» Wieści » Zaktualizowany FAQ do trzeciej edycji Warhammera

Zaktualizowany FAQ do trzeciej edycji Warhammera

|

Zaktualizowany FAQ do trzeciej edycji Warhammera
Na stronie wydawnictwa Fantasy Flight Games zamieszczony został zaktualizowany zestaw pytań i odpowiedzi dotyczących trzeciej edycji Warhammera Fantasy RPG.

Przejdź dalej: Zaktualizowany FAQ do trzeciej edycji Warhammera

Źródło: Fantasy Flight Games
Tagi: Fantasy Flight Games | FFG | Warhammer Fantasy Roleplay 3ed.


Czytaj również

Komentarze


~Tei-chan

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
@Caryca - dziękuję, że teraz byłaś obiektywna.

Małe sprostowanie - nie dostałem tego zestawu na własność. Nadal należy on do sklepu organizującego promocję, ja tylko zgłosiłem się na ochotnika do prowadzenia systemu, a ponieważ jestem współpracownikiem to mam fory.

A system poprzez to iż ukazuje jak dla mnie nowe podejście bardzo mi się podoba, acz zapewne masz racje, że obiektywny nie jestem chociażby z takiego powodu, że ja już wybrałem WFRP 3 ponad wcześniejsze edycje mimo wszystko. To pewnie też z powodu planszówkowych elementów, bo lubię ten typ rozrywki.
22-10-2009 20:31
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+1
Tei-chan - No i trafiła kobieta w samo sedno! Aczkolwiek zamiast naganiacz użyłbym modnego słowa LOBBYSTA. ;))
22-10-2009 20:44
Malaggar
   
Ocena:
-4
Tei-chan: Ciężko brać Ciebie na poważnie, jak na forum Twoje zachowanie (bo nie wydaje mi się, bym Cię z kimś mylił) wyglądało mniej więcej tak "Widzieliście nową ilustrację? Jest równie świetna jak nowa mechanika, o której wiem tylko tyle, że są kolorowe kostki! Ale coś, co ma takie ilustracje nie może być słabe!"

@Zigi: Och, męczenniku mój! Jakiś ukrzywdzony przez lud nietolerancyjny!
22-10-2009 20:54
Vukodlak
    @Tei-chan
Ocena:
+5
Wrzućmy na luz troszkę. Jeśli poczułeś się urażony moją wypowiedzią, to przepraszam. Nie było moją intencją sprawiać Ci przykrości.

Jeśli rozmawiamy o gustach, to nie ma sprawy, bo wiadomo o co chodzi. Mi, na przykład, nikt nie udowodni, że bazgroły z dodatków do II Ed. (KM str. 19 np.) są w jakikolwiek sposób lepsze od klimatycznych staroedycyjnych rysunków z podstawki. Nie rzucałbym się, gdyby jako szatę graficzną zastosowali świetne rysunki z Armybook'ów do Battle (choćby prace Adriana Smitha, albo chociaż takie jak KM str. 14). Ale woleli rąbnąć taką kiszkę, że oczy wypływają. Dzęki temu cena dodatków mogła pójść w górę, bo trzeba było opłacić lamerskich grafików.

Jeśli jednak podajesz mi argument typu "co chwila trzeba było patrzeć do podręcznika" przy systemie, który jest jednym z najmniej skomplikowanych na rynku, a jako zaletę nowego systemu "wszystko mam na ręce, więc nie muszę zaglądać do książki", to coś mi zgrzyta.

W I i II Ed. mogę siąść z kumplami, wyciągnąć duże i nieporęczne karty postaci, garść kości (dwie przy II Ed.) oraz notatnik z długopisem i zagrać. Teraz muszę się bawić z pionkami, masą kart akcji/zaklęć/Bógwieczegojeszcze, kilkoma rodzajami kostek, jakimś dziwnym trackerem nie wiadomo czego i właśnie brakło mi podłogi w pokoju. ;)

Jakoś tak dziwnie wyszło, że niemal każdą zaletę III Ed. jaką podałeś ja traktuję jako wadę.

A za info o prezentacji w listopadzie dziękuję. Z pewnością zajadę do katowickiego Barda i skorzystam, ale nie widzę większych perspektyw dla czegokolwiek poza "podręcznikiem".
22-10-2009 21:53
~hallucyon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+5
Mnie natomiast rozczarowała tylko jedna wzmianka: treść kart nie będzie powielona w podręcznikach. Oznacza to, że grając w WFRP3, nie mógłbym zrezygnować ze wszystkich - niepotrzebnych z mojego punktu widzenia - bajerów, tak by korzystać tylko podręczników i kości. Szkoda, bo miałem nadzieję, że takie dodatki będą miały charakter opcjonalny.
22-10-2009 22:00
~Tei-chan

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie wiem dlaczego nikt tego jeszcze nie obwieścił. Zgłaszaja się sklepy z całej Polski, a Bard jest głównym , który bierze udział w akcji. Z tego co sam sie wywiedziałem to kazdy oddział Barda bedzie brał udział w prezentacjach. Pewnie placówki dopiero na początku listopada będa podawac konkrety, najlepiej dowiadywac się z w nswoim lokalnym sklepie.
Mysle, że nie zaleznie od tego czy komus WFRP 3 sie podoba czy nie to warto zajrzec w te dni. Chociazby z ciekawosci aby potem ponarzekac, pozdrawiam!

PS. @Vukodlak - tez uważam iż najlepsze grafiki do Warhammera były i sa w armybookach. Tam jakoś to ma najlepszy klimat Starego Świata.

PS2. Ah w przedsprzedazy w Bardzie WFRP 3 core set kosztuje 250zł, Adventures Toolkit 80zł, natomiast zestaw kości 38zł. System będzie miał premierę 30 listopada w kazdym razie za granicą.
23-10-2009 18:35
~M

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Mnie rozbawilo tlumaczenie z FAQ na pytanie czy Mlotek to nadal 'mroczny' system. Wedlug FFG tak bo kazda walka moze sie skonczyc zle dla BG :D.
Czyli atmosfere wczesniejszych edycji zachowali bo gra opiera sie na walce gdzie latwo zginac :D. Co tam pierdoly takie jak swiat i spoleczenstwo przeciez i tak wszyscy wiemy ze to nie ich opisy decyduja o atmosferze danego systemu tylko mechanika walki :D.

Jak sie komus nowa edycja podoba to fajne niech sie bawi dobrze. Ja beda ja obchodzil jak zginle jajo i boki zrywal widzac notki FFG bo do tej pory zadna z nich mnie nie przekonala.

Tei-chan: Ktos kto bedzie prowadzil oficjalne prezentacje moze byc postrzegany jako zaangazowany w dany projekt i moze byc posadzony o brak obiektywizmu. Trudno twoje wpisy traktowac jako wywazona opinie. Mozna je odbierac jako reklame produktu. Moze zadam pytanie pomocnicze :D.
Po tym jak sie zapoznales z 3ed czy widzisz jakies wady?
23-10-2009 22:00
~hallucyon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Malaggarzie,

po co te złośliwości? Czyż nie szkoda zatruwać życie sobie i innym takimi przytykami? Nowy Warhammer także nie wzbudza mojego entuzjazmu, ale staram się nie taplać w błotku, obrzucając się nim z osobami zachwyconymi zapowiedziami FFG.
23-10-2009 22:54
~hallucyon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Przepraszam Cię za niepoprawne odmienienie Twojego pseudonimu.
23-10-2009 22:56
Malaggar
   
Ocena:
0
Hallucyonie,

Masz rację. Co za dużo to nie zdrowo, na dziś wyczerpałem limit. Więc usunałem komentarz.
Co do odmiany pseudonimu - nie ma problemu, zdarza się każdemu.
23-10-2009 23:05
~hallucyon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Wielkie dzięki. Swoją drogą, właśnie przeczytałem na forum STS, że każda karta akcji podstawowej (tłumaczenie robocze, nawet bardzo) będzie w trzech egzemplarze. To "fantastyczny" pomysł, zważywszy, że zestaw podstawowy (box) jest przeznaczony dla... czterech grających!
23-10-2009 23:08
~hallucyon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Arrgh, i znów niepoprawna odmiana. Przepraszam czytelników, jestem chyba zmęczony.
23-10-2009 23:10
Malaggar
   
Ocena:
0
Bo jeden z grających będzie od pilnowania puli kostek innych ;)
23-10-2009 23:51
~Caryca

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
@Vukodlak i Tei-chan - zgadzam się z Waszą opinią odnośnie grafik/ilustracji w army bookach. Fantastyczna, hiperrealistyczna prezentacja jakiej niestety w 2 ed WFRP zabrakło. Natomiast jeśli chodzi o KLIMAT i nastrój, na prowadzenie wysuwają się grafiki Johna Blanche z pierwszej edycji oraz podręcznika Mordheim i starego dodatku Realm of Chaos - Slave to Darkness. Jest w nich coś niepokojącego, podobnie jak w malarstwie Boscha i Durera.
24-10-2009 14:21
Vukodlak
    @Caryca
Ocena:
0
No proszę, nawet plusa rąbnę. Już myślałem, że jestem ostatnim reliktem, który w tych prostych, często rysowanych zwykłym ołówkiem na zmiętej kartce papieru, rysunkach widzi coś więcej niż w nowoczesnych grafikach. Jest w nich jakaś dziwna nutka rzeczywistości i jakiejś nienaturalności zarazem. Nie nadają się niestety za bardzo na dzisiejsze czasy. Jaki podręcznik z takimi rysunkami zostałby potraktowany poważnie?

Ale dla mnie pozostają kanonem, którego z pamięci nigdy nie wyrzucę. Nawet rzadziej ostatnio do nich zaglądam, bo jak je widzę, to mam ochotę wywalić wszystkie podręczniki do II Ed. Ale obłęd...
24-10-2009 17:32
Bajer
   
Ocena:
+2
Czterech graczy = 3 grających oraz Mistrz Gry.

Przykro patrzeć jak krzykactwo staje się przywarą erpegową...
24-10-2009 23:55
Kot
   
Ocena:
0
Naprawdę, to co się dzieje pod tym newsem jest bardzo niezdrowe. I wyraźnie jedna czystka pomogła o tyle, że komentujący nie obrażają się otwarcie. Smutne...
25-10-2009 09:35
Malaggar
   
Ocena:
0
@Bajer: A MG nie potrzebuje kart? W końcu nie ma tego, co jest na nich, w podręczniku.

@Macko, a co się dzieje?
25-10-2009 12:50
Bajer
   
Ocena:
-2
@Malaggar
Jeżeli MG będzie potrzebował więcej informacji po prostu poprosi gracza o podanie karty i sobie to przeczyta. Skoro wszystko będzie leżeć na stole to w czym problem? Czepiacie się panowie, oj czepiacie.
25-10-2009 16:00
Malaggar
   
Ocena:
0
Bajer: Jeśli MG albo gracz potrzebuje informacji w 2ed prosi kogoś o podanie podręcznika i sobie to przeczyta.
25-10-2009 16:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.