Blog - film

Wyświetlono rezultaty 11-13 z 13.

Muzyka z ''Ninja Syndykatu Śmierci'' do odsłuchania

01-02-2012 20:20
3
Komentarze: 8
W działach: film
Muzyka z ''Ninja Syndykatu Śmierci'' do odsłuchania
Nareszcie, ścieżka dzwiękowa do filmu "Ninja Syndykat Śmierci" udostępniona za darmo w sieci. Autorem muzyki jest chorwacki wirtuoz gitary i klawiszy - Milo Vsadzić.

Droga z Torrevieja de Matute do Mira el Rio de las Fuentes

29-06-2011 10:14
2
Komentarze: 4
W działach: film, humor
Droga z Torrevieja de Matute do Mira el Rio de las Fuentes
Czy niezwykle spokojny Pinedo doniesie butle? Jak zakończy się historia księdza Łukasza? Wreszcie, co z tą imprezą u Gutierrezów? Seklet tlompki (El secleto de la tlompeta), rewelacyjny krótki film Javiera Fessera z 1995 r. emitowany drzewiej na Canal+. Dla miłośników Monty Pythona i nie tylko. Uwaga: film należy obejrzeć przynajmniej dwa razy. Wersja z polskim lektorem, cz. 1: Cz. 2: Oryginalna wersja hiszpańska:

Krew się polała grudniowym świtem

16-12-2010 07:55
18
Komentarze: 30
W działach: film, muzyka, komunizm, historia
Krew się polała grudniowym świtem
Czterdzieści lat temu wojsko ostrzelało ostrą amunicją tłum robotników udających się do pracy w Stoczni Gdyńskiej. Zastrzelony został 18-letni Zbigniew Godlewski, unieśmiertelniony jako Janek Wiśniewski w Balladzie o Janku Wiśniewskim autorstwa Krzysztofa Dowgiałły. 25 lutego 2011 odbędzie się premiera filmu Czarny czwartek w reżyserii Antoniego Krauze. Poniżej prezentuję teledysk w wykonaniu Kazika Staszewskiego promujący ów film. Wersja w wykonaniu Krystyny Jandy z filmu Człowiek z żelaza: Oryginalny tekst piosenki: Chłopcy z Grabówka, chłopcy z Chyloni / Dzisiaj milicja użyła broni /...