» Blog » Blood Bowl – nowe i stare wydanie
27-01-2017 15:30

Blood Bowl – nowe i stare wydanie

W działach: gamesworkshop, bloodbowl, planszówki | Odsłony: 228

Blood Bowl – nowe i stare wydanie

Dwa miesiące temu powrócił na rynek jeden z największych planszówkowych przebojów w historii Games Workshop. Mowa oczywiście o Blood Bowlu, pełnej humoru grze, opowiadającej o brutalnym, przypominającym amerykański futbol sporcie w uniwersum Warhammera. W kwietniu ubiegłego roku pisałem o trzydziestoletniej historii tej niezwykłej gry. Teraz zaś przyszły czasy, w których wieloletni fani Blood Bowla mają okazję powrócić do tego tytułu, zasiadając do rozgrywek z nowym pokoleniem graczy.

Gra powróciła na sklepowe półki po bardzo długiej przerwie: poprzednia edycja wydana była w 2002 roku (i wyglądała niemal identycznie jak jeszcze wcześniejsze wydanie z roku 1994). Wydawca podjął jedyną słuszną decyzję, odświeżając grę od strony wizualnej, ale unikając eksperymentów na klasycznych, doszlifowanych przez lata regułach. Mamy więc starego, dobrego Blood Bowla w zupełnie nowych szatach. Jak nowe wydanie prezentuje się na tle poprzedniczki? Ten tekst stanowi próbę wyczerpującej odpowiedzi. Poprzednia edycja prezentowała się w swoich czasach naprawdę znakomicie (uczciwie rzecz ujmując: tamta jakość wydania także dzisiaj nie byłaby powodem do wstydu). W najnowszej wersji, jak należało się spodziewać wydawca postawił poprzeczkę jeszcze wyżej, mimo iż zawartość pudełka pod niektórymi względami okazała się skromniejsza.

Cały tekst do przeczytania na łamach CommandPoint.pl

1
Notka polecana przez: Anioł Gniewu
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Kolego ajfel, czy w swoich zbiorach gier GW macie ManOwar? Chetnie odsprzedam lub zamienie sie kilkoma modelami do tego systemu. Ciekawi mnie czy ktos jeszcze w to gra w Polsce?

28-01-2017 13:03
ajfel
   
Ocena:
0

Osobiście nie mam żadnych modeli do ManOWar, ale wśród znajomych na pewno są tacy, którzy wciąż mają. Podpytam przy najbliższej okazji. 

29-01-2017 13:11
TO~
   
Ocena:
0

A tłukł już ktoś w ManOwara cyfrowego? Dobre toto?

30-01-2017 00:18
Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Niestety nie. Ale Battlefleet Gothic jest dosyc fajne. A na dniach ma się ukazać Necromunda Underhive Wars.

30-01-2017 09:12

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.