» Wieści » Vive La Resistance!

Vive La Resistance!

|

Vive La Resistance!

Wydawnictwo Modiphius wprowadziło do przedsprzedaży kolejny dodatek do gry fabularnej Achtung! Cthulhu w wersji opartej na mechanice 2d20. Suplement zatytułowany Vive La Resistace! poświęcony jest francuskiemu ruchowi oporu i można go nabyć na stronie wydawcy. Premiera podręcznika planowana jest na końcówkę czerwca.

Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Modiphius | Achtung! Cthulhu | Vive La Resistace! | Achtung! Cthulhu: Vive La Resistace! | 2d20


Czytaj również

Komentarze


Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Francuski ruch oporu zaistniał w zbiorowej świadomości chyba tylko dzięki komediowemu serialowi Allo Allo! Winters i Webster bardzo źle wspominali Francuzów - jako obiboków, brudasów i tchórzy, a ich partyzantki przypominały domowe przedszkole w porównaniu z działaniami analogicznych organizacji na terenie Holandii.

27-05-2023 19:40
Radnon
   
Ocena:
0

To chyba nieco krzywdząca ocena, bo swoje zasługi francuski ruch oporu jednak ma (choćby w czasie walk w południowej Francji po rozpoczęciu operacji Dragoon). Natomiast zawsze warto pamiętać, że operował on w zupełnie innych warunkach niż analogiczne formacje w Polsce, Jugosławii czy Związku Radzieckim.

27-05-2023 20:23
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

Może i krzywdząca, ale Winters czy Webster mieli do czynienia z Francuzami, którzy wywarli na nich dość negatywne wrażenie do tego stopnia, że bardziej pozytywnie wypowiadali się o Niemcach.

27-05-2023 21:20

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.