» Wieści » Wieść - ogłoszenie wyników!

Wieść - ogłoszenie wyników!

27-06-2009 21:33 | Karolina 'Viriel' Bujnowska-Brzezińska

Wieść - ogłoszenie wyników!
IV edycja Konkursu na scenariusz WFRP dobiegła końca. W tym roku hasłem przewodnim przygód w Starym Świecie była "Wieść". Niemalże jednogłośnie wskazano zwycięską pracę, a w celu wyłonienia drugiego i trzeciego miejsca konieczna była dogrywka. Dodatkowo, Kapitała konkursu zdecydowała przyznać wyróżnienie. Redakcja Działu WFRP ma przyjemność ogłosić wyniki konkursu.

I miejsce

Gdy zakracze kruk – Krystian 'Krishakh' Pruchnicki

II miejsce

Złe wieści z Salzenmund – Mateusz 'Maestro' Paszun

III miejsce

Hulfbad - Krystian 'Krishakh' Pruchnicki

Wyróżnienie

Kukiełki się nie starzeją – Marcin 'Narsilion' Cybulski


Kapituła konkursu serdecznie gratuluje laureatom! Równocześnie chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom tegorocznych zmagań za podjęcie wyzwania i udział w konkursie.

Zapraszamy do lektury pełnego podsumowania IV edycji konkursu na scenariusz WFRP, prezentacji listy wszystkich konkursowych scenariuszy oraz uwag jurorów. Zachęcamy również do komentowania wyników w konkursowym temacie na Forum.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona IV edycji konkursu WFRP
Tagi: dział wfrp | konkurs wieść | Warhammer


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Wiron
   
Ocena:
0
Gratuluję zwycięzcą i czekam na publikacje prac.
27-06-2009 21:46
Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
+2
Gratulacje dla zwycięzców! Zwłaszcza dla Krishakha - zająć 2 miejsca w jednym konkursie, wow, aż nie mogę doczekać się lektury :)

Co do mojej dyskwalifikacji to powołałem się na tą wypowiedź:

feanor785:
Czy można używać ogólnie dostępnych w internecie gifów (np. wpisuje w google fantasy i wyskakuje) ,oczywiście wspomniałbym o tym w mailu i podał dokładny adres obrazka.

Odpowiedź członka jury:

triki:
Taka grafika nie będzie wpływać in plus pracy. Bez zgody autora, nie zostanie opublikowana.

Była to jedyna wypowiedź w tej kwestii ze strony jury i wynika z niej, że użycie gifu z google nie wpływa in plus ale, czy to jest jednoznaczne z dyskwalifikacją? Nie przyszło mi to do głowy szczerze mówiąc :)

Tak czy inaczej cieszę się, że będzie co czytać, choć żałuje, że moja praca nie została poddana ocenie, przez co nie wiem jak się ma do pozostałych prac.

Pierwsze co pomyślałem czytając newsa to: Wow... 4 prace były lepsze od mojej! To oznacza mega wyczesany poziom i ślinka sama cieknie...
27-06-2009 21:54
Viriel
   
Ocena:
+1
karczmarzu, zapraszam do lektury podsumowania konkursu. Przedstawiłam tam swoją ocenę Twojej pracy. Mogę ją również przytoczyć tutaj: uważam twój scenariusz za dobrą pracę, z ciekawą fabułą i intrygującym rozwiązaniem rozgrywki. To, że została zdyskwalifikowana nie oznacza, że zrezygnowaliśmy z jej lektury. I tak jak pisałam w podsumowaniu - mam nadzieję, że będziemy mogli zamieścić ją w dziale, aby i inni ludzie mogli się z nią zapoznać oraz wykorzystać na sesji.

Raz jeszcze - gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, doceniam pracę i poświęcenie, jakie włożyliście w spisanie konkursowych scenariuszy. Byłoby świetnie móc widzieć częściej wasze prace wśród publikacji Działu WFRP. Szczególne gratulacje kieruję zaś do laureatów konkursu.
27-06-2009 22:00
Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
+4
@Viriel

Czytałem podsumowanie. Cieszę się, że praca przypadła do gustu choć z uzasadnieniem dyskwalifikacji bym chętnie polemizował, ponieważ moim zdaniem nie było wystarczająco jasno podkreślone, że użycie ilustracji bez praw (użyłem 2 takich ilustracji - logo Warhammera oraz jeden z planów, do pozostałych 7 ilustracji miałem prawa lub ilustracje te nie wymagały posiadania praw) jest jednoznaczne z dyskwalifikacją. Gdyby było to jasno przedstawione, czy to w regulaminie, czy w temacie na forum z pewnością usunąłbym te 2 ilustracje.

No ale nie ważne, nie ma co zaśmiecać tematu, w końcu to chwila radochy dla zwycięzców i ich czas.

Więc raz jeszcze gratki i fajnie było razem konkurować :)
27-06-2009 22:08
Maestro
    Gratulacje!
Ocena:
+3
Bardzo się cieszę, że jestem w gronie laureatów. Gratuluję Krishakhowi imponującego osiagnięcia. Jak to dobrze, że nie zdecydowałeś się zgłosić na konkurs trzech scenariuszy ;-)) Nie mogę się doczekać lektury.
Pozdrawiam wszystkich uczestników!
27-06-2009 23:24
kaduceusz
   
Ocena:
+3
Nie bardzo rozumiem jak mogliście zdyskwalifikować scenariusz z powodów formalnych. Jeżeli do jakichś tam ilustracji były wątpliwości, to trzeba było ocenić sam tekst (chyba, że były kluczowe dla samej treści scenariusza, w co wątpię) - ilustracje można przecież wywalić przed ewentualną publikacją. Ostatecznie to konkurs na scenariusz, czy na zgodność z regulaminem?
28-06-2009 10:21
triki
   
Ocena:
+3
@kaduceusz

Bo to konkurs na scenariusz, a nie koncert życzeń. Poprzez sekretarza wyciągneliśmy do autora rękę, prosząc o naprawienie błędów proceduralnych. Daliśmy rękę, a zęby poczuliśmy na łokciu. Stawianie warunków, w momencie gdy się niedotrzymało postanowień regulaminu, nie mieści się w moim poczuciu przyzwoitości.

Wypadało być również fair wobec dziewięciu innych autorów, którym udało się dotrzymać warunków gry.

Żeby była pełna jasność - według regulaminu odbyło się głosowanie na dyskwalifikacją pracy. Przy pierwszym głosowaniu postanowiliśmy dla dobra konkursu, poprosić autora by dopiął formalności. Za drugim razem, gdy autor zastrzegł sobie, że może dokonać zmian (na przykład wyciąć loga, które są własnością GW), ale tylko wtedy gdy będzie mógł również poprawić pracę - ja osobiście uznałem, że miarka się przebrała i głosowałem za dyskwalifikacją.

P.S I odpowiadając na Twoje pytanie, to konkurs na scenariusz, do którego jest regulamin. Nie powstał on w trakcie trwania konkursu - Ci co chcieli w nim wziąć udział, mogli się z nim zapoznać. Reguły gry były jasne dla wszystkich.

P.S 2. W moim przypadku dyskwalifikacja niewiele zmieniła - pracy "Przekładaniec" i tak bym nie punktował, choć znalazłaby się w mojej "pierwszej piątce".
28-06-2009 11:07
Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
-4
@triki
Przy pierwszym głosowaniu postanowiliśmy dla dobra konkursu, poprosić autora by dopiął formalności. Za drugim razem, gdy autor zastrzegł sobie, że może dokonać zmian (na przykład wyciąć loga, które są własnością GW), ale tylko wtedy gdy będzie mógł również poprawić pracę - ja osobiście uznałem, że miarka się przebrała i głosowałem za dyskwalifikacją.

No to trochę dziecinnie zareagowałeś. Pracę można było bez problemy zdyskwalifikować, za to, że złożyłem fałszywe oświadczenie (choć wypadało byście je wpierw sprawdzili), ponieważ napisałem, że autorzy wyrazili zgodę a 2 nie wyraziło - ściemniłem w oświadczeniu = dyskwalifikacja.

Stawianie przeze mnie warunków nie powinno mieć tu absolutnie nic do rzeczy, a jeśli miało to dziwie się tym bardziej, ponieważ wy mnie poprosiliście o usunięcie grafik (a nie mam obowiązku tego robić) a ja was poprosiłem o zamieszczenie innych (a nie macie obowiązku tego robić).

Tak czy inaczej kwestie ustaliliśmy z Viriel, co z tego wyjdzie zobaczymy.
28-06-2009 11:38
triki
   
Ocena:
+3
Masz rację Karczmarzu - podwójną. Skłamałeś w oświadczeniu i jeszcze powinieneś nas poinformować za co winniśmy zdyskwalifikować, a za co nie, Twoją prace. ;)

I jeszcze jedno - nie jesteśmy po to by sprawdzać prawdziwość oświadczeń. Wyszliśmy z założenia, że do konkursu przystąpią osoby dojrzałe mentalnie. Jury nie miało szukać kłamców, tylko oceniać prace przysłane na konkurs. Uczestnik wysyłając pracę oświadczał, że rozumie regulamin i reguły gry.
28-06-2009 11:48
Krishakh
   
Ocena:
0
Dzięki za miłe słowa.

Gratuluję pozostałym uczestnikom, nie tylko tym nagrodzonym, ale także tym, którzy, mimo wkładu pracy, z tych, czy innych względów, nie znaleźli się na podium.
Fajnie, że tylu osobom się chciało.

@Maestro
Jak to, to trzeci nie dotarł? ;P

Pozdrawiam.
28-06-2009 15:35
Repek
    @Kadu
Ocena:
0
Nie bardzo rozumiem jak mogliście zdyskwalifikować scenariusz z powodów formalnych.

To chyba zależy od tego, co postanowił autor.

Na tegorocznym Quentinie był identyczny przypadek. Autor dostał do wyboru: albo wywala iliustracje [obniżając sobie wartość estetyczną i wrażenie za dopracowanie całości], albo wypada. Usunął i nawet wylądował w finale.

Gdyby autor nie "zgodził się" na usunięcie ilustracji, to nie rozumiem, dlaczego - jako juror - miałbym poświęcać czas na lekturę tekstu, który łamie prawo [i regulamin konkursu].

Zatem - jaka była decyzja autora?

Pozdrówka
28-06-2009 20:27
karp
   
Ocena:
0
Repku - odpowiedź autora wyglądąla mniej wiecej tak (cytuję z pamieci, więc mogę się nieznacznie pomylic, ale sens oddaję w pelni):

Tak, do tej pracy też nie mam praw. jeśli wyrzucicie logo WFRP i tą grafikę, jakoś to przeżyję, ale jak chcecie żebym zrobił to sam, to domagam się prawa do zmian w tekscie.

Karczmarzu powodem do glosowania było falszywe oświadczenie i złamanie regulaminu, a nie Twoje roszczenia. Oceniałem (przed dyskwalifikacją) Twoją pracę, tym bardziej, ze czytało się przyjemnie. na tle innych wypadła przyzwoicie, gdy skończyłem ją czytać zajmowala w moim prywatnym rankingu miejce 3, po doczytaniu jeszcze trzech prac spadłaby na 4. Szerszą ocenę wrzucam na bloga.

Gratuluję laureatom, a zwłaszcza Krishakhowi, no i mam nadzieje do zobaczenia za rok.
28-06-2009 20:46
Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
0
Karczmarzu powodem do glosowania było falszywe oświadczenie i złamanie regulaminu, a nie Twoje roszczenia.

Ale przecież o tym pisze :) Tylko z wypowiedzi trikiego wynikało by coś innego.
28-06-2009 20:53
karp
   
Ocena:
0
Tak czy siak, moją ocenę masz na blogu - jesli czegoś nie dopisałem, to tylko dobrych rzeczy ;)
28-06-2009 20:57
triki
   
Ocena:
0
Ale przecież o tym pisze :) Tylko z wypowiedzi trikiego wynikało by coś innego.

Wynikało coś innego, bo chciałem zaznaczyć, że przyłapany na kłamstwie, byłeś aż tak poniżej krytyki, że jeszcze próbowałeś mieć roszczenia o specjalne traktowanie. A taplałem się w tym błocie tylko w kontekście wpisu kadu: jak śmieliśmy kogoś zdyskwalifikować.
28-06-2009 23:03
nerv0
   
Ocena:
0
Oj, przegrałem. :)

Szkoda bo sporo nerwów mnie kosztowało napisanie tego scenariusza (przykłady można znaleźć w wątku poświęconym konkursowi ;)). Cieszy mnie jednak, że postanowiliście wrzucić komentarze bo jest to coś na czym zależy mi najbardziej.

No, i kiedy będę mógł przyjrzeć się tym mutantom, które po mnie przebiegły (znaczy się przeczytać zwycięskie prace)? :)
29-06-2009 09:18
Carramba
   
Ocena:
0
Gratuluję laureatom.
Oby najlepsze prace zostały jak najszybciej opublikowane. :)
01-07-2009 11:54
Viriel
   
Ocena:
0
Odnośnie publikacji:
jutro mam obronę magisterki, więc za redakcję III, II i I miejsca wezmę się dopiero po niej.

Dodatkowo, zgodnie z tradycją konkursu, chcieliśmy rozpocząć od publikacji pracy wyróznionej, która jest już po wstępnej korekcie. Niestety, do dalszej pracy nad scenariuszem niezbędna jest pomoc autora, który na razie nie odpowiada na maile.

Oznacza to również, że lekko opóźni się wysyłka nagród - dopóki nie będę znała tytyłu nowelki, jaką chciałby dostać autor wyróznionej pracy, sponsor nie prześle mi puli nagród.

Trzymam więc kciuki za szybkie rozwiązanie powyższych spraw :)
01-07-2009 14:14
Carramba
   
Ocena:
0
No to powodzenia na magisterce, Viriel. Czy połamania pióra, czy czegokolwiek innego. ;) Nie wiem, czego się powinno życzyć. :P

Trzymam kciuki za obronę. :)
01-07-2009 15:24
triki
   
Ocena:
0
A ja ciekaw jestem waszych opinii. Jury było prawie jednomyślne w przypadku pierwszego miejsca.
01-07-2009 15:40

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.