» Blog » AVP: The Hunt Begins 2nd ed. – porównanie z pierwszą edycją
09-06-2017 21:11

AVP: The Hunt Begins 2nd ed. – porównanie z pierwszą edycją

W działach: prodos, planszowe, avp | Odsłony: 189

AVP: The Hunt Begins 2nd ed. – porównanie z pierwszą edycją

Wydana dwa lata temu, nakładem Prodos Games gra planszowa AVP: The Hunt Begins to tytuł wzbudzający spore kontrowersje. Kickstarterowa zbiórka na taktyczną, asymetryczną planszówkę z efektownymi, żywicznymi figurkami Obcych, Predatorów i Marines spotkała się z gigantycznym, łatwym do przewidzenia odzewem (nie tylko fanów filmowych klasyków i gier wideo). Po sukcesie zbiórki zaczęły się kłopoty, bowiem wydawca nie sprostał zadaniu, którego się podjął. Ogromne opóźnienia w dostawach, problemy z kontaktem, cała realizacja przedsięwzięcia – wszystko to sprawiło, że sporą część nabywców firma Prodos skutecznie do siebie zraziła (najprawdopodobniej bezpowrotnie ich przy tym tracąc).

Sama gra spotkała się z bardzo różnym odbiorem: AVP obok grona absolutnie zachwyconych fanów nie brakowało także osób głęboko rozczarowanych niedociągnięciami projektu, złożonymi, fatalnie zaprezentowanymi regułami i wspomnianymi problemami wydawcy, co nie wpływa rzecz jasna dobrze na rozwój całej linii wydawniczej. Warto tu nadmienić, że zestaw podstawowy nie był tani, a co za tym idzie oczekiwania nabywców miały prawo być wygórowane.

Mimo licznych problemów ekipa Prodos Games nie złożyła broni, zaś projekt AVP niedawno doczekał się drugiej edycji. Efektowne, zupełnie nowe wzory figurek, poprawione reguły, zmieniona szata graficzna planszy to tylko część zmian w nowym wydaniu gry. To, co najbardziej przyciąga uwagę przy nowej edycji, to z pewnością zaskakująco niska cena – przy podobnej liście komponentów przychodzi nam zapłacić połowę tego, co kosztowało pierwsze wydanie gry. W takiej sytuacji natychmiast nasuwa się pytanie: gdzie jest haczyk? Czy diametralnie spadła jakość komponentów? Figurki z gorszego materiału? Nic z tych rzeczy. Różnic pomiędzy wydaniami jest jednak sporo i dzisiaj w kilku słowach poświęcę im uwagę.

Cały tekst do przeczytania na łamach CommandPoint.pl

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


ivilboy
   
Ocena:
+1

Co ciekawe grę można było kupić na londyńskim Salute 2017 zanim dostali ją ludzie wspierający projekt na KS.

09-06-2017 21:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.