» Blog » Space Hulk: Hybrydy
27-04-2016 15:39

Space Hulk: Hybrydy

W działach: space hulk, planszowe, homemade | Odsłony: 128

Space Hulk: Hybrydy

Prezentując na łamach CommandPoint.pl historię gry Space Hulk, niejednokrotnie wspominałem o możliwości korzystania z bogactwa publikacji dotyczących pierwszej edycji tejże gry, przez posiadaczy edycji późniejszych. Tyczyło się to przede wszystkim rozmaitych dodatkowych misji, jak również części reguł zawartych w dodatkach i oficjalnych publikacjach na łamach magazynów White Dwarf i Citadel Journal. Osobny tekst poświęciłem zastosowaniu reguł kapitanów z dodatku Deathwing. Sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana, gdy posiadając nowe wydanie Space Hulka, pragniemy wykorzystać materiały z późniejszych rozszerzeń pierwszej edycji, czyli dodatku Genestealer oraz podręcznika Space Hulk Campaigns. Skorzystanie z nich wymaga posiadania szeregu dodatkowych komponentów, przede wszystkim figurek Kultu Genokradów, czyli Hybryd, będących istotami łączącymi cechy Genokrada i człowieka.

Przez wiele lat figurki Hybryd były bardzo trudno dostępne, gdyż Kult Genokradów zniknął z oferty wydawcy, przez co skazani byliśmy na polowanie na pojedyncze modele z drugiej ręki (zwykle w astronomicznie wysokich cenach). Poza tym, o ile klasyczne figurki Hybryd dobrze komponowały się z modelami Terminatorów i Genokradów sprzed przeszło dwudziestu lat, o tyle przy współczesnych odpowiednikach wyglądały trochę jak z innej bajki.

Sytuacja uległa diametralnej zmianie na początku tego roku, gdy nakładem Games Workshop ukazała się gra planszowa Deathwatch: Overkill, a wraz z nią pokaźna kolekcja nowych, fenomenalnych modeli Kultu Genokradów. Dla fanów Space Hulka, pragnących rozegrać klasyczne misje z udziałem Hybryd pojawiła się możliwość wykorzystania tychże modeli, a co za tym idzie znaczącego urozmaicenia posiadanej kolekcji i samych, spacehulkowych rozgrywek. Warto jednak mieć na uwadze, że będąca niezależną grą Deathwatch: Overkill nie oferuje gotowych komponentów do wykorzystania w Space Hulku. Za sprawą tej gry, wprowadzenie Hybryd na pokład naszego kosmicznego wraku stało się dużo łatwiejsze, nadal jednak wymaga to trochę wysiłku i determinacji. O tym, jakie kroki będziemy zmuszeni podjąć jest niniejszy tekst.

Całość do przeczytania na łamach CommandPoint.pl

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.