» Wieści » Zbiórka na Earthdawna 4E PL rusza już wkrótce

Zbiórka na Earthdawna 4E PL rusza już wkrótce

|

Zbiórka na Earthdawna 4E PL rusza już wkrótce

Na stronie Fajnych RPG pojawiła się informacja o rychłym uruchomieniu zbiórki na wydanie polskiej wersji językowej czwartej edycji systemu Earthdawn. Ponadto poszukiwany jest grafik, który podjąłby się stworzenia mapy Barsawii oraz Imperium Therańskiego.

Źródło: Fajne RPG
Tagi: Fajne RPG | Earthdawn 4E | Earthdawn


Czytaj również

Komentarze


Sethariel
   
Ocena:
+2

@Drachu

Savage Earthdawn to był 100% lipa, nie tylko "eseje" ;)

Ale tak, o ile dawniej uważałem Ścieżki Adeptów za jeden z ważniejszych dodatków, tak teraz nie miałbym nic przeciwko, gdyby jego treść w ED4 przeredagowano i skrócono. Nie chodzi już nawet o "wodolejstwo". Teksty były mimo wszystko inspirujące. Wydaje mi się jednak, że zbyt skupione na jednej wizji dyscypliny, zamiast pokazywać różne opcje, rozbudzać wyobraźnię i zachęcać do własnych pomysłów.

26-12-2014 15:27
KFC
   
Ocena:
0

Sorry Seth ale SW był lepszy niż edycje 1-3 razem wzięte :P

26-12-2014 15:40
Drachu
   
Ocena:
0

UglyGoblin: Ależ nie sądzę, bym coś miał pomylić :) Z tego co pamiętam to przy 3edycji do podręczników głównych (czyli Core Books) zaliczano 4 knigi - 2x Guide i 2xCompanion. Tym samym daje nam to czterotomową podstawkę za blisko 5 stów. 

Seth - Savage ED nie był zły ;) Pisałem o nim, bo był to mój ostatni kontakt z ED, więc i przemyślenia najświeższe.

26-12-2014 19:43
UglyGoblin
   
Ocena:
+1

Ależ nie sądzę, bym coś miał pomylić :) Z tego co pamiętam to przy 3edycji do podręczników głównych (czyli Core Books) zaliczano 4 knigi - 2x Guide i 2xCompanion. Tym samym daje nam to czterotomową podstawkę za blisko 5 stów.

W takim razie mea culpa - mówiąc o podstawce do 3 ed. miałem na myśli tylko te 2 najważniejsze podręczniki ( gracza i mistrza gry). Choć zgadzam się z tobą, że te informacje w podstawce nie są niezbędne i spokojnie wystarczą informacje z PG. 

Idiotyczne to sa latajace wrozki jako BG. Ale dla kazdego cos milego.

Czy ja wiem. Sam nie jestem fanem wietrzniaków, ale koncepcyjnie całkiem wpasowały się w setting.

 

 

 

 

26-12-2014 20:41
Araven
   
Ocena:
0

Earthdawn to ciekawy i oryginalny świat, z całkiem dobrą mechaniką. Mam wszystkie dodatki z I edycji. W IV edycję też  zainwestuję.

Edycja Savage Earthdawn była beznadziejna, całkowicie zepsuła mechanikę i była to 100% lipa, jak napisał Sethariel.

26-12-2014 21:54
KFC
   
Ocena:
+1
Araven a czytałeś czy powtarzasz memy z netu? Moim zdaniem mimo paru baboli konwersja jest całkiem znośna i po paru fastrygach wolę grać na tym niż bawić się w oryginalną mechę. "Zepsuła mechanikę" - sorry ale z zasady konwersja na inną mechanikę psuje zasady a że sytem magii działa inaczej to dobrze bo to Savage Earthdawn. Poprawić amulety krwi na zasadach Interface Zero i można grać.
26-12-2014 21:57
Araven
   
Ocena:
0

Czytałem i mam PDF z Earthdawnem na SW, a znając oryginalną podstawkę uważam, że konwersja na SW była całkowicie nieudana. Oryginalna mechanika o wiele lepiej pasuje do Earthdawna niż wciskanie go na siłę, w mechanikę SW, co zepsuło balans i magię.

26-12-2014 22:08
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

Do Earthdawna polecam FATE 3.0 na mechanice Age of Arthur
 

26-12-2014 23:07
Araven
   
Ocena:
+1

@Tyldodymomen

Pomijając fakt, że polecasz tą mechanikę wszędzie, nawet jej nie znając, to w przypadku Earthdawna inna mechanika raczej się nie sprawdzi, magia i talenty poszczególnych Adeptów różnych dyscyplin są zbyt specyficzne by je dobrze oddać na jakiejkolwiek innej mechanice. Ale jak tak wszędzie polecasz Fate, to nikt ci nie broni zrobić konwersji, zamiast ciągle ją polecać.:)

27-12-2014 09:43
KFC
   
Ocena:
+1

Araven, tylko wiesz grając X lat na oryginalnej mechanice to o każdej konwersji później napiszesz - nie Pathfinder nie pasuje, Fate nie pasuje, SW nie pasuje, bo to nie prawdziwy Earthdawn.

27-12-2014 10:55
Araven
   
Ocena:
0

Nie o każdej, ale są systemy i mechaniki gdzie konwersja jest zbędna, bo oryginalna mechanika sprawdza się doskonale. Takim systemem jest Earthdawn jak dla mnie. Chętnie bym zobaczył konwersję na Fate, może wyszłaby lepiej niż ta na SW, ale sam nie mam najmniejszego zamiaru robić takiej konwersji, bo nie widzę w tym żadnego sensu. Wkrótce rusza zbiórka na IV edycję, na szczęście na oryginalnej mechanice z kilkoma jej ulepszeniami i uproszczeniami.

I tak prawdziwy Earthdawn tylko na oryginalnej mechanice, konwersje są możliwe ale system masę na nich traci, jak dla mnie pokazał Savage Earthdawn.  Co innego naturalna ewolucja, kolejne edycje zmieniające pewne elementy, ale nie naruszające istoty oryginalnej mechaniki.

27-12-2014 11:18
Sethariel
   
Ocena:
0

@Drachu

Szukając różnych informacji znalazłem takie coś, pewnie się ucieszysz.

For example, there is no plan to include the old Adept's Way Discipline write-ups in the Companion.

30-12-2014 11:21
KFC
   
Ocena:
0

Pytanie czy nie napiszą nowych rozleglejszych ;)

A tak poważnie to jak Drachu pisał, w osobnym Companionie to komu szkodzi ;) W podstawce to inna baja.

30-12-2014 13:47

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.