Wieści

Wyświetlono rezultaty 1-20 z 87.
Wilczy Szaniec - Fotorelacja z turnieju

Wilczy Szaniec - Fotorelacja z turnieju

15-10-2006 21:18 | Tomasz 'Alchemique' Budziński
"W KGS Sadyba, dnia 23 września br. odbył się turniej Mein Panzer. Rozpoczął się zgodnie z planem, czyli o godzinie dziesiątej."

Dziś dział gier bitewnych zaprasza do zapoznania się z fotorelacją z turnieju "Wilczy Szaniec", autorstwa Adama 'Akiego' Kasprzaka i Michała 'Costiego' Kościelaka. » więcej
Mini PaintBall

Mini PaintBall

23-09-2006 23:26 | Tomasz 'Alchemique' Budziński | Komentarze: 2
Kiedyś myślałem, że wszystkie tematy na bitewniaki zostały już wyczerpane. Potem życie to zdanie zweryfikowało i weryfikuje każdego dnia.

Firma Ebob Miniatures pokazała swój nowy produkt, grę bitewną Mini PaintBall. Zapraszam do obejrzenia pierwszych modeli.
» więcej
Jak zbudować armię w Mein Panzer - Związek Radziecki

Jak zbudować armię w Mein Panzer - Związek Radziecki

23-09-2006 23:22 | Tomasz 'Alchemique' Budziński
"W kilkunastu poniższych linijkach chciałbym pokazać, w jaki sposób tworzyłem swoją armię do Mein Panzer. Mam nadzieje, że informacje tu zawarte okażą się przydatne dla nowych graczy, którzy chcą walczyć Związkiem Radzieckim. Wybrałem lata 1943-1945 i postarałem się by moja armia odpowiadała realiom historycznym i militarnym tego okresu."

Adam 'Aki' Kasprzak opisuje nam w jaki sposób zacząć składać rozpiskę Rosjan, tak by była najekonomiczniejsza i najbardziej skuteczna, a jednocześnie zachowała standardy historyczne. Efekty jego metod można było dziś oglądać na turnieju w Warszawie, gdzie zmiażdżył swoich przeciwników i zdobył pierwsze miejsce. » więcej
Nowości Rackhama

Nowości Rackhama

20-09-2006 18:51 | Tomasz 'Alchemique' Budziński | Komentarze: 0
Firma Rackham, znana w Polsce z gry Konfrontacja, zaprezentowała francuskojęzyczne nowości do tegoż systemu. Poza ciekawymi figurkami Rackham oferuje również kalendarz ze zdjęciami figurek na rok 2007 i specjalnie dla klientów swojego sklepu, podręcznik z opisem świata, w którym toczy się akcja gier Konfrontacja i Rag'narok. » więcej
Nowości Hordes

Nowości Hordes

17-09-2006 21:28 | Tomasz 'Alchemique' Budziński | Komentarze: 0
Firma Privateer Press zaprezentowała nowe figurki do Hordes - młodszej siostry Warmachine. Zapraszam do ich obejrzenia: Dla przypomnienia dodam, że obie gry, Hordes i Warmachine, mimo że różnią się "klimatem", są ze sobą kompatybilne.
Nowości Infinity

Nowości Infinity

17-09-2006 21:27 | Tomasz 'Alchemique' Budziński | Komentarze: 0
Firma Corvus Belli, producent gry Infinity, pokazała nowe modele do swojej gry. » więcej
WH40k - Obowiązek i honor

WH40k - Obowiązek i honor

16-09-2006 10:51 | Tomasz 'Alchemique' Budziński
"Różni ludzie zbierają różne armie. Jedni chcą, by ich wojska były najpiękniejsze, inni wolą, by były ‘klimatyczne’, inni jeszcze chcą wygrywać i być najpotężniejsi. Dlaczego ja wybrałem Gwardię Imperialną? Oczywiście ze wszystkich wymienionych wyżej powodów!"

Dzisiejszego wieczoru zapraszam do lektury artykułu, który, mamy nadzieję, rozpocznie naszą przygodę z systemem Wh40k.
Cezary 'the czart' Stawski przedstawia nam Gwardię Imperialną, jedna ze sztandarowych armii "czterdziestki". Serdecznie zapraszamy. » więcej
Prawie jak Rocznica Wybuchu II WŚ

Prawie jak Rocznica Wybuchu II WŚ

05-09-2006 00:04 | Tomasz 'Alchemique' Budziński | Komentarze: 0
Dział gier bitewnych ma zaszczyt zaprosić Was w świat sprzed sześćdziesięciu paru lat, czyli w czasy, w których rozgrywa się akcja historycznej gry Mein Panzer.

Tomasz 'Wiedźmak' Koślacz proponuje Wam swoje dwa teksty:
- Kalkomanie firmy GHQ - recenzja kalkomanii do figurek skali 1:285.
- W dwie minuty o Mein Panzer - gratka dla świeżych graczy. Tomek krótko opisuje czym jest Mein Panzer i "z czym to się je"

Zapraszamy.

Turniej Mein Panzer - 23.09.2006

18-08-2006 12:56 | Tomasz 'Alchemique' Budziński | Komentarze: 0
Klub Gier Strategicznych Sadyba przy Ośrodku Edukacji Kulturalnej Sadyba, ul. Korczyńska 6 w Warszawie zaprasza na turniej gry Mein Panzer - Wilczy Szaniec 23 września 2006 w od godz. 10. » więcej
Aktualizacja - Poradnik malarski: Jumbo

Aktualizacja - Poradnik malarski: Jumbo

03-07-2006 22:09 | Tomasz 'Alchemique' Budziński
Dziś Dział Gier Bitewnych przedstawia kolejny z serii poradnik modelarski dla graczy w Mein Panzer.

Tym razem Piotr ‘Fiszmen’ Goliasz serwuje nam krótki artykuł o tym jak malować amerykański sprzęt wojskowy. Serdecznie zapraszamy. » więcej
Nowości do Infinity

Nowości do Infinity

30-06-2006 20:51 | Tomasz 'Alchemique' Budziński | Komentarze: 1
Hiszpańska firma Corvus Belli znana z kolekcjonerskich figurek z serii WarCrow i gry w klimatach mangowych - Infinity - przedstawiła nowości na lipiec do tego ostatniego tytułu. Więcej w rozszerzeniu wieści. » więcej
Start Nowych Bitewniaków

Start Nowych Bitewniaków

16-06-2006 01:06 | Tomasz 'Alchemique' Budziński | Komentarze: 4
Dzisiejszego wieczoru mam zaszczyt pokazać nową odsłonę Działu Gier Bitewnych. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam ona do gustu i że poczujecie się u nas jak w domu.

Jako że ruszamy pod pełnymi żaglami, pragnę ogłosić, że Dział Gier Bitewnych poszukuje współpracowników. Jeśli jesteś fanem bitewniaków i masz chęci do dzielenia się wiedzą o swoim hobby, to serdecznie zapraszamy Cię do załogi!

Hannibal vs Cezar w miniaturce

06-06-2006 20:07 | Tomasz 'Alchemique' Budziński
Dzisiejszego wieczoru Dział Gier bitewnych zaprasza Was do zapoznania się z systemem, określanym Warhammerem historycznym, czyli z grą Warmaster Ancients. Opis autorstwa Rafała Szwelickiego zabierze Was w świat antycznych kampanii Rzymskiego Legionu, Macedońskiej kawalerii i Normandzkich wojów.
Miłej lektury. » więcej

Techniki malarskie Wehrmachtu

24-04-2006 14:26 | Tomasz 'Alchemique' Budziński
Dziś w Dziale Gier bitewnych ukazała się nowa aktualizacja. Piotr 'Fiszmen' Goliasz przygotował dla nas ciekawy i mamy nadzieję, przydatny poradnik malowania niemieckiego sprzętu wojskowego z okresu II Wojny Światowej, na przykładzie figurki StuGa z gry Mein Panzer.
Zapraszamy serdecznie. » więcej

Aktualizacja - Poradnik malarski - StuG

24-04-2006 14:14 | Tomasz 'Alchemique' Budziński | Komentarze: 0
Dziś obiecana aktualizacja. Piotr 'Fiszmen' Goliasz przygotował dla nas ciekawy i mam nadzieję przydatny poradnik malowania niemieckiego sprzętu wojskowego z okresu II Wojny Światowej.
Zapraszam serdecznie - Malowanie StuGa.

Aktualizacja - Galeria - Mein Panzer

18-04-2006 19:47 | Tomasz 'Alchemique' Budziński | Komentarze: 3
Co tu dużo opowiadać, dziś zamiast zwyczajowej pełnej aktualizacji, nie chwaląc się, dzięki moim zdolnościom mamy okazję obejrzeć skromną acz ciekawą galerię zdjęć figurek Radosława 'Rademona' Kabacińskiego.
Zapraszam serdecznie - Galeria - Mein Panzer.
Pełnej aktualizacji możecie spodziewać się w tygodniu, jak tylko ponownie dostanę zdjęcia, które udało mi się skasować. Gratulacje przyjmuję w komentarzach.

Infinity - Mangowa przyszłość naszego świata

29-03-2006 09:30 | Tomasz 'Alchemique' Budziński
Infinity - cyberpunkowo-mangowa gra bitewna, niedawno ukazała się środowisku bitewniakowemu, a już zdobyła kilku gorących fanów. Piękne dynamiczne i szczegółowe modele oraz nowatorskie zasady i ciekawy świat gry, to naprawdę mocne atuty, a Infinity je posiada.

Dziś Dział Gier Bitewnych serdecznie zaprasza do zapoznania się z tą pozycją. Umożliwi nam to artykuł Tomka 'Mroqa' Kawalca, człowieka który jest z jednym z najaktywniejszych fanów tego skirmisha.
Miłej lektury. » więcej
Grenadier cd

Grenadier cd

28-03-2006 22:02 | Tomasz 'Alchemique' Budziński | Komentarze: 2
Dnia 8 kwietnia br. w Warszawie, w Domu Kultury Śródmieście przy ul. Smolnej 9, odbędzie się pierwsza w Polsce impreza poświęcona historycznym grom bitewnym: I Warszawski Konwent Gier Strategicznych GRENADIER.
Będziecie tam mogli pograć między innymi w jedną z tych gier:
American Battlelines - wojna secesyjna w Stanach Zjednoczonych
Warmaster Ancients - bitwy w okresie starożytności i średniowiecza
Blitzkrieg Commander - II Wojna Światowa
Modern Micro Armour - konflikty współczesne
Zmierzch Żagla - bitwy morskie w okresie wojen napoleońskich
Wszelkie informacje znajdziecie pod tym adresem.
Zapraszamy.

Aktualizacja - Infinity

28-03-2006 21:18 | Tomasz 'Alchemique' Budziński | Komentarze: 0
Na przełomie września i października 2005 roku świat modelarski zachwycił się produktem hiszpańskiej firmy CorvusBelli.
Były dynamiczne, ładnie wyrzeźbione i w klimacie mangowo-cyberpunkowym.
Niedługo potem ukazały się pierwsze przecieki o zasadach więc jak to bywa środowisko zainteresowanych podzieliło się na dwa skrajne obozy.
Dziś mam zaszczyt przedstawić Wam wstęp do Infinity autorstwa jednego z najgorętszych fanów tej gry w Polsce, Tomasza 'Mroqa' Kawalca - Infinity - niesamowita wizja przyszłości naszego świata.

Warszawski Konwent Gier Strategicznych GRENADIER

28-03-2006 19:14 | Tomasz 'Alchemique' Budziński | Komentarze: 0
W dniu 8 kwietnia br. odbędzie się w Warszawie pierwsza w Polsce impreza poświęcona historycznym grom bitewnym: I Warszawski Konwent Gier Strategicznych GRENADIER. Impreza jest organizowana z inicjatywy warszawskiego Domu Kultury Śródmieście, Pracowni Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych STRATEG oraz przy udziale firmy WARGAMER.

Więcej w rozszerzeniu... » więcej