» Wieści » Wyniki ankiety Galmadrinu dziś w nocy

Wyniki ankiety Galmadrinu dziś w nocy

|

Wyniki ankiety Galmadrinu dziś w nocy
Dziś po północy (z 28 lutego na 1 marca) na stronie wydawnictwa Galmadrin zostaną ogłoszone wyniki ankiety graczy głosujących na system, który ma zostać opublikowany w Polsce. Jak informuje wydawca, właśnie trwa zliczanie głosów. Zapewnia też, że zostaną one wzięte pod uwagę przy tworzeniu planu wydawniczego.

Aktualizacja: Najwięcej głosów otrzymała szósta edycja Zewu Chtulhu. Więcej informacji pod tym adresem.
Źródło: Artur Szulakowski :: Galmadrin
Tagi: Galmadrin


Czytaj również

Komentarze


~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
No, podobnie było z Warchammerem głosy zostały podzielone między trzy pozycje. IMHO Warhammer w czterdziestym milenium miałby nawet jeszcze więcej o 1% głosów niż jakaś gra dla miłośników „witch huntingu”. W każdym razie oba wskazują na Dark Heresy. Zew Chtulthu było, Zew Chtultchu mam ale nie ukrywam że kolejne trzy pozycje są interesujące.

@Furiath
Może to tez kwestia przeglądarki, bo chociaż chciałem u mnie się nie dało. No i jest tez ta fraza z ważnymi głosami, więc może jakoś dopatrzyli się tez głosów nie ważnych.
01-03-2011 14:08
~Raza-Toth

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Warto też spojrzeć na sprawę z innego kierunku jak ktoś nabędzie jednego Warhammera to wcale nie jest powiedziane że równie chętnie kupi po kilku miesiącach następnego Warhammera. Rożnice pomiędzy „Rouge Traderem” a „Dark Heresy” nie są aż tak wielkie.

No i jest jeszcze kwestia tego jak bardzo witch huntingowy może być sam Zew Chtultchu. Czy dajmy na to takie Dark Heresy to nie było by jeszcze raz to samo (macki są, % jest, śledztwa są).
01-03-2011 14:35
de99ial
   
Ocena:
0
Ludzie z Galmadrina Repkowi pisali, że wiedzą, że można kilka razy głosować i nie będzie to miało wpływu na wiarygodność ankiety. Zakładam więc, że coś z tym zrobili.
01-03-2011 14:50
Repek
   
Ocena:
0
Na początku był bug z głosowaniem, sam go zgłosiłem wydawcy. Czy naprawili i liczone było już poprawnie - otrzymałem wtedy zapewnienie, że tak.

Dla mnie też ta liczba - przy tak słabej promocji strony - jest, hm, dziwna :). Wystarczy spojrzeć na to, ile osób głosuje w rozpropagowanym plebiscycie Światotworzenia do Savage Worlds - a przecież też wystarczy kliknąć [plus ew. trochę czasu na przeczytanie zajawek].

Pozdrawiam
01-03-2011 14:53
Miki Asylum
   
Ocena:
+7
Nie ma co się spinać tą ankietą. Wydadzą to co będą chcieli, a moim zdaniem głównym celem tej akcji było zrobienie szumu wokół wydawnictwa. Jeśli dzięki temu zabawa nie skończy się na wydaniu jakiejś podstawki i zwinięciu interesu, to chyba dobrze ;)
01-03-2011 15:07
~snoth

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Nie no to jednak nie ta kategoria. W starciu technologiczne zdobycze zachodniej cywilizacji vs rodzime wytwory na mechanice savage worlds te drugie są bez szans. I nie ma się co dziwić bo są to jednak dodatki a nie nowy system (mechanika+ świat). Ale prawda, głosów tak dużo że aż ciężko uwierzyć, wyobrazić.
01-03-2011 15:13
de99ial
   
Ocena:
0
Zgadzam się ze Snothem - fakt, że głosowanie SW ma niską frekwencję ma się nijak do głosowania w ankiecie Galmadrina.
01-03-2011 15:28
Repek
   
Ocena:
+3
IMO jednak trochę się ma, bo o takich akcjach wiedzą dokładnie te same osoby - fandomiarze z sieci, którzy wchodzą na serwisy i blogi.

Nie mówię, że SW interesuje tyle samo osób co Warhammer czy ZC [tu się zgadzam, że legenda marki robi swoje]. Ale bez przesady, by była tak przebitka. Po prostu nie ma tylu erpegowców w necie, którzy interesowaliby się na co dzień tak mocno erpegami, by głosować.

Wątpię, żeby tyle osób zagłosowało nawet wtedy, gdyby ta ankieta wisiała na głównej onetu. :)

Jeżeli jest inaczej - byłbym pod ogromnym wrażeniem. I byłby to na pewno bardzo dobry sygnał. Póki co - pozwolę sobie być szyd... sceptyczny.

Pozdrawiam
01-03-2011 15:35
~snoth

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@repek
Mi też trudno uwierzyć żeby różnica między tymi głosowaniami była aż taka. Sporo głosów może wynikać z błędu o którym po jakimś czasie dałeś znać organizatorom. A w między czasie Furiath zagłosował 20 razy, ktoś inny sześć... tego też trochę mogło się nazbierać.
01-03-2011 16:42
~Chaos Spawn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Rozumiem zainteresowanie zwycięskim systemem, nie rozumiem jednak po co było głosować za jego wydaniem skoro od lat funkcjonuje w obiegu wersja 5,5 różniąca się jedynie kosmetycznie od wersji 6. Podręczniki do cthulhu (prócz horror w orient express) są tanie i łatwo dostępne na aukcjach. Jeśli wydawca liczy na wielką sprzedaż podstawki, to się przeliczy - kupią tylko arcyfani, snoby lub kolekcjonerzy dziewiczych okładek. Szansę na zbyt mają dodatki, ale przy kiepskiej sprzedaży podstawki mogą już nie ujrzeć światła dziennego. IMHO wpisy fandomiarzy wskazujących na Warhammera Rogue Trader i Dark Heresy powinny zostać zsumowane, ponieważ wszyscy głosowali po prostu za systemem w realiach 40000.
01-03-2011 16:44
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0
To samo można było powiedzieć o wersji 5.5, tym bardziej, że wcześniejsza edycja była wówczas dużo łatwiej dostępna - a jednak jakoś MAG na wydaniu nowszej wersji Zewu bynajmniej się nie przejechał.
01-03-2011 16:54
~CS

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Traktowałbym wersję 5,5 jako dodruk - pierwotny nakład szybko się wyczerpał a internetowe aukcje nie były tak powszechnie dostępne - wówczas istniał tylko hermetyczny rynek na konwentach i w sklepach branżowych.
01-03-2011 17:21
~snoth

Użytkownik niezarejestrowany
    Ale ten MAG to on miał MiMa,
Ocena:
0
Miał trwałe papierowe czasopismo do popularyzacji RPG. Jego reklamy zdarzały się nawet w co po niektórych pismach komputerowych. Był dział bez prądu w CDA. Tak że nie wiem, nie jestem przekonany.

To co pisze Chaos Spawn o dodruku ma sens.

Inna bajka że mineło już trochę czasu, MAG nie zajmuje się już RPG. Nie ma go też w Empikach. Call of Chtulhu zyskuje na popularności masz pluszaki, pojawia się w South Parku, gry komputerowe.
01-03-2011 17:31
~Piotr Korys

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ej, 330 osob glosowalo na setting, 200 rok temu na maskotke SW. Nie jest tak zle.

Ramel, co oddal 20 glosow na Legende.
01-03-2011 17:45
chimera
   
Ocena:
0
Akurat podstawka do Zewu po polsku dostępna zbyt łatwo nie jest, szczególnie, jeżeli kupującemu zależy na bardzo dobrym stanie. Ja w końcu kupiłem angielską szóstą edycję - szkoda tylko, że w porównaniu z edycjami 5.0 i 5.5 ma ona kiepskie (delikatnie powiedziane) rozłożenie kolorów. No chyba, że ktoś lubić białe literki na czarnym tle albo czarne literki na szarym tle.

Teraz na dodatek nadchodzi siódma edycja, która może okazać się kuszącym wyborem, jeżeli klaryfikacji ulegną niektóre reguły i dodane zostaną co lepsze pomysły z BRP. Z drugiej strony, jeżeli Chaosium po prostu dołoży kilka rozdziałów z BRP bez ładu i składu, wtedy zdecydowanie lepiej będzie pozostać przy edycjach wcześniejszych.

Ciekawe, czy polski wydawca może zmienić grafikę (chodzi o te nieszczęsne kolory) w swojej edycji. Gdyby tak było, sam pewnie skusiłbym się na polską 6.0.

Ciekawe też, jakie będą udostępniane nam dodatki. Na stronie Chaosium jest całe mnóstwo potencjalnych rzeczy do wyboru, tak więc zapełniając linię wydawniczą atrakcyjnymi pozycjami po przystępnej cenie jest szansa na sukces. Ja osobiście chętnie zobaczyłbym po polsku "Escape From Innsmouth" i "H. P. Lovecraft's Arkham" (bez sekcji do d20).

A tak zupełnie na marginesie, od pewnego czasu szukam "Podręcznika Badacza Tajemnic" - ma ktoś może w dobrym stanie do odsprzedania?
01-03-2011 17:58
Miki Asylum
   
Ocena:
0
Bywa dość często na Allegro, poza tym MAG powinien mieć go jeszcze na magazynie kilka sztuk. Sam kupiłem za jakieś śmieszne pieniądze od nich z 1,5 roku temu.
01-03-2011 21:05
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0
Podstawek do systemu MAG wyzbył się już dawno temu, jeśli cokolwiek zostało mu jeszcze do Zewu, to wyłącznie jakieś resztówki dodatków.

Chimera - a wśród tychże znajduje się poszukiwany przez Ciebie Podręcznik Badacza Tajemnic za jedyne 35zł.
01-03-2011 21:24
chimera
   
Ocena:
0
@AdamWaszkiewicz

Dzięki, ale już udało mi się kupić od jednego z polterowiczów :-)
01-03-2011 21:54
narsilion
   
Ocena:
0
swoją drogą, szkoda, że samego BRP nie zamierzają wydawać. ZC już raczej nie kupię, mnie bardzo odpowiada polska 5.1 edycja, wolę ją nawet od kolejnej 5.5

a mnie pozycja Ars Magicy cieszy, bo jeśli któryś z tych systemów bym kupował, to właśnie ją.
01-03-2011 22:00
~orku

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A mnie strasznie dziwi taka popularność Ars Magica, to jest całkiem fajny system ale jakoś mi się w głowie nie mieści, że pobił Warhammera 3ed, tym bardziej, że wyszła w końcu edycja podręcznikowa. Wiecie co Cthulhu powinien w końcu się pojawić ponownie na polskim rynku, chociaż wolał bym zobaczyć podręcznik wydany tak jak to zrobił niemiecki Pegasus
01-03-2011 23:06

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.