» Scenariusze » Szybkostrzały » Winny problem

Winny problem


wersja do druku

Zasłyszane w Westeros

Redakcja: AdamWaskiewicz

Winny problem
Praca zajęła pierwsze miejsce w konkursie Zasłyszane w Westeros organizowanym wspólnie z Fajnymi RPG.

 

Przygoda dla 2-4 osób, z czego jedna wciela się w postać syna Lorda, zaś pozostali gracze mają dowolność(patrz tekst).

Wstęp

Letni poranek w Silverhill. Lord Wiliam Serret, prosi swojego jedynego syna Philipa, aby pomógł mu z nawarstwiającą się korespondencją listową. Po pewnym czasie wertowania listów w ręce syna wpada list od ubogiego mieszczanina, który błaga Lorda o łaskę. W liście opisuje, że został niesłusznie posądzony o kradzież sporej ilości win, które miały trafić m.in. na stół Tywina Lannistera w Castely Rock. Lord Serret na żywiołową reakcję syna odpowie, iż rozmawiał już z zajmującym się tą sprawą śledczym i jednoznacznie ów człowiek jest winny, a kara musi być surowa, żeby jego dom nie ucierpiał po raz kolejny w oczach Lannisterów

Philip Serret – 14-letni syn Lorda Williama Serreta. Ciekawski, przyzwoicie wykształcony, towarzyski, nie ma problemu w zawieranie znajomości z członkami biedniejszych sfer. Od młodzieńczych lat nauczany sztuki władania mieczem.

 

Jak tylko korespondencja zostanie przesortowana Philip ruszy spotkać się ze swoimi przyjaciółmi (tutaj gracze będą mogli wybrać czy ich postacie będą np. synem młynarza, bękartem lorda, uczniem maestera) i opowiedzieć im o znalezionym liście. Razem ruszą do miejskiego loszku gdzie przetrzymywany będzie Ted, czwarty syn ubogiego grawera, oskarżony o kradzież win należących do lorda. Kara ma zostać wymierzona za 2dni, a jest nią śmierć przez powieszenie. Opóźnienie wykonania kary wynikało ze święta  ku czci siedmiu. Philip wykorzystując pozycję ojca przekona strażników do umożliwienia im rozmowy z więźniem.

Więzień

Spotkany w loszku śledczy odpowie Philipowi, że problem win pojawił się niedawno gdy przyszła wiadomość z Castely Rock z dworu Lorda Tywina Lannistera, iż kilka win z Silverhill była rozwodniona. Po dokładnym sprawdzeniu składziku Lorda okazało się, że część win ma uszkodzoną lub też podrobioną pieczęć winiarską. Albowiem winiarz każdą butelkę u góry na korku zakrapia woskiem i dociska pieczęcią jako swój znak firmowy. Na domiar złego w pokoju Teda znaleziono kilka bukłaków – bez wątpienia owego dobrego wina. Możliwość rozcieńczania wina w nocy podczas samotnych wart bez jakichkolwiek świadków, niewspółmierność faktów i znalezione wino jednoznacznie przypieczętowały winę Teda.

Ted Fintan – 18letni młodzieniec. Ojciec nie mogąc zatrudnić kolejnego syna w swoim zakładzie grawerskim, oddał go pod pieczę kowala, ten zaś widząc nieporadność chłopca oddał go w ręce innego rzemieślnika. Takim to rozwojem wypadków Toby zatrudniony został jako nocny stróż składziku Lorda.

 

Ted tłumaczył się będzie, że kupił je bezpośrednio w zakładzie winiarskim na zbliżające się zaślubiny brata. Poda imię Noela Langa, jako tego który mu owe wina sprzedał, jako wino gorszej jakości lecz ciągle warte nieco niższej ceny. Przysłuchujący się śledczy na te słowa powie natychmiast, że Winiarz po rozmowie ze swoimi pracownikami nie potwierdził wersji chłopca. Noel Lang także został sprawdzony, a pokój który wynajmuje przetrząśnięty nie gorzej jak pokój Teda. Niestety, ani wina, ani innych poszlak tam nie znaleziono.

Naturalnym ruchem BG powinno być wyruszenie do winiarni, aby porozmawiać z Winiarzem i wspomnianym Noelem Langiem.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Śledztwo.

Po dotarciu do zakładu winiarskiego Uteriego, BG zauważą mistrza winiarskiego łapiącego promienie słoneczne na niewielkim kocyku umieszczonym na przyzakładowym skwerku. Będzie to opasły człowiek o długiej lecz starannie przystrzyżonej brodzie. Uteri raczyć się będzie swoim wyrobem i z chęcią będzie rozmowny.

Winiarz podda w wątpliwość wszelkie słowa wypowiedziane przez Teda, które BG przytoczą. Raz, że ma pełne zaufanie do swoich pracowników, a dwa że chłopca nie stać byłoby na jego wyroby. Nie będzie mieć nic przeciw temu, aby BG porozmawiali z samym wspomnianym pracownikiem.

Jeśli BG postanowią z nim porozmawiać, Noel zarzuci Tedowi łgarstwo, bo sam nie mógłby sprzedać wina bez wiedzy jego mistrza. Ned przez rozmowę będzie się wydawać dziwnie spięty i nerwowy. Przepytywanie innych pracowników o Teda i sprzedarz wina nie przyniesie większego rezultatu.

Noel Lang - na oko 30-letni pracownik zakładu winiarskiego Herbertusa Jensona. Pod okiem mistrza szkolił się od blisko 15 lat, lecz tytułu czeladnika nie otrzymał. Pracuje więc ciągle jako pomocnik fizyczny. Jego głównymi zadaniami, poza przynieś-zanieś-pozamiataj jest transport butelek do handlarzy no i składziku Lorda.

 

Jeśli BG będą chcieli ukradkowo śledzić Noela, w trakcie jego wieczornej pracy przejdą się między sklepami kolejnych handlarzy. W okolicach północnej części miasta Noel ciągnący wóz z butelkami win trafi do pracowni kaletnika, gdzie jedyny obecny z jego czeladników(syn) wpuści go do środka. Przez niewielkie okno BG będą mogli podglądnąć, że to właśnie Noel wraz z kaletnikiem spuszczają wino i rozcieńczają je z wodą. Na koniec zaplombowują podrobioną pieczęcią butelkę, po czym Lang kontynuuje swą pracę rozwożąc oryginalne wina z już „felernymi”. Pieczęć zostaje ukryta w skrytce pod deskami pracowni w zakładzie kaletniczym. Śledzony kaletnik zaprowadzi BG do swojego domu gdzie trzymać będzie wino, na własny użytek bądź też czarnorynkowy handel.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

I tutaj BG mają dowolność, mogą próbować rozmawiać ze śledczym,, który będzie potrzebować jakiegoś dowodu, z samym lordem lub też mogą próbować złapać przestępców na gorącym uczynku. Rozwinięcie akcji zależy tu już w pełni od BG i MG.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Furia Władcy
Zasłyszane w Westeros
Parszywa Wrona
Zasłyszane w Westeros
Zasłyszane w Westeros uchem Karriariego
Komentarze do prac nadesłanych na konkurs
Zasłyszane w Westeros uchem Radnona
Komentarze do prac konkursowych
Żelazny Bank
Zasłyszane w Westeros

Komentarze


AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

Tekst publikujemy w kształcie, w jakim został nadesłany na konkurs.

26-06-2016 15:05
earl
   
Ocena:
0

Casterly Rock, jeśli już.

28-06-2016 23:13

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.