» Blog » Necromunda Underhive - przedpremierowo
12-11-2017 18:35

Necromunda Underhive - przedpremierowo

W działach: gamesworkshop, skirmish, necromunda, warhammer40k, planszowe | Odsłony: 404

Necromunda Underhive - przedpremierowo

Necromunda powraca! Po reedycji Space Hulka, nowej odsłonie Warhammer Quest i głośnym powrocie Blood Bowla przyszła pora na zupełnie nowe wydanie kolejnego z legendarnych klasyków Games Workshop z lat 90tych ubiegłego stulecia. O Necromundzie pisałem już na łamach CommandPoint.pl niejednokrotnie. Dla osób nie znających tej gry zaprezentowałem jej dwudziestoletnią historię, wspominałem także o fanowskiej inicjatywie Necromunda Community Edition. W końcu, po wielu latach doczekaliśmy się zupełnie nowej odsłony tego legendarnego tytułu. Od chwili oficjalnej zapowiedzi, na bieżąco informowałem o wszelkich doniesieniach na facebookowym fanpejdżu. Dzisiaj zaś, dzień do rozpoczęciu przedsprzedaży i na dwa tygodnie przed oficjalną premierą przyszła pora na szybkie podsumowanie tego, co już wiemy o nowej Necromundzie.

Cały wpis do przeczytania na łamach CommandPoint.pl

Komentarze


Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Polemizowałbym z twierdzeniem ze nowa mechanika przeważa nad starą, ale też jaram się reanimacja Necromundy! No i jakie ładne modele plastikowe bedzie mozna zebrać...

15-11-2017 17:42
ajfel
   
Ocena:
0

Coś konkretnie w starej mechanice uważasz za lepszego od nowej?
Jak dla mnie we wszystkich kluczowych sprawach zmiany są na plus: wprowadzone naprzemienne aktywacje, dużo większe zróżnicowanie gangów na starcie, taktyki, polikwidowane zbędne tabelki zranień, do tego gruntownie przebudowana kampania, w której rozwój modeli wynika bardziej z naszych decyzji niż z rzutów kostką na tabelkach. Stara mechanika zdążyła się zestarzeć, a nowa na szczęście nie straciła klimatu i głębi pierwowzoru (imho).

06-12-2017 19:53
Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Hmm... Ze ja znam od podszewki? Ze nie musze wydac kupy kasy zeby poznac nowa? ;) Stary jestem i lubie stare gry. Z nowej Necromundy interesuja mnie tylko figurki i elementy scenografii.

06-12-2017 22:36
ajfel
   
Ocena:
0

Czyli, że "stara jest lepsza bo ją znam", lub jak mawiał klasyk "ja to lubię te piosenki, które już słyszałem" ;-)
A tak serio:
Też lubię stare gry GW (głównie z myślą o nich powstał mój blog), ale nowe edycje klasyków bardzo mnie cieszą. 
Natomiast z używaniem nowych figurek w starej Necromundzie możesz mieć o tyle problem, że mają na wyposażeniu dużo zabawek, których w starych edycjach nie było.  
 

07-12-2017 08:27
Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Klasyka "REJSU" - tak! :)

Wszystkich nowych figurek wykorzystywać nie muszę. W Outlanders, Gang Wars, Necromunda Magazine, Citadel Monthly i Necromunda Fan pojawiały się zasady wykorzystania innych broni, rozszerzające podstawowy zestaw. A w razie potrzeby zawsze można zrobić konwersje modelu tak aby pasował.  

07-12-2017 14:53
ajfel
   
Ocena:
0

Nie no jasne, wszystko można. Chociaż nie do końca rozumiem tą niechęć chociażby zapoznania się z tym, co oferuje nowa odsłona gry. W mojej starej necromundowej ekipie nawet jeśli nie wszyscy zamierzają kupić, to każdy chce przynajmniej wypróbować;-)

07-12-2017 16:00
Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Niechęć wynika z ograniczeń budżetowych oraz ograniczeń czasu wolnego. Na skompletowanie niemal wszystkiego do pierwszej necromundy wydalem mase pieniedzy. Nie wyrzuce kolejnej kasy, zwlaszcza ze widze jasno biznesowy koncept tej linii. A czasu na przyswajanie nowych zasad i granie mam mniej niz w czasach radosnej mlodosci. Ladne nowe modele i nowe makiety. Oto mój priorytet.

07-12-2017 22:01
balint
   
Ocena:
0

Świetne artykuły - przyznam, że zachęcają do bliższego zapoznania się z grami. Póki co zagrałem w blood bowla i muszę przyznać, że ciekawie się w to grało, chociaż muszę lepiej okiełznać zasady.

13-12-2017 19:57

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.