» Scenariusze » Inne » [Wolsung] Straszna Prawda

[Wolsung] Straszna Prawda

[Wolsung] Straszna Prawda
W trakcie pościgu za szaleńcem drużyna natrafia na ruiny pradawnej cywilizacji posługującej się nowoczesną technomagią.

Pamiątki po tajemniczym ludzie odkryją przed Damami i Dżentelmenami fakty tak niepokojące, że sama ich świadomość może przyprawić bohaterów o obłęd...

Pobierz plik (PDF, 0,4 MB)Czytaj również

Wolsung: Ekspedycja Ratunkowa
Wspomnienie z czasów Wojny
Lyonesse: Miasto, Mgła, Maszyna
... albo Moloch, Magia i Makaron
- recenzja
Slawia
Znasz-li ten kraj?
- recenzja

Komentarze


Repek
   
Ocena:
+1
Jest publikacja, jest konkurs. Kolejne trzy egzemplarze Fobium od Fobium Industries do wygrania.

Tym razem trzeba się wykazać odrobiną scenopisarskiej pomysłowości w Wolsungowym duchu i napisać, jaką to Straszną Prawdę mogłoby skrywać miasto na środku oceanu.

Zasady zabawy są jak zwykle proste:
1. Komentujemy tutaj.
2. Każdy może zgłosić jeden pomysł.
3. Zwycięzców wybierają: autor scenariusza Marek 'Planetourist' Golonka w porozumieniu z Aleksandrą 'Jade Elenne' Wierzchowską, redaktorką tekstu.

Na odpowiedzi czekamy do 22 czerwca do godz. 22:00.

StrasznePozdro
20-06-2013 23:13
Krzyś
   
Ocena:
0
Miasto na srodku oceanu mogłoby skrywać Straszną Prawdę, jaką jest pytanie o życie, wszechświat i całą resztę, na które odpowiedzią jest 42. To chyba najstraszniejsza rzecz jaką mogę sobie wyobrazić o tej godzinie...
21-06-2013 02:05
Andman
   
Ocena:
0
"Istota" symulująca spadek Poczytalności przemawia do jednego z BG: "Jestem twoim ojcem, [tu wstawić imię BG]".
21-06-2013 07:17
dzemeuksis
   
Ocena:
0
Jaką to Straszną Prawdę mogłoby skrywać miasto na środku oceanu.

Święty Mikołaj nie istnieje.

Mam też lepszą propozycję, ale nie sądzę, żeby się tutaj poznano na takim niepoprawnym politycznie żarcie, więc sobie odpuszczę. ;)
21-06-2013 09:48
Wiron
   
Ocena:
0
Imię generała ven Riera. Skąd się tam wzięło to materiał na kolejną przygodę.
21-06-2013 10:41
Sznurek44
   
Ocena:
0
Straszna Prawda będzie zawierała stwierdzenie, że BG są tylko wytworami imaginacji tajemniczego Bytu mieszkającego na dnie oceanu. Rzeczywiście, z czasem BG będą przypominali sobie dziwne szczegóły ze swojej przeszłości, granica między snem a jawą będzie się coraz bardziej zacierała, a bohaterowie nie będą pewni, co o tym wszystkim sądzić i czy Prawda może być jednak słuszna.
21-06-2013 11:31
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Straszna Prawda będzie taka, że to wszystko wymyślił lucek, Puszon i Garnek, i nic nie jest naprawdę.
21-06-2013 11:44
johnybluecaterpillar
   
Ocena:
0
naprawde jest tylko chłód i halucynacje z niedożywienia herbatą i ciasteczkami miętowymi.
21-06-2013 15:51
Oglaf
   
Ocena:
0
Miasto na wodzie składa się z samych kalek i opóźnionych umysłowo. Dżentelmeni odkrywają że sprawką tego wszystkiego jest silnie uzależniający narkotyk występujący tylko w tym mieście.

Straszna prawda jest taka, że znajduje się w żywności którą jedli bohaterowie.

22-06-2013 08:49
jesykh
   
Ocena:
0
Dżentelmeni i Damy znajdują w głębi miasta rozbitego pomiędzy szklanymi kopułami U-boota. Na jego wraku odkrywają dokumenty mówiące o Strasznej Prawdzie (wprawdzie nie precyzujące czym ona jest, ale zostali ostrzeżeni). Oprócz dokumentów mogą znaleźć wciąż żywego, przyrośniętego do ściany dowódcę. Jest on w permanentnym stanie obłąkania i wykrzykuje wciąż i wciąż coś co brzmi jak rozkaz: "Zniszczyć główną kopułę! Zniszczyć główną kopułę!". Zdaje się, że trwa on tak już dosyć długo w stanie gdzieś pomiędzy życiem, śmiercią, a otchłanią szaleństwa.

Nieuchronnie prowadzi to do tego, że Dżentelmeni i Damy wybiorą się do głównej kopuły sprawdzić jaką to tajemnicę miały zagrzebać na dnie oceanu eskadry U-bootów.
Wielka pusta sala centralnego budynku zawiera jedynie podwyższenie z dziwnie rzeźbionym sześcianem. Dotknięcie jakiejkolwiek dłoni budzi go do życia. Wyświetla on historię mieszkańców wyspy. Miejsce to zamieszkiwały dzieci wszystkich Ośmiu Ras, podczas kiedy reszta lądów była jedynie pustą dziczą. Bohaterowie oglądają jak dzieci rosną, jak pojawiają się kolejne młodsze osobniki, jak czczone są dziwne galaretowato-mackowato-robacze istoty przybywające z niebios; jednak kiedy najstarsze z dzieci osiąga wiek dojrzałości płciowej zaczyna ulegać przeobrażeniom, w końcu staje się jedną z tych obcych i odrażających istot z niebios. Przybywają pozostałe stwory i zabierają dojrzałego osobnika w górę, do niebios. Tak dzieje się przez kolejne setki lat. Pewnego dnia jednak pojawia się wirus, rozprzestrzeniający się w zatrważającym tempie. Zarażeni zamiast przyjąć prawidłową dojrzałą formę i żyć po wieczność w niebiosach, stają się 'dorośli', następnie zaś starzeją się i umierają. Szybko na wyspie wybucha bunt, a następnie wojna domowa. Rozbija ona w puch tę wspaniałą cywilizację. Istoty odchodzą do niebios, niedobitki zaś zarażonych rozpierzchają się po świecie.

Wtedy do centralnej sali wchodzi sir Goldenbough. Mimo zdeformowanej galaretowatej twarzy i kiści macek wyrastających z piersi, wciąż jest w stanie mówić. Ogłasza dumnie, że wynalazł antidotum na zarazę i Osiem Ras jako Jedna powróci do należnego jej w niebiosach miejsca. Antidotum zdążył już rozpylić wcześniej w centralnej sali.

Właśnie zaczyna działać.
22-06-2013 21:32
Bo-Lesław
   
Ocena:
0
Rasy w Wolsungu nie istnieją! Jest tylko halucynacja z niedożywienia i śmierć.
23-06-2013 06:25
Planetourist
   
Ocena:
+4
Straszna Prawda jest taka, że nie mogę nagrodzić wszystkich i muszę, w porozumieniu z Jade, wybierać. A oto, kogo wybraliśmy:

Andmana za włożenie suchara w usta bytu tak abstrakcyjnego, że to się robi autentycznie zabawne;
Wirona za elegancki i bardzo przygodogenny pomysł;
Jesykha za wymyślenie całej przygody od nowa, zgodnie z wytycznymi - w Wolsungowym duchu.

Pozostałe pomysły też są bardzo dobre, trzeba będzie kiedyś wprowadzić do W dyskusję z Luckiem i Garnkiem tłumaczącym BG, że ich wymyślili.
24-06-2013 16:37
Repek
   
Ocena:
0
Dzięki dla wszystkich za małą dżentelmeńską zabawę, a dla jurorki i jurora za wybranie zwycięzców. Niebawem otrzymają oni pełne magii i pary PW.

StrasznePozdro
24-06-2013 18:19
jesykh
   
Ocena:
+1
o, dzięki również zacni Dżentelmeni i Damy
24-06-2013 22:36
Andman
   
Ocena:
0
Również dziękuję jurorom.
25-06-2013 07:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.