» Teksty » Inne » Zasłyszane w Westeros uchem Radnona

Zasłyszane w Westeros uchem Radnona


wersja do druku

Komentarze do prac konkursowych

Redakcja: AdamWaskiewicz

Zasłyszane w Westeros uchem Radnona
Teraz kiedy poznaliśmy już wyniki konkursu Zasłyszane w Westeros czas przedstawić krótkie komentarze jurorskie odnośnie poszczególnych prac zgłoszonych do rywalizacji.

Na konkurs wpłynęło w sumie osiem tekstów, z których siedem spełniło wymogi formalne. Większość szkiców prezentowała dość wysoki poziom i wybór tych najlepszych, które zostaną nagrodzone, nie był prosty. Komentarze ułożone w kolejności alfabetycznej.

 

Furia Władcy

Klasyczny i jednocześnie całkiem fajny pomysł na intrygę. Niezbyt długą i łatwą do poprowadzenia nawet bez większych przygotowań. Dobrze wpisuje się w klimat settingu i jego główne założenia. Niestety końcową notę obniża niezbyt starannie przygotowana forma całości, która miejscami jest mało czytelna (zdecydowanie za dużo fragmentów pisanych wielkimi literami) i zawiera drobne błędy merytoryczne (choćby zmieniające się imię jednej z głównych postaci). Mimo to zasłużone trzecie miejsce.

 

Harrenhall

Od strony edytorskiej jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Czytelnie i zwięźle napisany tekst, który bez problemu można zrozumieć i prowadzić właściwie z marszu. Natomiast sam pomysł nie do końca mi się spodobał – co prawda motywy związane z czasem w Pieśni Lodu i Ognia się pojawiają (czego doskonałym przykładem jest szósty sezon serialu), ale w tym wypadku nie do końca jestem przekonany co do sposobu ich wykorzystania. Poza tym szkic zakłada, że postacie graczy będą dość mocno niestandardową grupą bohaterów. Krótko mówiąc niezła praca, ale niekoniecznie do tego systemu.

 

Kłopotliwe stado

Udana praca. Ciekawie pomyślany główny motyw, sporo różnorodnych, jak na miniaturkę, wyzwań i elementów charakterystycznych dla świata. Ocenę w dół ciągnie przede wszystkim niechlujność wykonania cierpiąca na te same problemy co Furia Władcy. Zasłużone miejsce tuż za podium. Do nagrody zabrakło naprawdę niewiele.

 

Parszywa  Wrona

Jeszcze jedna udana praca. Dość krótka, całkiem różnorodna jeśli chodzi o dobór wyzwań, niewymagająca zbyt dużo przygotowań i pasująca do właściwie dowolnej drużyny, a do tego sensownie wykorzystująca charakterystyczne elementy settingu. Co prawda również cierpi na problemy edytorskie znane z Furii Władcy i Kłopotliwego stada, ale są one mniej dokuczliwe i dlatego praca zasługuje na trzecie miejsce.

 

Przygoda Gwałtowna Dziewica

Jedyna praca, która nie spełniła wymogów formalnych. Sam tekst nie jest zły, ale to bardziej pełnoprawna przygoda niż jej szkic, a poza tym jest zdecydowanie za długa (ponad 19 tyś. znaków przy limicie 5 tyś.).

 

Septon, morze i trup

Na pierwszy rzut oka nie jest to zła praca, do tego osadzona w jednym z ciekawszych regionów świata, ale została pomyślana w taki sposób, że gracze niewiele tu mają do roboty, bo cała historia rozgrywa się właściwie bez ich udziału (pomijając drobny quest na samym końcu). Na plus można zaliczyć przede wszystkim stronę edytorską.

 

Winny problem

Krótka i relatywnie prosta historyjka kryminalna do rozegrania w czasie jednej sesji. Może się dobrze sprawdzić jako wprowadzenie dla nowych graczy. Do tego całość napisana w dość przystępny sposób. Na minus zaliczyłbym jedynie wymóg określonej postaci dla jednego z graczy – w praktyce niczemu to nie służy, a tylko zmniejsza uniwersalność całości. Mimo tego drobnego mankamentu jest to najlepsza praca z tych nadesłanych na konkurs.

 

Żelazny Bank

Druga najlepsza praca. Ciekawe wykorzystanie jednego z elementów settingu jakim jest Żelazny Bank oraz zasady, którymi kierują się jego przywódcy. Widać tu potencjał na dość długą przygodę, która będzie jednak wymagała od prowadzącego sporo pracy. Poza tym momentami przeszkadzać może przesadna skrótowość całości. Tak czy owak jest to jednak mocne drugie miejsce i do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Winny problem
Zasłyszane w Westeros
Furia Władcy
Zasłyszane w Westeros
Parszywa Wrona
Zasłyszane w Westeros
Zasłyszane w Westeros uchem Karriariego
Komentarze do prac nadesłanych na konkurs
Żelazny Bank
Zasłyszane w Westeros

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.