» Wieści » Znana okładka Klanarchii

Znana okładka Klanarchii

|

Znana okładka Klanarchii
Autorzy Klanarchii zaprezentowali okładkę systemu reklamowanego jako mroczna baśń dla dorosłych w dekoracjach okultystycznej cywilizacji. Jej autorem jest Jakub Jabłoński i, jak informują twórcy, jego koncepcja jako jedyna spełniała pięć podstawowych warunków wymienionych dokładniej na oficjalnej stronie systemu. Twórcy udostępnili również ilustrację okładkową w formie tapety na pulpit.

Przejdź dalej: Znana okładka Klanarchii

Źródło: klanarchia.pl
Tagi: Klanarchia | RPG


Czytaj również

Komentarze


27229

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Trzy ostatnie komentarze autorstwa użytkowników EmperorShard, LaMedusa i Nivo zostały usunięte jako nie mające nic wspólnego z tematem. Proszę zamieszczać tu wypowiedzi, które są związane z tematyką tej wieści, czyli okładką systemu.
08-08-2008 20:38
~de99ial

Użytkownik niezarejestrowany
    W KOŃCU!!!
Ocena:
0
Ktoś zakończył tę bezsensowną gadkę o grafikach zmieniających płeć...

Okładka - ja jej jednak będę bronił, ponieważ pomimo swej niedoskonałości kapitalnie pasuje do reguł panujących na rynku. Trafia w gusta osób, które Klanarchii nie znają, osoby znające system wiedzą, że to tylko mały kawałek całości a cała reszta... jest jakaś? I właśnie o to chodzi. Gdyby na okładkę trafił ebionita czy ich król - system by tylko stracił. Dlaczego? Ponieważ po pierwsze primo ewidentnie kojarzyłby się z okultyzmem wprost, czyli rodzice chronią swe pociechy przed złem. Po drugie primo - zawężamy grupę odbiorców, produkt tym samym staje się niszowy i być może zagorzali fanatycy systemu byliby z tego zadowoleni ale Wydawca i Autorzy już nie - zaowocowałoby to tylko mniejszą sprzedażą i summa summarum zamknięciem linii (mielibyśmy kolejnego KULTa na rynku - świetny, ciężki klimat, bluźniercza otoczka i praktycznie niemożliwa do zdobycia rzecz). To 2 + 1 a 2 + 1 = 3 a gdzie są 3 powody trzeba się zastanowić czy warto. Ale dorzucę po czwarte primo - mroczniejsza okładka mogłaby wzbudzić chore zainteresowanie mediów. A nie ma nic gorszego niż niesława na początku, kolejne wojny w mediach, satanizm i inne "Pod Napięciem" które tylko szkodzi. Więc zrozumcie Autorów i ich starania o to, aby Klanarchia nie stała się kolejnym KULTem, ok?
08-08-2008 22:36
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Bardzo ładne logo. Całkiem fajnie przemyślana tematyka okładki - celowe skojarzenie z World of Warcraft zdecydowanie może pomóc grze się wypromować. Samo wykonanie już może nie genialne, ale okładka na pewno przyciąga uwagę.

Mimo wszystko okładka nie zmieniła mojego zdania (czy raczej nastawienia względem Klanarchii) - podobnie jak neishin, nie kupuję książki by gapić się na okładkę.
08-08-2008 22:54
Repek
    Jako...
Ocena:
0
...fan WoWa zdecydowanie lubię takie klimaty. Gdyby nie było logo, po prostu stwierdziłbym, że to okładka jakiegoś dodatku do karcianki albo jakichś nowych rozszerzeń.

Dla mnie to nie problem, choć w mózg mam wbitą tą graficzkę, która promowała Klanarchię niemal od początku i zielone, takie zepsute barwy. Dla ludzi, którzy zarazili się Klanarchią to chyba nie problem, bo czekają na zawartość.

Ja kupię na pewno. Choć sam system mnie wybitnie nie kręci, to jestem go bardzo ciekaw. :D W końcu nie na codzień wychodzą polskie erpegi. Okładka na pewno podsyciła apetyt.

Pozdrówka!
09-08-2008 00:59
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Swoja droga - takie fetish-fantasy musi byc mega niepraktyczne. Do dzis pamietam, jak za czasow punkowania, mojemu kumplowi podczas bojki wyrwano spory kawal ucha i nosa - mial dwa kolczyki polaczone lancuszkiem. Te laske to tylko pociagnac za wstege i krwawi jak ta lala w okres.
09-08-2008 01:18
neishin
    Hajdamaka
Ocena:
0
Dokładnie to samo mówiłem dziś Cravenowi. Znaczy to pannie z okładki, a nie o twoim kumplu punku:D
Panna w zwarciu ma kiepsko, może strzela?:P
09-08-2008 01:58
Mayhnavea
   
Ocena:
0
Dla okładki: +1

@ neishin:
Bo ta pani ma założoną na tę wstążkę Pieczęć, jak ktoś ją tknie, to mu łapsko uschnie i porazi go klątwa impotencji do ośmiu pokoleń wstecz. Tyle w odpowiedzi na kwestie realizmu.
09-08-2008 02:33
LaMedusa
    hmm
Ocena:
0
może jest jak z granatem, wyciągasz zawleczkę i fiuuu ...
tak czy siak chciałabym zobaczyć tył okładki.
09-08-2008 09:01
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie no, z mojej strony to byl tylko wtret. Zdaje sobie sprawe, ze co innego realnosc, a co innego fajne fetish-fantasy, ktore mi sie bardzo podoba.
09-08-2008 09:32
Furiath
   
Ocena:
+2
Klanarchia na pewno nie jest systemem dla każdego i to nie ze względu na tematykę ale z uwagi na gałąź fantastyki i sposób zabawy: preferowana jest gra z przymrużeniem oka, gra pod konwencję, a realizm pseudośredniowieczny, praktyczność, taktyka i teatralne wczuwanie znajdują sie na znacznie dalszym planie. Przede wszystkim ma być widowiskowo, brutalnie, z wyobraźnią i okultystycznie :)
09-08-2008 10:36
~meryphillia

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Hehe.
A nie mówiłem co się kroi w powietrzu już w pierwszym moim komentarzu... ;D

Furiath >>> Mam nadzieję że nie przejmujesz się zbytnio tymi co niektórymi tutaj komentarzami.
Róbcie dalej swoją robotę, nie zważając na maluczkich malkontentów. ;)
09-08-2008 17:55
Micronus
   
Ocena:
0
Pierwsze skojarzenie - Dark Elf z WoWa.
Spodziewałem się czegoś bardziej odjechanego, z większą dozą mhrrrroku;), ale też jest zaje... fajnie.
Estetyczna, przykuwająca uwagę okładka. Czy nazwane to jest zabawą, grą czy turlaniem kostek po dywanie utkanym z narracji (lol) zupełnie mi zwisa.

Naprawdę, wolę żeby okładka zachęciła jak największą liczbę osób do kupna podręcznika i twórcom jak i wydawnictwu opłacało się wydawać kolejne tytuły z serii, a linia Klanarchii żyła, a nie leżała jak to w przypadku coniektórych. Powodzenia.
13-08-2008 21:01
Qball
   
Ocena:
0
Okładka wymiata. Dawno nie widziałem takiej ładnej grafiki; ale kojarzy się z WoWem.
Z kolei logo jest ma bardzo ładny design i też wymiata, ale dla odmiany kojarzy mi się - nie wiedzieć czemu - z Planescape :\
14-08-2008 10:59

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.