» Blog » Tradżedija. Kumulus!
19-11-2010 09:14

Tradżedija. Kumulus!

W działach: humor | Odsłony: 10

Tradżedija. Kumulus!

Pewnie wielu to zna: Parada humoru vel The Fast Show. Rewelacyjny skeczowy serial humorystyczny, porównywalny z Monty Pythonem. Postacie takie jak Genialny Chłopiec, Pechowy Al, kaszlący Bob Flemming pojawiają się w wększości odcinków. Najlepsze są jednak skecze z serii Channel 9 Neus, parodia śródziemnomorskich TV z czasu dyktatur (Hiszpania - Franco, Portugalia - Salazar, Grecja - czarni pułkownicy). W Channel 9 mówią językiem śródziemnomorskim, generalnie zromanizowanym angielskim, ale nie tylko.

Czizo pizo, to po po śródziemnomorsku serowy groszek (ang. cheesy peas), genialne połączenie sera i groszku, groszek o smaku sera.

Poniżej wstawiam jeden ze skeczy Ch9N (na youtubie wpiszcie Chanel 9 The Complete Collection po więcej). Polecam, jak i cały "Fast Show".

 

2
Notka polecana przez: lucek, Neurocide
Poleć innym tę notkę

Komentarze


earl
   
Ocena:
0
Pamiętam, leciało to na dwójce wieczorem, ok. 19-20 gdzieś tak w połowie lat 90-tych.
19-11-2010 09:42
Andman
   
Ocena:
0
Ja to kojarze z TVP3. Niestety po polsku nie ukazały się wszystkie odcinki, nie była zachowana ich kolejność, niektóre powtarzały się.
19-11-2010 09:48
lucek
   
Ocena:
+1
Uwielbiam!

Pisi pisi bir!
O pisi bir!

Loto! Loto!

Meteorologicos manana: brrr... scorchio!

But I don't remember it, because I was completely drunk!

This week I've been mostly eating... acorns.

Oh, sir... it suits you! Yes, yes! Suits you!Niestety, próg wejścia w postaci lanłidż profiszjensi jest tu jeszcze wyższy niż w MP i trzeba chyba Roberta Stillera, żeby dobrze potłumaczyć the Fast Show - żarty z cockneyem w tle (Educated Cockneys, It's A Right Royal Cockney Barrel Of Monkeys), mnóstwo odniesień do kultury brytyjskiej (od kołysanek, przez życie codzienne, media aż na polityce kończąc). Niemniej jednak - genialni!

Buthros, buthros gali!


l.
19-11-2010 11:16
Andman
   
Ocena:
0
No skorczio? Tradżedija.
19-11-2010 11:23

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.