» Blog » szachy wh40k cześć III
26-01-2014 02:26

szachy wh40k cześć III

W działach: malowanie figurek, szachy wh40k | Odsłony: 231

szachy wh40k cześć III

Jestem już na finiszu z moimi szachami wh40k. Została mi jeszcze tylko jedna królowa i mogę składać szachownicę, bo cała reszta jest gotowa.

Trochę mi z tym zeszło, kilka razy zmieniałem użyte modele - "hawki" Eldarów użyte jako skoczki wywaliłem (tak naprawdę używam ich jako "damki" w warcabach ;) ), zastępując je najpierw modelami Assault Squad, ale mieli za mało bajeranckie pancerze, więc powędrowali do pudła, a na ich miejsce powołałem Vanguard Veteran Squad.

Jako  wieże służą termosy, gońcami pierwotnie mieli być Grey Knights Inkwizycji, ale po pomalowaniu dwóch na swoje nieszczęście trafiłem na figurki kolesi z Veterans Squad... I ci się przyjęli.

Królem nadal jest Company Master, za to z królową miałem najwięcej problemów - chciałem koniecznie jakąś laskę, ale wybór był albo słaby (użyłem Sisters of Battle ale jakoś koszmarnie mi się pomalowały), albo baaaardzo drogi, poszedłem więc na kompromis - kupiłem dwa modele Dark Eldar Lhamaean i troszkę je przerobiłem (pomysł, żeby przerobić ją pod space marines nieudolnie adoptowałem stąd  ) - jedna jest gotowa, druga w trakcie kompletowania. Gdy ją skończę, biorę się za szachownicę.

Z szachownicą pomysł mam taki, aby na kawałki płyty umieścić pola szachowe - czarne będą zrobione z porwanego na drobne korka, białe będą wykonane z "trawki", a żeby nic się na tak nierównym podłożu nie przewracało, przykryję to na szybką tak, by pomiędzy nią a "szachownicą" była jak najmniejsza szpara (wyprofiluję odpowiednio boki płyty, by szyba mogła leżeć stabilnie, jak w ramie).

I to będzie na jakiś czas koniec ;)

 

i standardowo zapraszam na mój blog poświęcony Klanarchii

Komentarze


Exar
   
Ocena:
+1

no super, tylko gdzie można zobaczyć zdjęcia w dużej rozdzielczości?

27-01-2014 09:17
31137

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

Świetny projekt. 

A może by tak imitację marmuru jakąś na szachownicę? 

http://kobiece-pasje.wieszjak.polki.pl/decoupage/288404,Imitacja-marmuru-w-decoupageu--krok-po-kroku.html

27-01-2014 09:43
postapokaliptyk
   
Ocena:
+1

jak tylko skończę drugą królową, to zrobię porządną sesję fotograficzną i podam linka do galerii

27-01-2014 10:38
Exar
   
Ocena:
0

Czekam! Zawsze sobie chciałem takie zrobić:)

27-01-2014 14:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.