Joe Hill, Rogi

tron

Artykuły

TRON: Dziedzictwo

TRON: Dziedzictwo

Cyberprzestrzeń mym drugim domem

19-05-2011 00:15 | Mateusz 'Umbra' Nowak | Komentarze: 35
W 1982 roku, czyli w czasach, kiedy o Internecie jeszcze nikt nie myślał (przynajmniej realnie), a w domach i na automatach grało się w Space Invaders, Pac-mana czy Asteroids, powstał pierwszy w historii film, którego akcja osadzona była w cyberprzestrzeni. TRON, bo o nim tu mowa, pomimo stosunkowo...

Noty

TRON: Dziedzictwo

30-07-2009 13:08 | Komentarze: 0
Sean Flynn ma 27 lat i jest synem Kevina Flynna (Jeff Bridges). Poszukuje przyczyny nagłego zniknięcia swojego ojca, hakera, który został wciągnięty do cyfrowego świata. Syn również przechodzi na "drugą stronę", przekraczając granicę między światem rzeczywistym a interfacem.

Rozpoc...

TRON

31-05-2006 17:16 | Komentarze: 0
%DANE%
Krok milowy dla filmowego cyberpunku. Pierwszy film, którego akcja prawie w całości rozgrywała się w systemie komputerowym. Opowiada o zmaganiach programisty z programem mającym ambicje władania światem. Mimo swej schematyczności jest uważany za kultowy. Zwraca uwagę użycie efektów specjalnych na ogromną skalę.

Wieści

Moebius na Youtube

Moebius na Youtube

28-12-2007 08:47 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik
Kilka tygodni temu telewizja Arte wyemitowała film dokumentalny poświęcony twórcy komiksowemu z Francji - Moebiusowi. Cały program został umieszczony na stronie Yotube, gdzie można zapoznać się z niemal każdą znaczącą dziedziną twórczości autora Incala i Ogrodów Edeny. Widz może poznać związki Moebiusa z filmem, które obejmują m.in. współudział w tworzeniu Tronu i Piątego Elementu, a także dowiedzieć się więcej o pracach nad komiksami Blueberry czy Arzack.

Zła wiadomość dla części widzów: film we francuskiej wersji językowej. » więcej
Tak będzie wyglądał nowy TRON

Tak będzie wyglądał nowy TRON

25-07-2009 11:08 |
Został ponad rok do premiery TRON: Legacy. Na Comic-Con w San Diego zaprezentowano materiał zwany "Grid VFX Concept Test". Można go traktować jak wczesną zapowiedź kontynuacji kultowego SF z 1982 roku. Tym razem syn Kevina Flynna (Jeff Bridges) poszukuje swojego ojca w cyberświecie. » więcej
TRON: Evolution pod choinką

TRON: Evolution pod choinką

03-03-2010 18:40 | Mariusz 'autofocus' Baczyński | Komentarze: 2
TRON: Evolution jest ekranizacją filmu Tron Legacy który swą premierę, podobnie jak jego wersja PC, będzie miał w okolicach grudnia bieżącego roku. Kanadyjskie studio Propaganda Games oświadcza, że tytuł będzie kontynuacją filmu Tron z 1982 roku. Stwierdzają także, że znajomość klasyka z początku lat 80 XX w. może być pomocna w zrozumieniu fabuły gry. TRON: Evolution zapowiada się na klasyczną platformówkę, lecz nie można stwierdzić tego z całą pewnością, gdyż nie ujawnia się na powyższy temat prawie żadnych informacji.
Trzecia część Narnii i Podróże Guliwera w 3D

Trzecia część Narnii i Podróże Guliwera w 3D

24-03-2010 11:26 | Marigold | Komentarze: 3
W sieci pojawiły się plotki, że studio 20th Century Fox wypuści na ekrany Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu oraz Przygody Guliwera w 3D. Reżyserowana przez Michaela Apteda trzecia część Opowieści z Narnii ma trafić na ekrany światowych kin 10 grudnia bieżącego roku, zaś adaptacja książki Jonathana Swifta, z Jackiem Blackiem w roli głównej - 22 grudnia.

Studia szykują szturm produkcij 3D w okresie świątecznym: DreamWorks w listopadzie wypuści Megamind, Warner Bros. - Harry'ego Pottera i Insygnia Śmierci część pierwsza, zaś w grudniu Disney zaprezentuje Tron.
Zagraj w grę z filmu Tron

Zagraj w grę z filmu Tron

09-05-2010 19:15 | JImmyKupa | Komentarze: 1
Producenci filmu Tron: Dziedzictwo w ramach promocji umieścili na tej stronie grę Space Paranoids. Jej autorem był Sam Flynn grany przez Jeffa Bridgesa, bohater kultowego filmu Tron z 1982.
Premiera filmu Tron: Dziedzictwo przewidziana jest na 15 grudnia 2010 roku.
Daft Punk zapowiada TRON: Dziedzictwo

Daft Punk zapowiada TRON: Dziedzictwo

27-10-2010 18:19 | Jakub 'Fiszer' Krakowiak | Komentarze: 0
W sieć pojawił się wideoklip do nowej piosenki Daft Punk. Utwór francuskiego duetu promuje soundtrack do najnowszej superprodukcji TRON: Dziedzictwo. Teledysk można traktować jako zwiastun, ponieważ znalazły się w nim niepokazywane dotychczas sceny z filmu. » więcej
Trzeci zwiastun TRON: Legacy

Trzeci zwiastun TRON: Legacy

09-11-2010 21:58 | Jakub 'Fiszer' Krakowiak | Komentarze: 10
W sieci pojawił się finalny trailer Tron: Dziedzictwo. Nowy zwiastun odkrywa przed nami kilka tajemnic obrazu Josepha Kosinskiego.
Przypominamy, że premiera filmu odbędzie się 31 grudnia. » więcej
50 najlepszych efektów specjalnych w historii kina

50 najlepszych efektów specjalnych w historii kina

15-08-2011 20:18 | Jakub 'Fiszer' Krakowiak | Komentarze: 5
Portal Time Out New York opublikował subiektywną listę filmów z najlepszymi efektami specjalnymi w historii kina. » więcej