» Wieści » Wilkołaczy bardowie

Wilkołaczy bardowie

|

Wilkołaczy bardowie

Na facebookowym profilu wydawnictwa Alis Games zaprezentowany został kolejny z wilkołaczych Patronatów – tym razem możemy poznać Galiardów, strażników legend i opowieści Garou.

Opis wydawcy:

„Wysłuchajcie mojej pieśni o tym, jakimi jesteśmy wilkami, jakim ludem możemy się stać i jakimi legendami powinniśmy zostać! Jest to pieśń o tragedii i majestacie, o grozie i heroizmie”.

Przemienieni w świetle niemal pełnego Księżyca są pieśniarzami i strażnikami ludowej mądrości garou. Przedstawiciele tego patronatu podtrzymują istnienie ustnych kronik wilkołaków i stoją na straży ducha Litanii.

Galiard może być hałaśliwy i wiecznie spragniony uwagi lub cichy i oddany kronikarskim obowiązkom; może dodawać splendoru absolutnie zdumiewającym dokonaniom swojej watahy albo relacjonować i szczerze opisywać każdy szczegół, nawet ten najdrobniejszy.

Niektórzy galiardzi radują się intepretowaniem legend: od poematów, poprzez pieśni, aż do pełnych dzikich gestów sprośności. Inni snują porywające opowieści, pełne podtekstów i socjologicznych znaczeń. Część ma mocną głowę, a inni, no cóż…
W trakcie gry od galiarda można oczekiwać, że uraczy inne wilkołaki przypowieścią lub legendą, nada rozgłos czynom członka watahy, który jest właśnie na fali, zjednoczy garou pieśnią żałobną o jednym z poległych towarzyszy albo przegada i ominie nieprzejednanego wartownika.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Facebookowy profil wydawcy
Tagi: Alis Games | Wilkołak: Apokalipsa | Werewolf the Apocalypse


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.