąc się awangardowych rozwiązań. Jest też niezwykle mocno zaangażowany w harcerstwo, gdzie prowadzi własną gromadę zuchów którą zaraża nie tylko pasją ale także pomaga stawiać im pierwsze kroki w ich własnej ścieżce po szczeblach w ZHP.

To wielki fan klasyki horrorów (H.P Lovecraft, Edgar Poe) oraz science-fiction (J. Zajdel, G. Orwel) - zajmuje się wszystkim co dziwne, niezwykłe oraz niewytłumaczalne...


-> GRZEGORZ 'Lindal' LASKOWSKI

Założyciel klubu gier bitewnych Animosity Szczecin, członek Szczecińskiego Towarzystwa Gier Wszelakich RUBIKON. Organizator turniejów WFB, imprez z grami planszowymi "Spotkanie nad planszą" w Szczecinie. Maluje, rzeźbi i kolekcjonuje figurki do różnych systemów gier bitewnych. Prywatnie student filozofii.


-> KASIA 'Morphea' OCHMAN

Kasia, studiuje Indologię na specjalizacji języka tamilskiego na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W chwilach wolnych od zagłębiania się w naukę jest Mistrzynią Gry z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu gier fabularnych. W 2010 zajęła drugie miejsce w Pucharze Mistrza Mistrzów - turnieju na najlepszego mistrza gry w Polsce, jako pierwsza przedstawicielka płci pięknej w historii konkursu. Jest jedną z twórczyń systemu "Wolsung", zdobywającej obecnie coraz większą popularność gry fabularnej. Niejednokrotnie również była wybierana do pełnienia ważnej funkcji jaką jest sędziowanie podczas prestiżowego konkursu "GRAMY!", na najlepszego gracza gier fabularnych w kraju. Jest zapaloną fanką polskich i wschodnio-europejskich książek fantasy oraz lubi tworzyć słodkie wypieki.


-> FILIP 'Himo' KWAPISZ

Pomimo że w życiu prywatnym jest studentem matematyki to jego życiową pasją są gry RPG i LARP. Zajmuje się nimi od ponad 7 lat. A w tym czasie zdążył wiele zrobić. Obecnie członek GSF Alkor,grupy larpowej KF Zardzewiały Topór i AKF Sigmar. Pomaga rozwijać się wielu klubom i LARPom, pomaga początkującym LARPowcom. W Polsce spotkać go można na największych LARPach, konwentach i imprezach związanych z Fantastyką. Wyróżniony na Fantazjadzie za całokształt twórczości LARPowej - największym polskim LARPie na którym było ponad 350 osób. Stworzył prawie sześćdziesiąt LARPów i niezliczoną ilość gier terenowych. Aby jego stroje na LARPy byly jeszcze lepsze, zaczął zajmować się profesjonalnie wykonywaniem strojów LARPowych. Na obozach KPP odpowiada za wszystkie LARPy oraz walki na bezpieczne miecze.
Na co dzień jest człowiekiem strasznie przebojowym i sympatycznym. Filip jest bardzo otwarty na wszelkie nowe pomysły i chętnie pomaga każdemu, kto tego potrzebuje.


-> PIOTR "Pirat" PANECKI

Student Automatyki i Robotyki, pochodzący z Torunia - jest ściśle związany z Grupą Larpową Doppleganger oraz Perłą Imperium. Mogliście go spotkać na nie jednym konwencie. Jest współorganizatorem Coperniconu i ogólnopolskiego Larpa Shadows of Poland. Fantastyką zajmuje się od kilku lat . Tworzy stroje i rekwizyty, gra w RPG, Larpy, gry bitewne i planszowe. Piastował urząd szef sekcji gier planszowych i karcianych Perły Imperium - zawiesił działalność na rzecz wprowadzania uczestników w świat fantastyki.


-> TOMASZ 'Niewiem' MUSIAŁ

Student Infromatyki - jest ściśle związany z Łódzkim Klubem Miłośników Fantastyki "Kapituła" gdzie piastuje urząd skarbnika. Często uczęszcza na konwenty gdzie można go spotkać przede wszystkim w games roomie lub na konkursach wszelkiej maści. Gra w Magica od 11 lat o ile nie dłużej, a fantastyką zajmuje się odkąd pamięta. Grając w kolorowe kartoniki objechał dużą część Europy . Znalazł się w tegorocznym Top8 w Mistrzostwach Polski w Magic: The Gathering. Aktualnie gra wyłącznie na większych turniejach - skupił swoje zainteresowania na RPG oraz LARPach. Zawsze otwarty na poznanie nowej gry.


-------------------------------------------------------------------


Na koniec chciałbym jeszcze skierować gorące podziękowania dla Piotra Skobla, wieloletniego wychowawcy na obozach KPP (jeszcze stara nazwa firmy - Klub Poszukiwaczy Przygód). Tak na prawdę to właśnie dzięki temu niezwykłemu człowiekowi obozy fabularne w naszej firmie wyglądają dziś tak niesamowicie. Piotrze, dzięki!


Kadra Twierdzy Rulezuje!
Jesteście najlepsi!
PS.
Korzystając z okazji chciałbym zaprosić Was polterowicze na narciarsko-snowboardowe zimowisko RPG w Małym Cichym! Białe szaleństwo połączone z RPG - czy można lepiej spędzić ferie? Zapraszam!

Komentarze


~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Świetna notka, aż kipi entuzjazmem :) powodzenia!
24-10-2011 20:45

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.