string(15) ""
» Blog » Blood Bowl – barwne dzieje krwawego sportu (1986-2017)
02-04-2016 00:16

Blood Bowl – barwne dzieje krwawego sportu (1986-2017)

W działach: planszowe, warhammer, specialistgames | Odsłony: 230

Blood Bowl – barwne dzieje krwawego sportu (1986-2017)

Blood Bowl – ten tytuł wywołuje wiele skojarzeń. Miłośnicy gier wideo znają ten tytuł z kilku udanych, komputerowych adaptacji, zaś młodsi fani gier planszowych i karcianych natychmiast wskażą na całkiem udaną produkcję Fantasy Flight Games, jaką jest Blood Bowl: Team Manager (w Polsce jako Menedżer Drużynywydany nakładem Galakty). Nieco starsi zaś pamiętają niezwykłą grę planszową wydawnictwa Games Workshop, od której się to wszystko zaczęło, bądź którąś z gier nią zainspirowanych (jak Kerrunch z 1991 roku, wydana w Polsce przez Sferę gra Troll Football, czy też jedna z późniejszych produkcji, jak chociażby Dreadballwydany nakładem Mantic Games).  Blood Bowl to wielki, aczkolwiek dawno przebrzmiały hit, bowiem ostatni nakład tej planszówki trafił na sklepowe półki ponad dekadę temu.

W ostatnim czasie miałem okazję pisać o prawdziwych klasykach w gronie gier planszowych, jakimi niewątpliwie są Space Hulk i Battletech, tymczasem historia Blood Bowla zaczyna się znacznie wcześniej, niż obu wyżej wymienionych. Niedługo po tym, jak świat obiegła oficjalna informacja o powrocie Specialist Games, a co za tym idzie wielu niezwykłych, zapomnianych klasyków Games Workshop, pojawiły się także doniesienia o nowej edycji Blood Bowla. Dzisiaj już wiemy, że nowe wydanie tej niezwykłej gry powinno trafić na sklepowe półki już w przyszłym roku. To dobra okazja, by przybliżyć ten tytuł osobom, które widzą entuzjazm starych fanów na wieść o powrocie, natomiast nie do końca wiedzą o czym tak naprawdę mowa.

Ciąg dalszy na łamach CommandPoint.pl

2
Notka polecana przez: Andman, Kanibal77
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Andman
   
Ocena:
0
Ciekawe te artykuły masz na CommandPoint.pl. Co do Necromundy: nim Necro stała się Necro, nazywała się "Confrontation", a jej fluff i zasady były publikowane w WD w latach 90-91. Całość Confrontation można pobrać z www.angelfire.com/oz/datavault/files/Confrontation.pdf
02-04-2016 21:15

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.