» Wieści » Zły, gorszy i brzydki

Zły, gorszy i brzydki

30-09-2009 10:42 | AdamWaskiewicz

Zły, gorszy i brzydki
Postacie w Warhammerze nieuchronnie spotkają na swojej drodze mnóstwo rozmaitych przeciwników. Najnowszy tekst zamieszczony na stronie Fantasy Flight Games przybliża nam ich funkcjonowanie w trzeciej edycji systemu.

Przejdź dalej: Zły, gorszy i brzydki

Źródło: Fantasy Flight Games
Tagi: WFRP 3e | Warhammer Fantasy Roleplay 3ed. | Warhammer | FFG | Fantasy Flight Games


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Tei-chan
   
Ocena:
0
Drogi moderatorze, zrób proszę coś z serwerem, bo znów nie przyjął mojego posta wysłanego o godzinie 6.54. Bo wysłałem po raz drugi wieśc i znów nie przyjał i wyswietlił kogos innego tak jakby mój nigdy nie zaistniał na serwerze. Wniosek z tego iż skrypt na serwerze jest wadliwy i w godzinach porannych nie przyjmuje wieści (nawet od zalogowanych).
Co do tekstu, miło, że wreszcie poznajemy chociaz troche mechanike walki i potworki.
Jest jednak pewne ale - to co zaprezentowano nie przyjmnie się wśród starych wyjadaczy. To zaczyna przypominac przerost mnechaniki nad treścią w niektórych momentach. Zaczytnam uważac iz jesli chodzi o polski rynek to WFRP 3e sie nie przyjmie. Więcej uważam iż wznowienie 2e w Polsce będzie jedynym ratunkiem dla Warhammera na naszym podwórku inaczje będzie umierał powolna śmiercią.

PS. Usuńcie proszę literówki z newsa.
30-09-2009 14:41
Malaggar
   
Ocena:
-1
Dopiero teraz zacząłeś to uważać? Masz refleks brachu ;)
30-09-2009 14:49
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0
Mi akurat rozwiązanie tłumów słabych przeciwnikóe się podoba - działa trochę jak rozwiązania sprawdzone w 7th Sea czy czwartych dedekach, i zdecydowanie upraszcza walkę z gromadami minionów.
30-09-2009 14:55
karp
   
Ocena:
+3
Skoro mechanika nie przeszkadzala mi w 1 i 2 ed, to nie sądzę, ze odstraszy mnie od trzeciej. Natomiast z niecierpliwością czekam na informacje dotyczące świata.
30-09-2009 15:27
Tei-chan
   
Ocena:
0
Mallagar nie zrozum mnie źle - WFRP 3 nadal mi się podoba tylko niektóre z oferowanych przez niego rozwiązań zmienię lub pominę, bo mi nie odpowiadają. Poprostu niektóre wyglądaja jakby były wtłoczone na siłe aby system się zbalansował.

Poza tym bardzo popiertam inicjatywę reakwytacji WFRP 2ed na polskim rynku, bo :
- ma już wielu fanów we mnie także (sentyment zawsze pozostaje)
- WFRP 3e nie przyjmnie się u nas nie tylko ze względu na cenę ale również poprze proponowane prze system rozwiązania
- WFRP 2ed jest tańsze
- wyszło do niego parę bardzo fajnych i klimatycznych książek, które nie doczekały się wydanie w PL
- bo jak nie wyjdzie dalsza częśc książęk do WFRP 2ed, a 3e się nie przyjmie (co widac w sondażach) to będzie znów parę dobrych lat posuchy
30-09-2009 16:23
Repek
    @Tei-chan - od moda
Ocena:
0
Nie zawsze to Twój news zostanie przyjęty.

Akurat nie ja moderowałem niniejszego newsa, ale wiem, jak wyglądają Twoje newsy, a jak Adama, gdy trafiają do moderacji.

Twoje często mają bardzo dużo błędów, są napisane jak "od Ciebie", nie jak "od serwisu". Popełniasz też sporo innych błędów, które oczywiście można szybko skorygować [sam to robiłem], ale gdy ma się równocześnie w moderacji news Adama [który błędów prawie nie robi] wybór jest prosty.

[EDIT: Na tej samej zasadzie czasem kasuję newsy Drakera czy Rebounda, bo równocześnie ktoś puszcza newsa, w którym np. nie ma błędów lub pojawia się jakiś inny przeważający czynnik.]

Jeśli chcesz otrzymać informacje, jak dodawać newsy tak, by ten wybór był trudniejszy, odezwij się - PRZED DODANIEM NEWSA - do mnie na gg. 1416169

EDIT jeszcze jeden:
Przed chwilą puściliśmy tego newsa:
http://planszowki.polter.pl/Reguly-Strongholda-dostepne-w-formacie-PDF-w33989
Zmoderował go Draker. Ja nie zauważyłem, że już wisi na Planszówkach, więc równocześnie zmoderowałem newsa Simana. News Simana został skasowany - tak jak to powinienem był zrobić od razu.

Mam nadzieję, że już nieco lepiej widać, jak to działa "od naszej strony". :D

Pozdrawiam!
30-09-2009 16:37
~hallucyon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Bardzo lubię czytać pisane przez Ciebie wieści, Adamie. Po pierwsze, są zwięzłe, a po drugie, ich tytuły przykuwają uwagę, nie rażąc jednak tandetą.
01-10-2009 18:34
Beamhit
   
Ocena:
0
A ja gdybym wcześniej nie widział strony FFG, to bym nawet nie przypuszczał, że ten nius dotyczy WFRP 3 edycji.
01-10-2009 19:56
Carramba
   
Ocena:
0
Im więcej informacji na jej temat, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że trzeciej edycji nie kupię.
02-10-2009 07:48
~Zigi

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-6
A mnie się podoba to9 co zrobili z WFRP.
3ed kupie na pewno ale tylko oryginał z FFG, a nie jakiś przetłumaczony na polski syf.
WFRP 3ed jest the best, a poprzednie edycje to dno totalne.
02-10-2009 15:22
Krishakh
    @Zigi
Ocena:
0
Mnie też intryguje kierunek w jakim ewoluuje system, ale nie zamierzam obrażać z tego powodu starych fanów Warhammera (do których także się zaliczam) oraz sztabu ludzi odpowiedzialnych za wydanie WFRP po polsku.
Wręcz przeciwnie: chwała im!
02-10-2009 16:27
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1
@ Beamhit - w sumie chciałem najpierw zatytułować newsa "Warhammer 3ed - zły, gorszy i brzydki", ale obawiałem się, że zostanie to poczytane za flejm pod adresen najnowszej odsłony systemu ;)
02-10-2009 16:30
~Khan

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Warhammer 3ed przyjmie się w Polsce, tylko nie koniecznie wśród fanów starszych młotków. Prawda jest taka, że prawdopodobnie zdobędzie znacznie większą niż one popularność. Powód? Idzie bardziej w stronę ddeków, komerchy i ogólnie pojmowanych nowych trendów w RPG, które wzięły się z przekonania wielkich gigantów, że to się teraz będzie lepiej sprzedawało. Sądzę, że FFG ma marketingowe narzędzia, które pozwoliły im sprawdzić w wiarygodny sposób w jakim kierunku powinien podążać Młotek z komercyjnego punktu widzenia.

Amerykańskie trendy docierają do nas z opóźnieniem, ale moim zdaniem są nieuniknione. Sądzę, że za 5 lat D&D zajmie u nas niemalże tak mocną pozycję jak w ameryce. To przykre, ale w komercyjnych produktach będzie coraz mniej role-playing, a coraz więcej mechaniki i wpływów gier planszowych/komputerowych.

Pozostaje się skupić na produktach aktualnie dostępnych, bo sądzę, że dinozaurom takim jak ja, którzy przez RPG rozumieją starą szkołę skupioną bardziej na narracji i kreatywności, niż na mechanice i expieniu, nie pozostanie wkrótce nic więcej, jak tylko odpuszczenie sobie nowości i skupienie się na starych grach.

04-10-2009 21:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.