» Sterta stali

Sterta stali

Dodał: Pio_994

Sterta stali
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
Tytuł: Sterta stali
Linia wydawnicza: Sterta stali
Autor: Maciej Syncerek
Okładka: twarda
Wydawca oryginału: Wydawnictwo Hengal
Data wydania oryginału: 1 czerwca 2021
Data wydania polskiego: 1 czerwca 2021
Oprawa: twarda
Format: B5
ISBN-13: 978-83-960012-5-2

Jeśli masz ochotę na staromodne sci fi w kameralnej otoczce, to dobrze trafiłeś. 

Wraz z grupą współtowarzyszy pomóż postawić zapomnianą już stację potocznie nazywaną Stertą Stali na nogi! Wypleń szkodniki, naprawiaj moduły zapewniające drużynie korzyści, albo spiskuj z niewielkimi stronnictwami. Nawiążcie relacje z innymi mieszkańcami Sterty wykorzystując ich możliwości i przy okazji… Nie dajcie się zabić! Powodzenia...

W podręczniku znajdziesz: 

- Setting kampanijny inspirowany najlepszymi animacjami sci fi ubiegłych dziesięcioleci, takich jak: Cowboy Bebop, Heavy Metal czy Motomyszy z Marsa.

- Modyfikacje zasad lepiej oddające korzystanie z szalonej technologii.

- Bogaty bestiariusz, w którym znajdziesz wszystko, czego mógłbyś potrzebować; od bojowych maszyn po plujące kwasem kosmiczne lamy!

- Zasady manipulowania sprzętem, od tworzenia nowego po fuzje już posiadanego.

CZYM JEST STERTA STALI?

To niewyobrażalnie gigantyczna stacja kosmiczna, położona poza granicami znanego uniwersum. Nie docierają tu żadne sygnały z zewnątrz. Niektórzy mieszkańcy sterty zmierzają myślami w stronę teorii, że jest ona ostatnim tworem, który pozostał gdy resztę, dawniej zamieszkanych światów zniszczyło jakieś porypane zjawisko, którego nie sposób wytłumaczyć, ale w sumie… kit z tym! Ważne co teraz na Stercie Stali się odwala.

ROLA GRACZY?

Gracze, wcielają się w pechowców (albo i szczęśliwców?), którzy przez popaprane zbiegi okoliczności trafili na stertę – prawdopodobnie rozbijając w drzazgi swój środek transportu. 

Teraz pozostaje im jedno – zmierzyć się z tajemniczym miejscem, które stoi przed nimi z “otwartymi rękoma” (czego nie powiemy już o mieszkańcach ze stacji!).

Przyjdzie im poznać jej szalonych tubylców o ekstremalnie sprzecznych interesach (swoją drogą, niektórzy mają serio zryte banie). Olbrzym Ohm chce wyplenić ze stacji wszelkie szkodniki, androidy szykują komunistyczną rewolucję, a niewielkie różowe snorlingi – kradną co ciekawszy i groźniejszy sprzęt, by odsprzedać go stworzeniom potencjalnie zagrażającym wszystkiemu co próbuje egzystować w pokoju. Wspominałem o kosmicznych lamach? Czasem się gdzieś pałętają. Uważaj na ich paskudne opluwanie – serio. Zatruwają. Zaskoczony? 

PRZESZŁOŚĆ STERTY

Dawno, dawno temu. Jeszcze zanim Sterta Stali znalazła się w rękach Ohma, stanowiła praktycznie samowystarczalną kolonię, która zajmowała się pozyskiwaniem cennych surowców z dwóch przyległych do niej księżyców. Kiedy większość cennych dóbr została wyeksploatowana, a inwestycja stawała się coraz mniej opłacalna – stacja opustoszała, sprawiając, że koszty jej utrzymania zaczęły przerastać potencjalne zyski. Właśnie to spowodowało, że Ohm, który nie mógł znaleźć swojego miejsca we wszechświecie, postanowił zbudować tu od zera swoje królestwo. Masa pracy jednak przed nim i wszystkimi z nim współpracującymi. Czemu? Ano sprowadziła się tu także masa innych, niespecjalnie nadających się do życia w nudnym, korporacyjnym świecie, gdzie wszyscy są tylko kolejną nic nieznaczącą jednostką. To miejsce, to dla nich nadzieja na życie pełną piersią (nie zawsze będzie ono długie, ale za to WYBUCHOWE – dosłownie). 

Inne stworzenia ze stacji nawet gdyby chciały, nie nadawałyby się do życia w cywilizacji ze względu na swoją dziką naturę. (Ot ciekawostka).

Ruszajcie! Pora zbadać to wrakowisko, wynieść trochę szpeju z tamtej sterty stali, tylko jej nie podpalajcie! 

ROZLEGŁE POLE DO EKSPLORACJI!

Lubisz eksplorację? Dobrze trafiłeś! Stertę podzielono na dziewięć głównych obszarów; a to co tam znajdziesz, i zagrożenia na jakie na trafisz różnią się znacząco od funkcji, którą dany obszar pełnił w czasach funkcjonalności stacji.  

Każdy obszar posiada kilkanaście rozpisanych lokacji, postaci niezależnych i przeciwników. Każdy z indywidualnym charakterem i celami. Będzie więc co przeszukiwać! Kto by pomyślał, że grzebanie w stercie stanie się tak arcyciekawym zajęciem!

BOHATERZE! CZAS SIĘ OBUDZIĆ! MAMY STERTĘ DO PRZESZUKANIA!

Źródło: Strona wydawcy

Tagi: Maciej Syncerek | Maciej Syncerek | Sterta Stali | Wydawnictwo Hengal | Hengal


Czytaj również

Agonia
W cieniu umierającego boga
- recenzja
Słowianie: Dziennik Zielarski
Niezłe ziółka
- recenzja
Słowianie: Wybrańcy
Wybierz sam
- recenzja
Słowianie: Mitologiczna Gra Fabularna
Stara Baśń RPG
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.