» Zapomniana Nierzeczywistość

Zapomniana Nierzeczywistość

Dodał: AdamWaskiewicz

Zapomniana Nierzeczywistość
9.67
Ocena użytkowników
Średnia z 3 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 1
Mają w kolekcji: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
Tytuł: Zapomniana Nierzeczywistość
Autor: Marweł Baśniarz
Okładka: twarda
Wydawca polski: Choose 2 Die
Data wydania polskiego: 2015
Liczba stron: 112
Oprawa: twarda
Format: 185mm x 185mm

Dla dziecka patyk naprawdę jest mieczem, dorośli mogą tylko udawać, że nim jest.

Co sprawia, że z wiekiem nasza fantazja przestaje być żywą, prawdziwą i namacalną częścią otaczającego nas świata? Odpowiedź na to pytanie kryje się w pyle obojętności rozsiewanym przez skrzydła ponurników krążących ponad Szubienicznymi Ogrodami Szarugi, w falach lodowategozimna emitowanych przez Maszynę Zeroabsolutną wypełniającą salę tronową Fraktalnego Pałacu Krachmistrza Ktiogenesa, w jękach dobiegających z ferm bólu i katowni Zakonu Patroszewców, w słonej zawartości starannie opisanych kryształowych karaf zdobiących ściany gabinetu Łzawiciela, jednego z opiekunów Sierocińca... I w wielu innych dziwach, których zdarzało się nam doświadczać w dzieciństwie, ilekroć zabłąkaliśmy się w Nierzeczywistość.

Nierzeczywistość tchnie dusznym nastrojem klasycznych opowieści grozy, ponurą atmosferą starych baśni i melancholią czarnego romantyzmu, w które wplecione zostały nuty horroru, awanturniczych, fantastycznych przygód oraz nostalgicznego zachwytu i zadumy. Konwencja gry utrzymana jest w stylistyce mrocznej baśni, skierowanej do dojrzałych czytelników, którzy wciąż w pewnym stopniu kochają być dziećmi.

Zapomniana Nierzeczywistość zwyciężyła trzecią edycję konkursu na autorską grę fabularną Rzut na Inicjatywę. Kolejne trofeum sprowadził do Nierzeczywistości scenariusz Koszmarne Rozdanie, który wygrał w organizowanym na łamach portalu polter.pl konkursie Kufel główną nagrodę: Kufel Karczmarza.

Źródło: Opis z tyłu okładki

Tagi: Rzut na Inicjatywę | Rzut na Inicjatywę 3 | Koszmarne Rozdanie | Marweł Baśniarz | Zapomniana Nierzeczywistość


Czytaj również

Zapomniana Nierzeczywistość
Dawno temu we śnie...
- recenzja
Mini War
Rozmiar ma znaczenie
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.