» The Shadow of Yesterday, druga edycja

The Shadow of Yesterday, druga edycja

Dodał: AdamWaskiewicz

The Shadow of Yesterday, druga edycja
7.64
Ocena użytkowników
Średnia z 14 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 8

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
Tytuł: The Shadow of Yesterday
Linia wydawnicza: The Shadow of Yesterday
Autorzy: Clinton R. Nixon, Jacek Gołębiowski, Łukasz Pilarski, Eero Tuovinen
Tłumaczenie: Maciej 'lucek' Sabat, Magda 'Redone' Wilamowska, Krzysztof 'Harv' Świerszczyński, Jacek 'Darken' Gołębiowski, Marcin 'Seji' Segit
Okładka: Marcin Adamczyk
Ilustracje: Marcin Adamczyk
Wydawca polski: Kuźnia Gier
Data wydania polskiego: 2012
Miejsce wydania polskiego: Kraków
Liczba stron: 208
Oprawa: Miękka
Format: B5 / pdf
ISBN-13: 978-83-61659-09-9
Cena: 45 zł (Miękka oprawa) / darmowy (pdf)

Druga poprawiona edycja popularnej gry RPG. The Shadow of Yesterday to fabularna gra pulp fantasy. Znajdziesz tu świat magii i miecza zniszczony przez Ogień z Niebios. Ludzkość podnosi się z kolan po kataklizmie, który spalił świat. Tajemnicze elfy wędrują poprzez Blish w poszukiwaniu odpowiedzi. Dzikie gobliny walczą z trawiącą je chorobą. Podstępne szczuraki snują swe plany wśród zapomnianych ruin.

TSoY to gra fantasy, która wykorzystuje rozwój postaci do napędzania całej rozgrywki. Bądź współtwórcą historii, w której Twój bohater jest zawsze w centrum wydarzeń, niezależnie czy chodzi o triumfalny powrót do stolicy na czele armii, czy moment kiedy bronisz ukochanej w ciasnej uliczce przed zabójcami, nasłanymi przez czarownika. Przyjdzie Ci zagrać postacią z krwi i kości - zamiast wypełniać misje, spełniaj swoje cele i marzenia. Odkryj pradawne tajemnice, znajdź miłość swojego życia, podbij państwo, spłać doznane krzywdy i poznaj cenę, jaką za to zapłacisz.

Zapoznaj się z mechaniką, która faktycznie pomaga w stworzeniu epickiej opowieści. Jednym rzutem kości rozwiązuj całe konflikty, a w razie potrzeby, wejdź w tryb zbliżenia, aby akcja po akcji, słowem lub mieczem, pokonać wroga. Wybierz, za co chcesz otrzymywać punkty doświadczenia, aby Prowadzący mógł dopasować przygody do Twoich upodobań i poświęcić mniej czasu na przygotowania do sesji, a więcej na samą rozgrywkę.

Potężne Imperium Maldoru, obejmujące cały świat gry, Blish, upadło 300 lat temu. Obecnie na mapie nie znajdziesz miast i dokładnych granic państw, dzięki czemu możesz zmieniać całe krainy zgodnie z własnymi upodobaniami. Zrób to, Blish czeka na Ciebie.

Co w nowej edycji?
Siedemdziesiąt cztery dodatkowe strony w formacie B5!

Nowa edycja została wzbogacona o wyjątkowy materiał autorstwa Łukasza 'Salantora' Pilarskiego - Ruiny Valengardu. Jego pierwotna praca dostała się do finałowej piątki w Quentinie - konkursie na najlepszy scenariusz RPG. To materiał na całą kampanię, dziejącą się w ruinach wielkiego miasta, na które ostrzą sobie zęby pobliscy władcy. To nie tylko opis sytuacji, czy galeria postaci, które poznacie na sesjach, ale także sposób na lepsze poznanie jak wydobyć to, co najlepsze z TSoYa.

Dodatkowo, Maciej 'lucek' Sabat, współautor Wolsunga, przetłumaczył dla Was opis Oranii, nowej krainy, opisanej znacznie szerzej niż którakolwiek z poprzednich. Poznajcie wielkie miasto Kalderon, które powinno Wam przypominać Rzym lub Konstantynopol. Wielka i wspaniała ostoja cywilizacji, umierająca powoli pośrodku obcej ziemi, gdzie ludzie najwyżej cenią sobie wolność, jaką daje wiatr we włosach na otwartej przestrzeni. Jest to idealne miejsce do intryg politycznych, walk o władzę oraz konfliktów na bazie dwóch współegzystujących, zupełnie innych kultur.

(Opis z oficjalnej strony systemu)
Tagi: indie rpg | Kuźnia Gier | The Shadow of Yesterday | tsoy


Czytaj również

The Shadow of Yesterday (beta) - Cień dni minionych
Można równie dobrze odnieść obrażenia od uwodzenia, jak i ciosu mieczem
- recenzja
Dzień, w którym zatonęła Urda
Trzyczęściowy odcinek specjalny
- recenzja
Wolsung Starter
Zasmakuj fantastycznego wieku pary
- recenzja
Blood Red Sands
Heavy Metal RPG
- recenzja
Durance
Więzienna planeta
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.