» The WFRP Companion

The WFRP Companion

Dodała: Karolina 'Viriel' Bujnowska-Brzezińska

Tytuł: The WFRP Companion
Linia wydawnicza: Warhammer FRP
Autorzy: Owen Barnes, Bill Bodden, Eric Cagle, Brian Clements, Steve Darlington, Kevin Hamilton, Jude Hornburg, Andrew Kenrick, Andrew Law, Jody Macgregor, Jim Pinto, Robert J. Schwalb, Dan White
Ilustracje: Alex Boyd, John Blanche, Tony Parker, David Gallagher
Wydawca oryginału: Black Industries
Data wydania oryginału: 2006
Liczba stron: 128
ISBN-10: 1-84416-310-5
ISBN-13: 978-1-84416-310-6

Co mają wspólnego astrolodzy, bagienne ośmiornice i cyrkowcy? Otóż wszystkich możesz spotkać podczas swoich przygód i wszyscy zostali opisani w Towarzyszu Awanturnika – zbiorze ciekawostek o Starym Świecie! Pomysły w nim zawarte ubarwią każdą grę i mogą służyć jako zalążek wielu przygód. Dodatek, przydatny zarówno dla Mistrzów Gry, jak i dla graczy, zawiera ponad 15 interesujących artykułów, między innymi:
  • Szczegółowy opis dróg wodnych Imperium, włącznie z opisem żyjących w rzekach potworów oraz nowych profesji, takich jak strażnik rzeczny i doker.
  • Rzut oka na niezwykłe i intrygujące życie cyrkowców w Starym Świecie.
  • Rozszerzone zasady dotyczące handlu i transportu w Imperium.
  • Szczegółowe opisy Sartosy, Miasta Piratów, oraz Tobaro, zwanego Miastem Głupców.
  • Najważniejsze fakty dotyczące astrologii.
  • Znaczenie medycyny w Starym Świecie, włącznie z historią tej nauki oraz nowymi zasadami dotyczącymi leczenia i opieki medycznej.
  • Gotowe do wykorzystania w przygodzie opisy lokacji, między innymi Zbrojownia Gugnira, a także karczma "Nad Areną" oraz zajazd "Sagan i Kogut".
  • Szczegółowy opis Imperialnej Akademii Artylerii, włącznie z historią uczelni, zwyczajami i najważniejszymi osobistościami.
  • Zagrożenie dla Imperium w postaci Kultu Oświecenia.
  • Rozszerzenie wiedzy zebranej w Bestiariuszu Starego Świata o ponad tuzin nowych potworów, między innymi bagienną ośmiornicę, krwawnika oraz przerażającego poskładańca.
Towarzysz Awanturnika sprawdza się w podróży przez Stary Świat, który dzięki niemu staje się jeszcze bardziej ponury i groźny.

Komentarze


Gruszczy
   
Ocena:
0
Czy mam wrażenie, czy nikt tu nie robi redakcji? Nie sądzę, żeby companion tym kontekście znaczył towarzysza - towarzysz WFRP? To ktoś nowy w KC?

Companion to także podręcznik (uzupełniający). Nabijał się już z tego chyba remov w starym Portalu przy okazji jakiegoś dodatku do Shadowruna. Nie wiem, kto akceptował notkę, ale raczej nie zasłużył na swoje punkty.
13-05-2007 15:19
Siriel
    Tytuł
Ocena:
0
Tytuł jest jeszcze dość roboczy. Nie chodziło nam tylko o dosłowne tłumaczenie:

"Podręcznik uzupełniający do Warhammera" - bo to jest po prostu kiepski tytuł.

Angielski tytuł ma dla mnie znaczenie drugorzędne. Polski natomiast może przekazywać coś więcej.

"Towarzysz" to nie tylko osoba, to może być także towarzysz w podróży - czyli coś w rodzaju przewodnika. Czymś takim jest właśnie WFRP Companion. To zbiór informacji o różnych zakątkach Imperium, który może się przydać każdemu podróżnikowi.

Stąd tytuł nawiązujący do podróży. Były różne propozycje "przewodników", "poradników" i "niezbędników". Czekam na inne propozycje. Na forum Poltera jest także osobny temat o tłumaczeniach: http://forum.polter.pl/nazewnictwo-propozycje-i-dyskusja-vt29342.html
15-05-2007 12:58
Gruszczy
   
Ocena:
0
No przewodnik lub poradnik są o niebo lepsze. Tu po prostu ktoś się złapał na false frienda.
18-06-2007 18:30
Mayer
   
Ocena:
0
oz, chyba najciekawiej zapowiadający się dodatek do drugiej edycji, nie mogę się doczekać :)
08-11-2008 22:45

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.