» Wieści » Void Dancers - Wieści i Wyjaśnienia

Void Dancers - Wieści i Wyjaśnienia

28-01-2013 05:58 | VD_Officials

Void Dancers - Wieści i Wyjaśnienia
Kilka świeżych informacji związanych z systemem science fiction thriller Void Dancers.


Greetings Earthlings!

Na początku chciałem usprawiedliwić się i wyjaśnić dlaczego podręcznik do Void Dancers się w końcu nie ukazał i trzeba na niego jeszcze trochę poczekać.

Niektórzy już wiedzą, że jednym z naszych podstawowych celów jest wydanie Void Dancers w języku angielskim. Jednak pomimo obfitego budżetu dość duże wydatki (rysownicy, graficy, typografia) sprawiły, że po zakończeniu prac nad podręcznikiem pozostałe środki nie wystarczą w pełni na opłacenie tłumaczy (dla zainteresowanych - opis budżetu VD można uzyskać na naszym forum - najprościej zadając pytanie).

Dlatego ze względów finansowych postanowiłem, że napiszemy projekt i będziemy ubiegać się o grant z Wydziału Kultury na wydanie książki. Dzięki temu jeśli uzyskamy grant będziemy mogli niezwłocznie rozpocząć prace nad tłumaczeniem, zamiast m.in. czekać na wpływy ze sprzedaży podręcznika. Rozstrzygnięcie projektu będzie w połowie marca, więc dopiero po tym czasie możemy wydać polską edycję Void Dancers. Wybaczcie.

Jak powiedział pewien doktor do agentki FBI "All good things to those who wait".
-M.S.


Konkurs na "przygodę dedykowaną KBenderowi Jr."

Z ośmiu nadesłanych prac wygrała przygoda Prezent pożegnalny Łukasza 'Salantora' Pilarskiego! Salantor nagrodę pieniężną już otrzymał, teraz niestety musi jeszcze poczekać na wydruk swojego podręcznika VD. Chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim którzy nadesłali prace. Bardzo ciekawą pracę przysłał sam KBender, w której "pozytywna relacja między ojcem, a synem" polegała na tym, że ojciec przejmuje ciało syna...


Biała Lista

Dzięki temu, że sprzedaż podręczników przez internet będzie spersonalizowana postanowiliśmy choć trochę wynagrodzić opóźnienia w wydaniu i utworzyć tzw. "Białą Listę", czyli grupę osób które będą miały rabat na nasz podręcznik i dostaną małe "bonusy" do nich. Na listę trafiły osoby, które np. wspierały i kibicowały VD od samego początku (np. KFC, czy Krzemień), czy przysłały prace na nasz Bender-konkurs.


Z innej beczki- darmowe subfora dla RPGujących

Serwer na którym znajduje się nasze oficjalne forum jest bardzo pojemny. Dlatego chętnie udostępnimy na nim miejsce dla osób, które chcą stworzyć dla swojej drużyny subforum, gdzie będą mogli omawiać kampanie i przygody. Wiem, że teraz większość tworzy po prostu grupy tematyczne na FB, jednak są jeszcze osoby, które wolą prowadzić "drużynowe fora" i do nich skierowana jest ta propozycja.

Pozdrawiamy,
Michał "Selekos" Selke i Andrzej "AŚik" Śliżewski
Źródło: Oficjalna strona systemu
Tagi: Void Dancers


Czytaj również

Komentarze


AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1
Dzięki za wyjaśnienia, gratulacje dla Salantora i powodzenia z projektem.
28-01-2013 09:56
Xaric
   
Ocena:
+1
AD 2012 "VOID DANCERS SCIENCE FICTION RPG oraz VOID DANCERS UNIVERSE zostaną wydane w tym roku w Polsce. (...)Opóźnienie jest relatywnie niewielkie- ok. 90-100 dni (nie grozi nam syndrom Duke Nukem Forever)."

Relatywnie jest tu kluczowym słowem :) No ale ja nic nie mówię, swoje powiedziałem już przy poprzedniej nocie :) Róbcie róbcie skoro Wam się nie spieszy to przecież potencjalnym nabywcom też nie, a przecież wiadomo że prawo polskiego rynku jest takie że nikt nie kupi a i tak wszyscy będą mieli :) Powodzenia o do zobaczenia za rok o tej samej porze z kolejnym newsem dotyczącym opóźnienia ze względu na wysoką jakość wydania :)
28-01-2013 11:22
VD_Officials
   
Ocena:
0
Jak jest napisane w tekście opóźnienie nie wynika "ze względu na wysoką jakość wydania", tylko z próby zdobycia funduszy na tłumaczenie. Jest to okazja z której warto skorzystać. Nie widzę w tym nic złego.

-A.Ś.
28-01-2013 11:27
44231

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Hej. A czemu wydanie PL musi wyjść równolegle z wydaniem ENG?
28-01-2013 11:29
Kot
   
Ocena:
0
Prawdopodobnie wymogi projektu, jak znam życie...
28-01-2013 11:32
VD_Officials
   
Ocena:
0
@Dron
Nie musi i nawet nie wyjdzie :> Chodzi o to, aby móc zacząć tłumaczenie niezwłocznie, zamiast czekać na wpływy ze sprzedaży (z którymi może być różnie) :> Simple.

-A.Ś.
28-01-2013 11:35
Hajdamaka v.666
   
Ocena:
+2
Skoro "nie musi i nawet nie wyjdzie" to dlaczego "rozstrzygnięcie projektu będzie w połowie marca, więc dopiero po tym czasie możemy wydać polską edycję Void Dancers"?
28-01-2013 11:41
Xaric
   
Ocena:
+3
@VD_Officials
Zakładam pewną ciągłość komunikacyjną. Proces pozyskiwania grantu potrwa, może go zdobędziecie może nie - jeśli nie to czy ze względu na uszczuplone fundusze na wydanie agielskie ucierpi również polskie? A może od razu przygotować serię informacji w stylu "Ze względu na poprawę przyjemności rozgrywki, która jak wielokrotnie podkreślaliśmy, jest dla nas priorytetem, do każdego egzemplarza podręcznika dodamy telekinetyczne urządzenie do wykonania rzutów kostką, firma która wykona urządzenia losujące już rejestruje się w Indonezji i rozpoczyna rekrutację pracowników. Spowoduje to niestety symboliczne opóźnienie wydania o zaledwie 365 dni". Dla mnie to jest tego rodzaju marketing. Życze z całego serca powodzenia, serio, ale dla mnie to po prostu nadal niepotrzebny medialny bełkot.
28-01-2013 11:43
44231

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
EDIT: teraz kumam ;-)
28-01-2013 11:44
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+2
Dlaczego przekręt? Pieniądze z grantu na wydanie pójdą na wydanie, a te prywatne, które inaczej poszłyby na wydanie, pójdą na tłumaczenie. Trzymam kciuki, chociaż system to raczej nie moje klimaty.
28-01-2013 11:50
VD_Officials
   
Ocena:
+9
Hej tu Selekos!

Tak obstawiałem, że jak wrzucimy prasówkę na Poltera, to pojawią się "niesamowite" wnioski i ciekawe komentarze.

Więc zanim zrobicie z VD "finansowy przekręt na skalę Afery Rywina" to rozwinę o co chodzi z potrzebą posiadania pieniędzy z grantu.

Budżet samego Void Dancers (bez tłumaczenia) wyniesie łącznie ok. 20 tys. zł (+/- 1,5 tys.). Aktualnie zainwestowałem 11 tys. które poszły głównie na rysowników i grafików (nie zamawiałem grafik u "kolegów", do tego chciałem uzyskać taki standard jak w np. podręcznikach do WoDa, gdzie zawsze było aż miło patrzeć na obrazki). Sam wydruk pierwszego nakładu (300 sztuk) wyniesie 7600 zł (twarda okładka etc.- parametry są podane na naszej stronie).

Rozstrzygnięcie tego, który młody "artysta" dostanie w tym roku pieniądze od Wydziału na zrealizowanie swojego projektu jest (bodajże) 11 Marca.
Grant jaki jest do uzyskania to 9 tys. zł. Jeśli go uzyskamy to zainwestujemy go w wydruk, opłacenie programisty (silnik do sklepu internetowego), czy inne drobne wydatki.

Wtedy będę mógł zainwestować swoje zaoszczędzone pieniądze w tłumaczenie z polskiego na angielski, które przy 320 stronach wyniesie min. 10 tys. zł i wymaga zatrudnienia native'a (na tym portalu jest wielu tłumaczy, więc mogą potwierdzić, że to raczej głodowa stawka przy tej ilości i specyfice tekstu).

Jednak Grant jest przyznawany na "realizację", więc w tym wypadku na książkę która jeszcze nie jest skończona. Tak więc aby to miało ręce i nogi podręcznik musi się pojawić po terminie rozwiązania konkursu na projekt.

Wydanie polskie nie ucierpi na tym jeśli nie dostaniemy Grantu, ponieważ wtedy po prostu zrealizujemy pierwotny plan- wydamy VD po polsku, a tłumaczenie zrobimy z czasem, za pieniądze które znowu dozbieram i jakieś pieniądze ze sprzedaży w Polsce.

Jednak zdobycie grantu da nam tę możliwość, że możemy ruszyć z pracami nad tłumaczeniem w Marcu, zamiast... Kiedyś tam. Nie będziemy przy tym zależni od tego ile zarobię, ani ile podręczników się sprzeda. Jest to okazja z której postanowiłem skorzystać.

Dla nabywcy to powinna być dobra wiadomość, bo jeśli występujemy o grant, to raczej znaczy, że bierzemy to na poważnie i do tego musimy z projektu rozliczyć się przez jednostką rządową.


To tyle. Myślałem, że prasówka mimo braku szczegółów jest dość jasna, no ale teraz chyba już wszystko jest zrozumiałe :-)


Pozdrawiam,
Michał Selke
28-01-2013 13:09
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Już też nie przesadzajmy z tym "przekrętem". To kolejny amatorski projekt chcący pójść pro, więc nauka metodą prób i błędów jest raczej łatwa do przewidzenia. Podobnie jak opóźnienia, nieumiejętny PR i przeliczenie się z możliwościami podwykonawców/budżetu. Te nagłe zmiany w planie, dodawanie nowych elementów, szukanie nowych źródeł finasowania - tu wychodzi właśnie brak know-how, metoda prób i błędów. Ale tego należało się przecież spodziewać.
Miejmy nadzieję, że w końcu wyjdzie i cały wysiłek Selekosa włożony w grę nie pójdzie na marne.

I jeszcze takie moje spostrzeżenie - na ile rozumiem, ta gra będzie dzielić wiele wspólnych cech z "Eclipse Phase". Nie jestem broń boże ekspertem, ale na zdrowy rozsądek:
O ile wydanie VD dzisiaj w Polsce miałoby jakiś sens, bo EP jest tylko ENG na razie, póki Galmadrin go nie wyda(!), to targetowanie rynku zachodniego, zalanego EP w tej niszy wydaje mi się przedsięwzięciem ryzykownym, zwłaszcza jako debiut.
Ale te dywagacje pozostawię ekspertom wydawniczym do oceny. Z pewnością ekipa VD konsultowała się z nimi w tej sprawie - jak wygląda podbój rynków zachodnich.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
28-01-2013 13:21
VD_Officials
   
Ocena:
+1
Różnica między Eclipse Phase (które jest świetnym RPGiem), a Void Dancers jest taka jak między np. Warhammerem a Ars Magicą, które to oba mają też wiele wspólnych cech (fantasy, potwory, czary), ale to dwie zupełnie różne wizje.

Z_E. jak pisałem na Bagnie wpadnij na Pyrkon, a chętnie osobiście Ci nakreślę te różnice.

- Selekos
28-01-2013 13:52
Xaric
    @VD_Officials
Ocena:
+2
Tak jak mówiłem, życzę powodzenia, ja się dzielę swoimi odczuciami, powodowanymi informacjami jakie się pojawiają. A te odczucia są właśnie takie jakie są :) Za duże parcie na pro jak dla mnie. Czasem fajniej byłoby przeczytać 'hej słuchajcie, trochę nam się w życiu pomieszało, praca i życie osobiste trochę odebrały nam czas na realizację VD, robimy co możemy żeby produkt był the best, walczymy o dodatkowe środki, i mamy nadzieję że efekt końcowy dostarczy Wam równie wiele przyjemności co nam praca nad nim..." A takie oficjalne nadęcie wcale nie pasuje do tego rodzaju przedsięwzięcia - przynajmniej dla mnie, laika. Projekt się opóźnia mimo zapewnień o realizacji w roku ubiegłym, to się zdarza, jasne, ale też mówi o tym że wydarzyło się coś co wcześniej nie było wkalkulowane, a skoro zdarza się juz po raz kolejny, jak dla mnie, laika, może zdarzyć się ponownie, moe się pojawić rozwiązanie lub pomysł które opóźnia realizację znowu. Jasne - nie spieszy się, i pewnie, take your time, ale po co zapełniać niedobory informacyjne informacjami które z punktu widzenia odbiorcy są nieistotne? To taki - hmm znów mamy obsuwę, może coś napiszemy?No dobra, Ale coś PRO :) Informacja o dotacji na realizacje wersji zachodniej jest istotna dla Was, dla polskiego odbiorcy nie ma znaczenia a budzi jedynie rozważania pt. 'znowu coś'. Jak dla mnie będzie fajnie jak komunikacyjnie zejdziecie z PROfesjonalnie na PROgress.
28-01-2013 14:07
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Selekosie, na Bagnie słałeś pogróżki w stronę podszywającego się pode mnie anonima. Nie wziąłem ich osobiście dla twojego własnego dobra i dobra waszego projektu. Ale to właśnie jeszcze jeden przykład "świetnego" PR.
Proponowałbym na przyszłość uważać z takimi deklaracjami i do kogo się je kieruje i nie drążyć tematu dalej. Nie psuj sobie promocji.
28-01-2013 14:17
WIERTARA
   
Ocena:
0
Mamy nude w pracy hehe wiec czytając o tych 'pogróżkach' aż wszedlem na Bagno i chwile poszukałem tych 'pogrożek' 0_0

oto efekt grzebanka:
http://bagno.wieza.org/story.php?t itle=-_Crystalicum_Terra_Incognita_zigzak iem_przez_RPG

Bagno ma super te opcje ze znajdywaniem komentarzy! XD

Zigzak jak dla mnie to zadne 'podróżzki' tylko normalnie napisane po 'chłopsku' że przegiałeś pałe a nasz Serbekon postanowil to zalatwic jak facet. W sumie przyznam ze zapunktowal tym u mnie :)
29-01-2013 10:48
KFC
   
Ocena:
+1
Mamy prawie maj. Jak tam granty, i inne fanty ekipo VD? Jak tam kwestia premiery? ;)
19-04-2013 11:04
KFC
    komedyja
Ocena:
+1
LOL, Bender junior zaraz do szkoły pójdzie, a VD jak nie było tak dalej nie ma... ;D
05-12-2018 21:12

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.

ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.