» Wieści » Szósty system Świata Mroku

Szósty system Świata Mroku

12-01-2008 16:59 | Wojciech 'Onslo' Chełstowski

Szósty system Świata Mroku
Na blogu White Wolf Rich Thomas ogłosił, jaki tytuł będzie nosić szósta gra osadzona w (Nowym) Świecie Mroku, a jest nią...

...Hunter: the Vigil, który będzie składać się z podręcznika podstawowego oraz pięciu rozszerzeń.

Oprócz tego we wpisie Richa (Rich's Reveal: 2008) w zakładkach komentarzy zadanych zostało wiele ciekawych pytań odnośnie Huntera.
Źródło: White Wolf Live Journal
Tagi: Świat Mroku | WoD | Hunter: the Vigil


Czytaj również

Komentarze


markol
    @ Onslo @bob_thorp
Ocena:
0
Tak została opisana le w sWodzie tez byli zwykli łowcy i tacy wyjątkowi po przebudzeniu i chyba o takich będzie mówił nowy system.

I jakie dzieciaki???????????????
13-01-2008 11:40
Homunculus
   
Ocena:
0
Przeczytaj cały tekst do którego jest link, WW zapowiedział też jednopodręcznikową mini-grę pt Innocents w której będzie się grać dzieciakami.
13-01-2008 12:10
Fungus
   
Ocena:
0
I jakie dzieciaki???????????????

A jeden znak zapytania nie wystarcza?
13-01-2008 13:03
~Dawid

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Od Huntera oczekuję raczej "luźnawej" koncepcji, czegoś na kształt serialu "Supernatural", bardzo chętnie w coś takiego bym zagrał, zwłaszcza, że z oWoDem styczność mam bardzo małą (gramy w Maga od czasu do czasu) a z nWoDem nie miałem kontaktu. Punktu odniesienia też raczej nie mam, bo nie grałem w starego Huntera, ani w nic podobnego. Mimo wszystko czekam na jakieś konkretniejsze informacje :)
13-01-2008 14:53
~La Medusa

Użytkownik niezarejestrowany
    hmm
Ocena:
0
Ha, to było więcej niż pewne że będzie Hunter!
Starego Reckoninga mam i nawet miły był w obejściu, Demona też mam i jeśli teraz jakoś to połączą to nawet niezła mieszanka studencka może z tego wyjść. Ponadto zauważcie że generalnie wszystko pod logiem NWOD jest jakby ciekawsze ;-)
Może więc Hunter będzie zasługiwał nma miejsce na półce.
Ach jeszcze jedno, mam wrażenie że do tego wszystkiego dojdzie Orpheus (też go mam ;-)), i wtedy nie będą potrzebne żadne wilkołaki czy krwiopije jako wrogowie z innych setów.
13-01-2008 17:39
~La Medusa

Użytkownik niezarejestrowany
    hmm
Ocena:
0
hmm a jednak wystąpią ''stwory'' wszystkie co do jednego: wilki, wampy i magowie, ciekawi mnie ta ostatnia pozycja którą wydadzą w 2009 roku.
13-01-2008 18:00
Wilkokłak
   
Ocena:
0
Mam nadzieje na cos w stylu Supernatural ;)
13-01-2008 23:41
Lix Tetrax
   
Ocena:
0
Jakoś nie jestem zachwycony z tego, że następny będzie Hunter. Jakoś nigdy nie był to mój ulubiony system oWODa. Poza tym ludzi mamy opisanych w podstawce, gdzieś poza tym już mamy opisanych łowców. Szkoda mi dodatku. A mógł wyjść Demon...
~La Medusa--> oświeć mnie, co to był Orpheus. Kojarzę tą nazwę ale nie mogę sobie przypomnieć co to było.
Poza tym- "ciekawi cię ostatnia pozycja którą wydadzą w 2009". Ludzie! Serio będzie ostatnia pozycja w 2009? A jest jeszcze tyle pomysłów do wykorzystania...
14-01-2008 01:30
wild beast
   
Ocena:
0
A może jednak coś w stylu "Potępieńca"? Pilnowanie by wredne Zjawy nie przeszkadzały ludziom w ich normalnym życiu? I zawarłeś pakt z Podziemiem (Underworld), że sprowadzisz spwortoem 666 dusz w ich objęcia i będziesz mógł wrócić do normalnego życia?
14-01-2008 09:58
~La Medusa

Użytkownik niezarejestrowany
    Orpheus
Ocena:
0
hmm, Orpheus to taka mini seria : podręcznik i 5 dodatków + jeden dodatkowy stworzony przez fanów. Tematycznie jest coś w rodzaju Wraith the O. z tą różnicą że gramy postaciami ludzi którzy mogą w postaci przeróżnych duchów wędrować pomiędzy światem ludzi i upiorów. Ponadto akcja Orpheusa oscyluje mna pograniczy pewnych historii z Archiwum X, ale nie należy się zrażać. Dodatkowe podręczniki które wyszły do systemu wprowadziły niezłe zamieszanie do świata i szkoda że zostały potraktowane po macoszemu przez fanów Wraith.
Najbardziej znany tekst sWODa: ''This is Radio Free Death...'' doczekał się nawet adaptacji dźwiękowej (na potrzeby gry zresztą)

Ogólnie Orpheus był ciekawy i podobnie jak Promethean the C. z innej beczki ale dało się go zgrabnie połączyć z Wraith i nawet w ostatniej fazie życia Orpheusa z Demon the Fallen.
14-01-2008 14:09
~JB

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Serial "Supernatural" właściwie bez większych problemów da się już rozegrać w nWoDzie, nadprzyrodzony Łowca wcale do mnie nie przemawia. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że WW coś z tematu wykrzesze, i że Hunter nie powstaje szósty dlatego, że jeden z jego splatów to 5 specjalizacji w polowaniu na 5 pierwszych nadnaturali... to by już było przegięcie.

Przynajmniej tytuł brzmi obiecująco. I to szukanie pomocy w nieodpowiednich miejscach.

PS. Underworld to chyba po prostu Zaświaty.
15-01-2008 01:19

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.