» Wieści » WFRP3 - ciąg dalszy zapowiedzi

WFRP3 - ciąg dalszy zapowiedzi

|

WFRP3 - ciąg dalszy zapowiedzi
Na stronie internetowej wydawnictwa Fantasy Flight Games pojawiła się kolejna zapowiedź trzeciego wydania gry Warhammer Fantasy Roleplay. Tym razem miłośnicy Starego Świata będą mieli przyjemność obejrzeć niemal dwunastominutowy film wideo, reklamujący nowy produkt FFG. Aby zobaczyć, jak wygląda zestaw podstawowy, wystarczy kliknąć w nagłówek bądź źródło wieści.

Przejdź dalej: WFRP3 - ciąg dalszy zapowiedzi

Źródło: Witryna internetowa Fantasy Flight Games

Komentarze


Siriel
   
Ocena:
0
A mnie dziwi jedno. Do jakiego rpg-a używa się suwmiarki??? Chyba tylko do Cybera, jak ktoś gra Technikiem. :D
09-11-2009 13:07
Noth
   
Ocena:
+1
Sirielu rozumiem, że już użycie modeli redukcyjnych i uwaga DIORAMY :D, przytoczone przez Carycę nie dziwią? Bo mnie nawet bardziej niż suwmiarka. Suwmiarką można wyciągnąć kostkę spod łóżka :D.
09-11-2009 13:10
34900

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Wszystkim "pełnosprytnym" proponuję rozwinąć sobie skrót RPG. Polecam zwłaszcza ostatnią literkę.
09-11-2009 13:36
Siriel
    @ Noth
Ocena:
0
Użycie modeli nieredukcyjnych mogłoby nastręczać problemów. Na przykład modelu naturalnej wielkości wielkiego demona Khorna. :P

Dioramy mogą się przydać. Pełnią podobną rolę jak ilustracje, ale dodatkowo pomagają osobom, którym brak wyobraźni przestrzennej, i rozwijają myślenie taktyczne. Zrezygnowałbym wszakże ze skali 1:72. Ze względu na rozmiary modeli (zwłaszcza postaci) nie pozwala ona na wyeksponowanie zbyt wielu szczegółów, które przecież pomagają w wizualizacji. Lepsza byłaby 1:35, nie mówiąc już o 1:16.
09-11-2009 14:02
Malaggar
   
Ocena:
+2
Szelest: Ja wiem, że się nie muszę bronić. Ale wśród fanbojów już tak jest, że lepiej prewencyjnie to robić ;)

"A dla zainteresowanych: mam 33 lata, jestem długonogą (180cm), szczupłą blondynką,od 13 lat gram systematycznie w WFRP w gronie kulturalnych graczy, a mój nick to żart bazujący na moim imieniu - Katarzyna. Rozumiem, że dla nieobytych prostaków, żart niezrozumiały..."
Z jednej strony trochę zabawne odparcie argumentu pewnego osobnika, a z drugiej skłania do pytania "Dlaczego Ciebie nie znam?!" ;)
09-11-2009 15:59
Repek
    @Re i pytanie
Ocena:
0
@Caryca
Od Moda: Chamskie odzywki zostały usunięte [trochę zaginęły w dyskusji]. W przyszłości - warto zgłaszać naruszenia regulaminu, modowie nie są w stanie wyłapać wszystkiego.

--

Pytanie do wszystkich: miała być jakoś w listopadzie prezentacja 3ED. w krakowskim Bardzie. Szukam tej informacji i nie mogę znaleźć. Ktoś wie?

Pozdrówka
09-11-2009 16:32
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+1
A cóż to za urokliwe polowanie na czarownice w wykonaniu miłujących pokój, poprawnych politycznie i seksualnie fanbojów 3ed!

Inszy Dinozaur - brak ci elementarnej kultury osobistej. Dziwię się, że Caryca odpisała na Twego posta. Jad, aż kipi w Tobie jak kwas w Obcym - uważaj żebyś nie obryzgał nim swoich kolorowych kartoników do nowej tzw. gry RPG...

tmk lub ZOMO-rpg - Tei-chan o którym zapewne wspominasz, po eksplozji entuzjazmu nad mechaniką i gadgetami, do chwili obecnej nie odniósł się do pytań o FABULARNĄ zawartość promowanej przez siebie, 3ed. Tym samym upewnił mnie, że jego aktywność była zwykłym hypowaniem nowej planszówki.

Siriel, Noth, Caryca - cieszy mnie, że zachowujecie humor i potraficie zdystansować się do całej sytuacji. Serio! Osobiście optuję za skalą 1:1, zwłaszcza gdy dotyczy to długonogich blondynek! ;)

Malaggar - A ja znam! Z widzenia. Chyba. Na tegorocznym konwencie w Bielsku-Biała widziałem pasującą do opisu dziewczynę! ;)
09-11-2009 16:44
beacon
   
Ocena:
+1
Dla mnie z czasem Warhammer sporo stracił. Chaos jest fajny, ale Stary Świat to już nie moje klimaty. Jest trochę zbyt genericowy. I wypasione, zaczerpnięte z planszówek rozwiązania tego nie zmienią. Ale to tylko mój gust. Co do 3 ed - na pewno autorzy idą w kierunku, którego tak mocno jeszcze nie eksplorowano...
09-11-2009 17:05
Beamhit
   
Ocena:
-1
"Tei-chan o którym zapewne wspominasz, po eksplozji entuzjazmu nad mechaniką i gadgetami, do chwili obecnej nie odniósł się do pytań o FABULARNĄ zawartość promowanej przez siebie, 3ed. Tym samym upewnił mnie, że jego aktywność była zwykłym hypowaniem nowej planszówki."

A mi się po prostu wydaje, że się obraził. Nie dziwię się.

I co to znaczy FABULARNA zawartość? Podręcznik do RPG to nie utwór literacki by miał fabułę i wątki literackie.
09-11-2009 18:27
szelest
    repek
Ocena:
0
Prezentacja ma być w ten weekend. Ja w NS jeśli się uda - w ten weekend poprowadzę Warhammera 3:)
09-11-2009 18:39
Repek
    @szelest
Ocena:
0
W Falkon? Damn. No to nie będzie fotek i wrażeń z oglądania.

Chyba że Bard wpadnie do Lublina.

Pozdrówka
09-11-2009 19:03
~Khan

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-2
Karty i popierdułki na stole - gra toczy się na stole. Brak zbędnych fantów i gra przenosi się do wyobraźni graczy. Gra na stole - planszówka. Gra w wyobraźni - RPG.
09-11-2009 21:50
Malaggar
   
Ocena:
+1
Zacytuję klasyka:
KHAAAAAAAAAAAAN!!!
(koniec cytatu)
Masz rację. Nadmiar (co jest nadmiarem niech kazdy już sobie odpowie) bajerów utrudnia grę ;)
09-11-2009 21:54
Noth
   
Ocena:
+1
A jak gra się toczy na stole i w wyobraźni to, co to jest?
09-11-2009 22:09
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+2
Beamhit - Obrażanie się nie jest sposobem na zakończenie dyskusji. Parę wirtualnych pacnięć nie powinno prowadzić do tego, że facet umyka jak Andrew Gołota. Pomimo, że jestem minusowany na tym forum za sam oddech, nie zamierzam ustąpić pola. I tak jak wiele innych osób oczekuję na konkretne odpowiedzi: jakie jest tło fabularne, jakie zwroty nastąpiły w historii Starego Świata, czy pojawiły się jakieś stwory/rasy/cywilizacje, nieznane dotychczas lub tylko pobieżnie opisane? Czy broszurki zawierają fluff - krótkie historyjki wprowadzające w klimat ponurego świata mrocznych przygód? To jest konkret, a nie iloma kostkami/żetonikami/figurkami będę posuwał po stole.
09-11-2009 22:17
Beamhit
   
Ocena:
-1
"Pomimo, że jestem minusowany na tym forum za sam oddech, nie zamierzam ustąpić pola."

Masochista? Poważnie pytam.

"jakie jest tło fabularne"

Tło fabularne o ile się nie mylę, jest takie same od 1 edycji, i jest to: Dzieje grupy poszukiwaczy przygód, którzy porzucili dotychczasowe życie i wyruszyli na szlak w poszukiwaniu chwały i bogactwa.

"Czy broszurki zawierają fluff - krótkie historyjki wprowadzające w klimat ponurego świata mrocznych przygód?"

Nie, zawierają tylko angst, bo to Warhammer ;)

A poważnie - strzelam, że jeżeli jest tam jakieś opowiadanko, to chyba dłuższe i mniej dedekowe niż to, co było w 1 edycji Warhammera ;)

PS. Właściwie to okładka do pierwszej edycji była taka fluffowa i kolorowa. Zwłaszcza krasiek wyglądał jak zabawka z fast-fooda.
10-11-2009 08:01
shaman_tm
   
Ocena:
+1
@ Beamhit:
Chyba chodzi o moje pytanie: "Skoro przeczytałeś system, to możesz powiedzieć jak WFRP 3 wygląda od strony fabularnej? Czym to się różni od wcześniejszych edycji? Jak wygląda timeline? Fabuła gry? Klimat, na co postawiło FFG? Jakie "mięcho" znajdziemy w podręcznikach? Ale tak konkretnie, proszę."

Nie wiem, czy Tei-chan się obraził, ale faktycznie nie odpowiedział na żadne z tych pytań. Szkoda.
A podręcznik RPG, choć nie utwór literacki też ma zawartość fabularną: timeline, rodzaj rozgrywki, bohaterów, elementy składowe świata. WFRP i Gemini to dark fantasy, ale jedno od drugiego różni się bardzo elementami fabuły.

@ Szelest:
Skoro Tei-chan nie odpowiedział, to może Ty rozwiejesz wątpliwości? Bo dla mnie, nie ukrywam, mechanika nie jest aż tak istotna. Kartoniki i inne pierdółki mogą sobie być. Przywykłem do planszówek FFG. Ale czy w nowych podręcznikach znajdę coś naprawdę nowego, co będzie odróżniać WFRP 3 od poprzedników? Jakieś inne spojrzenie na Stary Świat?
I jeszcze jedno: jak mechanika + gadżety sprawdza się w praktyce? Jest szybka, czy nie bardzo? Interpretacja puli, szybkie jej rzucanie? Walka?
Mam nadzieję, że odpowiesz na te pytania.
Pozdrawiam.

@ Caryca:
Trzymaj się i nie daj się ztrollować! ;)
10-11-2009 08:25
Zuhar
   
Ocena:
+5
Tak sobie przeglądam komentarze i jeden rzucił mną o scianę:

"Sigmarze uchowaj przed amatorami, bo kończy się to równie efektownie jak polska piłka nożna!"

Czy ktoś wie może gdzie można przejść na zawodowstwo w RPG? Będą rozgrywki ligowe? A związek?

Poważnie mówiąc RPG jest zabawą/grą towarzyską polegająca na tworzeniu opowieści. Czy używa się do tego samego papieru, świeczki, czy kart z kostkami jest drugorzędne.

Na ten moment nowy Warhammer mnie do końca nie przekonuje, ale z pewnością intryguje. To może być bardzo fajny pomysł na wyciągnięcie gry fabularnej z niszy (poprzez zbliżenie jej w sposobie wydania do znanych szerszemu gronu planszówkom), w jaką wpędzają go jadowite próby sprowadzenia tej rozrywki do aktorstwa (mniej lub bardziej) cierpiętniczego.
10-11-2009 10:22
34900

Użytkownik niezarejestrowany
    @Zuhar
Ocena:
+2
Ja tam bym chętnie przeszedł na zawodostwo. Nawet na zasadach polskiej Ekstraklasy - 200k euro rocznie na rękę, jedna sesja w tygodniu plus treningi po 2h dziennie. Tylko ta korupcja...
10-11-2009 11:59
Siriel
   
Ocena:
+3
Dostawałbyś ekstra kasę za "ustawiane" sesje. :) Korupcja to nie problem. Gorzej z rpg-kibolami.
10-11-2009 13:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.