» Zabić Smoka!

Zabić Smoka!

Dodał: AdamWaskiewicz

Zabić Smoka!
7.5
8
Ocena użytkowników
Średnia z 3 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
Tytuł: Zabić Smoka!
Linia wydawnicza: Zabić Smoka!
Autor: Wojciech Rosiński
Ilustracja na okładce: Adrianna Wiśniewska
Ilustracje: Adrianna Wiśniewska
Wydawca polski: Hexy Studio
Liczba stron: 36 + 76
Oprawa: pudełko

Niebezpieczne przygody w fantastycznym świecie

Grupa poszukiwaczy przygód zapuszcza się w głąb starożytnych, pełnych magii ruin. Artefakt, który mają nadzieję tam znaleźć, to jedyny sposób, by uratować królestwo. Na drodze do niego czyhają krwiożercze potwory, niebezpieczne pułapki oraz zachłanność drzemiąca w sercach bohaterów.

Zabić Smoka! zabierze cię z powrotem do ekscytujących lat, kiedy gry fabularne dopiero raczkowały. Gracze wcielą się w awanturników, którzy w poszukiwaniu chwały oraz bogactw gotowi są podjąć się najtrudniejszych zadań oraz wyruszyć w najniebezpieczniejsze zakątki świata. Wielu z nich nie przeżyje, jednak ci, którym się to uda, zdobędą potęgę, która pozwoli im zmienić losy świata! Inspiracją do stworzenia gry było wszystko to, co rozpalało wyobraźnię pionierów grających w pierwsze edycje najpopularniejszej gry fabularnej świata.

Sesje, które rozegrasz w Zabić Smoka! będą pełne zarówno śmiertelnie niebezpiecznych sytuacji, jak i okazji do tego, aby odcisnąć swoje piętno na świecie. To, jaką formę przybiorą te sytuacje w świecie gry, zależy tylko od wyobraźni mistrza gry! Orki o fioletowej skórze? Elfy walczące z robotami z kosmosu? Stwory rodem z opowiadań Lovecrafta strzegące skarbów dawno zapomnianej cywilizacji?

Mechanika Zabić Smoka! czerpie inspiracje z zasad, które składały się na klimat wczesnych RPG, jednak aby gra była szybka i intuicyjna, nadaje im nowocześniejszą formę. Zestaw tabel dla mistrzów gry, proceduralna eksploracja lochów i dynamiczna walka sprawią, że rozgrywka skupi się na szukaniu kreatywnych rozwiązań, a nie na uciążliwej księgowości.

Jedną z cech wyróżniających zasady Zabić Smoka! jest system ekwipunku oparty na metawalutach. Gra wykorzystuje również klasyczny plecak ze slotami na przedmioty, a o tym, ile ekwipunku jest w stanie zabrać ze sobą w podróż bohater, decyduje liczba miejsc w jego plecaku. Nie kłopocz się niepotrzebnym liczeniem obciążenia, pamiętaj tylko, by zawsze mieć przy sobie pochodnię!

Źródło: Strona wydawcy

Tagi: Zabić smoka! | Advanced Zabić Smoka! | Hexy Studio | wspieram.to


Czytaj również

Zabić Smoka!
Rodzima stara szkoła w pudełku
- recenzja
Erpegowe polecajki 2023
Podręczniki pod choinkę
Herosi vs Horrory: Demo
Bohaterowie kontra bestie
- recenzja
Rzut okiem na Akeya RPG
Świat zbudowany na niekompetencji bogów
- pierwsze wrażenia
MidGuard: Ekran Mistrza Gry
Cybernetyczny skjold
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.