» Blog » White Dwarf – marzec 2018 (i nie tylko)
04-03-2018 17:29

White Dwarf – marzec 2018 (i nie tylko)

W działach: whitedwarf, necromunda, specialist games, gene stealer cult | Odsłony: 145

White Dwarf – marzec 2018 (i nie tylko)

Dość dawno nie było notki na temat White Dwarfa (ostatnia w grudniu, kiedy dostaliśmy bardzo atrakcyjny numer, pełen dodatków do gamesworkshopowych gier). W ciągu ostatnich lat starałem się trzymać reguły, w świetle której popełniam notki o White Dwarfie wtedy, kiedy w numerze znajdują się konkretne materiały, rozszerzające reguły poszczególnych gier (tzw boxed games rzecz jasna, z pominięciem pełnowymiarowych bitewniaków: Age of SigmarWarhammer 40k i LOTR/Hobbit). W styczniu i lutym zasadę tą lekko złamałem, bowiem w numerach tych znalazły się między innymi:

  • nowe scenariusze do Necromundy (o której w paru słowach za chwilę)
  • druga oraz trzecia (i ostatnia) część cyklu artykułów z nowymi scenariuszami do Shadows over Hammerhal – pisałem na ten temat przy okazji numeru grudniowego, fajny materiał rozszerzający podstawową grę. Nie wykluczam na temat tych materiałów osobnego wpisu w przyszłości.
  • żetony z dodatkowymi bohaterami do gry Heroes of Black Reach. O tej grze do tej pory wspominałem jedynie na commandpointowym, facebookowym fanpejdżu, w serwisie jakoś nie było okazji. Najprościej rzecz ujmując: Devil Pig Games (licencyjny partner GW) przenieśli mechanikę ze swojej przebojowej planszówki Heroes of Normandie do uniwersum Warhammera 40k. Możemy więc w tej fajnej, wojennej strategii zamienić walki aliantów z III Rzeszą na batalię pomiędzy Kosmicznymi Orkami a Ultramarines. Te dołączone do numeru lutowego żetony to minidodatek przedpremierowy, bowiem gra na sklepowe półki trafi w kwietniu.dfsa

Cały tekst do przeczytania na łamach CommandPoint.pl

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.